Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha összeköltözik egy pár,...

Ha összeköltözik egy pár, szokás az odaköltözőnek valamiképp kompenzálni a másikat?

Figyelt kérdés
Párommal az összeköltözés küszöbén állunk, azonban a piszkos anyagiak lassacskán közénk állnak. Neki Debrecenben van egy lakása (hitellel) amit kiad albérlőknek, akik többet fizetnek ezért mint a hitele, és nekem is van egy lakásom Budapesten (hitellel) ahova az összeköltözést tervezzük. Abban már megállapodtunk, hogy a rezsit, közös költekezéseket közösen álljuk, abban viszont nem tudunk dűlőre jutni, hogy kell-e/szokás-e ilyenkor valami lakhatási hozzájárulást kérni a másiktól. Ugyanis az én baráti körömben 2 megoldás létezik: A) az egyik lakásból befolyó bevétel közös B) aki beköltözik a másikhoz az ad valamiféle lakhatási hozzájárulást/albérletet. A pároméknál viszont teljesen az ellenekzője a szokás, ő el sem tudja képzelni, hogy fizessen nekem azért hogy nálam lakhat. Ami azért nem igazságos szerintem, mert neki azért nem kell hitelt fizetnie, mert kifizetik az albérlői, ami meg amiatt lehetséges hogy az én lakásomban lakunk. Így ő szinte ingyen akar lakni, míg én fizethetem a jókora hitelemet. Nagyon hülyén látom a dolgokat?
2010. márc. 31. 13:03
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Add ki a lakásodat te is,aztán vegyetek ki egy közös albérletet.Így nem lesz vita,osztozkodás.
2010. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
68%
jesszus,lakhatási hozzájárulás?erre nincs szükség mi is közös kassza páromé a kecó,én veszek kaját ő a többit meg ha kell adok,de ő többet keres sose agyaltunk ilyenen!24/L
2010. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem akarlak megbántani, de ha ez a kérdés felmerült, akkor nem gondoljátok komolyan a közös jövőt...

én nem tudnék egy fillért sem kérni a páromtól lakbérként, ugyanakkor tudom róla, hogy teljesen megbízható, saját magától bevásárol kompenzálásként, vagy vacsorázni visz, vesz nekem dolgokat, mert pontosan tudja, nem ingyen kapom én sem a vacsorához valót a boltban.

A kapcsolat közös terhekkel is jár, kölcsönösséggel és bizalommal - ma én segítek rajtad, holnap te segítesz rajtam. Ma nálam lakunk, hogy a te hiteledet mielőbb kifizethesd, holnap beszállsz az én hitelem törlesztésébe, így jutunk előbbre mindketten, együtt. Vagy ez túl utópisztikus? Túl nagyvonalú?


A pénz körüli "marakodás" bizonyosan a kapcsolat rovására megy.

32/n

2010. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy amennyiben házasság lesz a vége, és életetek végéig együtt... akkor tényleg hülyén néz ki kérni "lakbért". viszont tudjuk, hogy 90 %ban szerintem a kapcsolatotok tönkre megy 1 éven belül - lakva ismerik meg a másikat...


Én amondó vagyok, hogy vegyetek ki egy lakást ketten, te is add ki a tiedet, azt lehet közösen fizetni, és akkor eldől. nekem az a furcsa, hogy a barátod természetesnek veszi hogy ingyen beköltözik hozzád. Nekem volt egy barátom, vidéki, ráadásul még a szüleinél lakott, nekem meg volt lakásom Pesten, ahol laktam, és szóba került az összeköltözés. Mondtam, hogy természetesen jöhet hozzám, ha úgy érzi. Erre ő egyből, hogy nem jöhet ingyen, hiszen akkor kitartottnak érezné magát stb. Bennem fel sem merült hogy ezért pénzt kérjek érte, nem is szorulok rá, meg egyáltalán. Nálunk sem jutott idáig a kapcsolat, de azért ahhoz ragaszkodott, hogy adjon valamit a lakhatásért, ha jönne.

