Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa nelkul felnoni, na de hogyan?

Apa nelkul felnoni, na de hogyan?

Figyelt kérdés
Most, hogy betoltottem a 18. eletevem elgondolkodtam, hogy milyen rossz volt apa nelkul felnoni... Megszulettem es par honapra ra a szuleim elvaltak. Apamat egyaltalan nem lattam es amiket mesel rola mindenki, nem is szeretnem latni. Es mielott barki azzal jonne, hogy majd 1x ugyis megkeresem stb mert erdekelni fog, NEM fog.:) Aki nem kepes keresni a gyereket azt en se fogom. Nem volt neki tiltva megse keresett. Na, de a lenyeg, hogy valaki van meg esetleg igy ilyen cipobe mint en? Esetleg felnottek? Ti hogyan elitek ezt meg, es mit vettetek eszre miben mas igy a "mi" eletunk mint azoke akik normalis csaladban nottek fel?
2016. febr. 16. 20:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%
Biztosan nagyon rossz lehet úgy felnőni, hogy a gyereknek mindig hiányérzete van,mert nincs a családban férfi viselkedés minta. Azonban sok helyen egy anya is képes érzelmileg stabil gyereket felnevelni. Azaz ne kizárólag apádban keresd most a hibát, ebben anyádnak is szerepe van. Ha születésed után hamar elváltak, abban anyádnak is volt valamennyi szerepe. Az, hogy anyád nem talált és/vagy nem keresett maga mellé egy férfit, aki apádként lett volna jelen, abban megint csak anyádnak is van/volt szerepe.
2016. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Edesanyammal semmi gond mert egyedul is eron felul teljesit, hogy minden a kezembe legyen es ne szenvedjek hianyt. O ugy volt vele, hogy nevel inkabb egy becsuletes gyereket mintsem osszejon valakivel csak, hogy legyen valaki elottem apamintanak. Most van valakije akit ismerek, 1x-2x talalkoztam vele, szimpatikus es illik hozza. De mar nem vagyok ugy apara mint peldaul 10 evesen. Amugy lany vagyok.:)

De igen, igaz, hogy ne hianyozzon olyan akit nem ismersz de ettol fuggetlen rossz erzes, hogy lesz a ballagas mindenki apaval anyaval, en meg ugye nem... Es azert rossz, hogy en nem tudom elmondani milyen klassz apum van mint peldaul az osztalytarsaim vagy a baratom akinek apuja ugy imad mintha a lanya lennek. De ugye mostmar ezek nem olyanok, hogy kellenenek. Csak rossz.

2016. febr. 16. 21:03
 13/30 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező ! Pár gondolat.

1.Arra gondoltál-e ? Hogy anyukád esetleg olyan helyre költözött,hogy erről apukád nem tudott...Érted ?

2.Lehet,hogy írt neked levelet is,csak anyukád eltette előlled vagy kidobta...

3.Akit nem ismersz arról nem lehet véleményt alkotni.

Utóirat: Ha hosszan nyomod az A,O,E betűket a mobilon lesz Ékezet is. :)

2016. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja és még egy gondolat.Ahoz képest,hogy nem hiányzik elég nagy érzelemmel írsz róla...Legyél bátor,karakán lány,és mond meg anyudnak az igazat.Ezt --> Találkozni akarok az apámal !
2016. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkozz el azon amit írtam.Mi van akkor ha Ausztráliában él ? Sokkal jobb tudni a biztosat mintbtalálgatni.Jó éjt ! 37/F
2016. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%
Látod, hiába teljesít erőn elül, hogy ne szenvedj hiányt (anyagiakban) mégis hiányérzésed van. Érthetően, nem azt nyújtotta igazán, amire szükséged lett volna, mert inkább azt akarta mutatni saját magának, hogy milyen erős és férfi nélkül is felnevel. Ez azonban hamis nézőpont, mert nem az élet valódi teljességét mutatta meg, hanem saját maga erejét a tükör előtt (ez most talán túl kemény, de nem bántás akar lenni). Egyébként sokszor férfiak ugyanezt a hibát követik el. Ismerek egy olyan 3 férfis családot, ahol a most már felnőtt (35-40 közötti) fiúk magánéletét alapvetően az határozta meg, hogy az anyjuk halála után az magára maradt 40 körüli apa nem vitt egy anyapótlékot, női mintát a családba. A két fiú közül pedig az egyik elvett egy anorexiás, idegbeteg nőt (nyilván ilyen emlékei voltak anyjáról), a másik meg az ikszedik nővel próbál együtt élni, de pár hónap után minden nő elmegy mellőle.
2016. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Lina63 ***** válasza:
66%
Nekem annyival másabb a helyzetem, hogy anyu férjhez ment mégegyszer. Szerencsére normális apu (nevelő apám, de apunak szólítom), és a biológiaira nem vagyok kiváncsi. Ha apu nem lenne akkor sem keresném fel, mert nem ér annyit az az ember. Sok jót én sem hallottam róla, és ha ő keresne meg rávágnám az ajtót.. 27vagyok és családosként írom ezt.
2016. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyzetben vagyok mint te. Annyi különbséggel hogy kb 4-5 éves koromig találkozgattam apummal (de sajnos semmire nem emlékszem ezekből, elvileg nem sokszor vitt el) aztán összeházasodott egy másik nővel született egy másik lánya engem meg elfelejtett. Mindig is 1-2kmre lakott tőlem, de őszintén: ha elém állna se ismerném fel és ő sem engem. Szóval a legfájóbb az, hogy tudom mennyire jó apja húgomnak (elmondások alapján) engem meg teljesen kitörölt az életéből. Hiányzik egy apafigura például szalagtűzőn nálunk szokás az össztánc és ott a diákok felkérik a szülőket, na akkor én végig a sírás határán voltam, mert nekem nem volt kit felkérnem... Összességében ha valami fontos történik pl.:ballagás, karácsony, továbbtanulás, szakítás, vagy éppen új kapcsolat stb esetén mindig érzem hogy hiányzik az életemből, de emiatt nem vonzódom az idősebb pasikhoz, szerencsére :) Egyébként nekem van nevelőapum, viszont sokkal inkább lakótársi kapcsolat a miénk:D

18L

2016. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Én is ismerek egy lányt aki apa nélkül nőtt fel, neki meghalt az ő születése előtt. Bizonyos dolgokban látszanak a következmények.

16 F

2016. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, inkább örülj, hogy van egy jó anyukád.

3,5 éves voltam, amikor apu meghalt (előzmények nélkül). 8 éves koromban lett anyámnak egy élettársa. Bár ne lett volna. Utáltuk nővéremmel.

14 évesen egyedül mentem a nyílt napokra, és a felvételikrw. Olyannyira nem érdekelte anyámat, mi van velem.

17 évesen elköltöztem tőle (akkor azt sem tudta, hányadik osztályba járok). Most 32 vagyok, azóta nem beszéltünk, nem is keresett.

Megtaláltam a társam, szerelmem, akihez hozzámentem feleségül. Anyósomban kaptam egy új anyukát. Lett egy új családom.


Szóval örülj, hogy legalabb 1 normális szülőd van, másnak Ennyi sem jut...

2016. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!