Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha összeköltözik egy pár,...

Ha összeköltözik egy pár, szokás az odaköltözőnek valamiképp kompenzálni a másikat?

Figyelt kérdés
Párommal az összeköltözés küszöbén állunk, azonban a piszkos anyagiak lassacskán közénk állnak. Neki Debrecenben van egy lakása (hitellel) amit kiad albérlőknek, akik többet fizetnek ezért mint a hitele, és nekem is van egy lakásom Budapesten (hitellel) ahova az összeköltözést tervezzük. Abban már megállapodtunk, hogy a rezsit, közös költekezéseket közösen álljuk, abban viszont nem tudunk dűlőre jutni, hogy kell-e/szokás-e ilyenkor valami lakhatási hozzájárulást kérni a másiktól. Ugyanis az én baráti körömben 2 megoldás létezik: A) az egyik lakásból befolyó bevétel közös B) aki beköltözik a másikhoz az ad valamiféle lakhatási hozzájárulást/albérletet. A pároméknál viszont teljesen az ellenekzője a szokás, ő el sem tudja képzelni, hogy fizessen nekem azért hogy nálam lakhat. Ami azért nem igazságos szerintem, mert neki azért nem kell hitelt fizetnie, mert kifizetik az albérlői, ami meg amiatt lehetséges hogy az én lakásomban lakunk. Így ő szinte ingyen akar lakni, míg én fizethetem a jókora hitelemet. Nagyon hülyén látom a dolgokat?
2010. márc. 31. 13:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem ilyenkor a lakbért is felezni szokták - mivel nálatok ez nincs, akkor esetetekben úgy lenne igazságos-szerintem-hogy a hitel összegét felezitek,mint afféle lakbért. Én így oldanám meg.
2010. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át mégegyszer,hogy tényleg jó ötlet-e ezzel a pasival összeköltözni
2010. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Ez így valóban igazságtalan, ha teljesen elzárkózik a "lakbér" fizetésétől, akkor annak lehúzás szaga van. Sztem.
2010. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az a fura, hogyha két ember, aki párként és nem lakótásrakként költözik össze, külön kasszán marad. Nekünk ez a természetes. mindenki beteszi a fizetését a közösbe, onnan fizetünk mindent, kaját, rezsit, ha valakinek kell pénz, kivesz belőle, és szól a másiknak hogy kivettem. De nem számolunk be, hogy mire kell. A nagyobb dolgokat meg megbeszéljük.
2010. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem látod hülyén, szerintem se várhatja el, hogy ingyen lakjon nálad. De vigyázz, nehogy a végén úgy legyen beállítva, hogy ti közösen fizettétek a hitelt, neki jár a lakásból ha esetleg szétmentek.
2010. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
63%

szerintem nem!

annak idején, mikor a párom hozzánk költözött(a szüleimmel laktam)mi sem kértünk pénzt tőle, de gyakran bevásásrolt, segitett mindenbe stbi!

aztán most neki van lakása de külföldön, mivel ott dolgozik.most megyek majd ki hozzá, és most meg én fogok nála lakni ugy, h nem fizetek!tehát a dolog odavissza működik!

szerintem a Te lakásod hitelének felét a párodnak kell fizetnie, mert ott ketten lakok! az ő lakásának a bevétele és hitele pedig az övé hiszen neked ahhoz semmi közöd!

neki viszont van a te lakásodhoz, hiosz ott fog élni!

ne hagyd magad kihasználni!

2010. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom. Kétszer is végigolvastam. Az első reakcióm az volt, hogy pénzt kérnél a párodtól, azért, hogy nálad lakik?? Aztán másodszori elolvasásra tulajdonképpen értem...csak tudod szerintem itt jön a bibi, hogy akik összeköltöznek, KÖZÖS KASSZÁN vannak legtöbbször, azért nem merül fel ez a kérdés. Vagyis az összes kiadás és az összes bevétel közös. Nyilván mindenkinek maradhat a számláján vagy a pénztárcájában "saját" pénz, de ez is közös, csak az én pénztárcámban van. Érted?? Bár nem tudom,hány évesek vagytok, de ha összeköltözik az ember, nem egy életre gondolja?? Tényleg kívéncsi vagyok a véleméynedre.
2010. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%

amikor összeköltöztünk a párommal, azonnal közös kasszán lettünk. Nem volt az, hogy most épp kinek a fizujából fizetjük a kocsihitelt vagy a rezsit...

Ez az enyém-tiéd dolog már így az elején elég furi...

2010. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Én 24, ő 28 és úgy tudom komolyan gondoljuk...
2010. márc. 31. 13:54
 10/38 anonim ***** válasza:
80%

elsőre nem is értettem mit akarsz...nekem ez nagyon furcsa,nem tudnám elképzelni,hogy külön kassza...mi elejétől közös kassua...és akkor nincs ő kölcsöne,én kölcsönöm,ő bevétele,én kiadásom,hanem vagy mi kölcsönünk,mi bevételünk,mi kiadásunk,és kész,minden megy egy bankszámláról,amihez van két bankkártya,tudjuk mik az alap kifizetnivalok,bevételek,és ha azon kivül van plussz,azt megbeszéljük...

sztem ha már egy pár eljut odáig hogy összeköltözni,ez az alap...

22/L

2010. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!