2010. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
lakhatási támogatás címszó alatt valóban furcsa a dolog. De ha a pasi komolyan gondolja, akkor tök egyértelmű lenne neki, hogy a hiteled felét kifizeti amíg ott lakik, hamár külön kasszán vagytok, mert akkor minden kiadás feleződik. Ha meg közös a kassza akkor az ő lakásából járó bevételnek közösnek kéne lennie. Az nagyon gáz, hogy neki megmarad a lóvá te meg fizetsz havi több tízezret egyedül, mikor állítólag komolyan gondoljátok.
2010. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

szerintem ez egyenesen gáz....ne haragudj, hogy ezt mondom, de tényleg. Én kb 2 év múlva költözöm a páromhoz, és 1oo% hogy fizetem a felét mindennek. Még nem lakunk együtt, de úgymond most is közös kasszán vagyunk. Ami az enyém a tied alapon.

Nálatok az az elv működik, hogy ami a tied az enyém de ami az enyém ahhoz neked semmi közöd. és ez számomra a kapcsolat vége...

19-L

2010. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
A férjem egy hátizsák ruhával jött a házasságunkba, nekem saját lakásom volt, 4x annyit kerestem kb., mégis, nekem első pillanattól egyértelmű volt, vagy közös kassza, vagy a kapcsolatunk halálra van ítélve. És azóta a férjem nagyon keményen dolgozik, hogy úgymond ne csak "beleüljön a jóba"... mára annyit keres mint én, és boldogok vagyunk. Amit kérdezel, az nekem is kicsit magas, de én inkább ott látnám a megoldást, hogy mindent adjatok össze... magyarul amit neki fizetnek albérletbe, a fizetéseteket stb. és akkor nem lesz gond... ha tényleg komolyan gondoljátok. De a közös albérlet is jó ötlet amit többen tanácsoltak, mert lehet hogy fél év múlva kiderül mégse jó együtt, akkor nem lesz vita.
2010. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Az odáig oké hogy feleztek, de miért fizetné ő a te hiteledet? A lakás a tiéd, most ha annak is fizetné a felét akkor az annyit jelent, hogya párodé lesz a lakás fele. Vagy ezt akarod? Max mivel neked fizetni kell a hitelt ezért ő kicsit többel járul hozzá a háztartáshoz, de nem a hiteledhez. Ő

letudta a saját hitelét, tudd le te is a tiédet.

2010. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Hát vacak egy helyzet. Ha komolyan gondolja, akkor látná azt a helyzetet, amiben te őrlődsz.

Persze nehezíti a helyzetet, hogy nem vagytok házasok, mert akkor evidens lenne. Ha nem is fizet lakbért ,de vagy a hitel felét fizethetné vagy állhatna nagyobb részt a rezsiből (akár a teljes rezsit is, de nyílván ezt nem várhatod, így marad a fele-fele, vagy a 2/3-1/3-ad verzió.

Én megértem, hogy "vadidegennek" (bocsánat a szóhasználatért, csak arra célzok, hogy jogilag és erkölcsileg sem vagy a hozzátartozója) nem fogom a hitelét fizetni.


Ha én odaköltöznék a páromhoz, s a lakás az övé, akkor nyilván megkérdezném, hogy hogyan tudnék beszállni a költségekbe. Ha ő hitelre vette a lakást (nekem pedig jelenleg nincs hitelem), akkor evidens, hogy ha ő tiltakozik is, én lerakom minden hónapban azt az összeget, amit amúgy is ki kellene fizetni, ha albérletben laknék. A barátodnak gyakorlatilag nincs hitele, mert az albérlői kifizetik. így az számára nem plusz bevétel, mert olyan, mintha nem is lenne.


Ezt le kellene ülni megtárgyalni, mert ha ez neki nem jut eszébe, az elég nagy probléma és nem felelősségteljes felnőtt emberre utal.

Érdemes megfontolni az összeköltözést.

2010. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Láttam fentebb többen írták, hogy adjátok ki a te lakásodat is és menjetek egy harmadikba. Ez is egy megoldás, bár jó albérlőt kell kifognod, mert nem biztos, hogy megéri, ha az illető lelakja a lakást. Nyilván azért ezt vetted meg, mert tetszik és mert ebben szeretnél élni. Jól gondold meg, hogy megéri -e.


16:08 voltam

2010. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!