Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg kérte a kezem mit mondjak?

Meg kérte a kezem mit mondjak?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni. Azért nem az eljegyzés témába írtam a kérdést mert ez egy kicsit másféle dolog is. Egy 17 éves lány vagyok és már 3 éve vagyok együtt a barátommal. És van egy két éves kisfiúnk Zalán. Tudom most mindenki elitél hogy ilyen fiatalon gyerekem lett, de kérlek olvassátok végig. Pár nappal ezelött a párom meg kérte a kezem, de én nem tudtam mit válaszolni, ezért kértem egy kis időt. Mostanra már bemagyarázta magának hogy én biztos nem akarok hozzá menni és hogy el akarok menni a picivel együtt és őt ott hagyni. Persze ilyenről szó sincs, de én még nem érzem azt hogy készen állnék arra hogy férjhez mennyek. De viszont nem is szeretném meg bántani az érzéseit. Most mit csináljak?


17/L


2010. márc. 30. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az eljegyzés még semmit sem jelent. Ehhez képest készen álltál a gyerekszülésre, erre meg nem...érdekes.
2010. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Hát tudod a gyerekszülés nagyobb dolog mint a férjhezmenés, ha arra kész voltál ezt is nyugodtan bevállalhatod.
2010. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, ha vacillálsz azon,hogy hozzá menj-e a gyermeked apjához, nem szereted őt.....Ezt rendezd magadban....
2010. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Ne hagyd magad, mondd el neki ezt így, kedvesen, aztán őrjítő szex és minden el van intézve, maradtok a régiben, mondjuk visszatértek rá öt év múlva. Semmi sem kötelező, ne hagyd, hogy manipuláljon, tudd, hogy mit akarsz.
2010. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés még csak a szándékot jelenti, hogy majd össze szeretnétek házasodni. Van olyan, aki az eljegyzés után még évekig járnak, s csak utána házasodnak össze.

Bár én is furcsállom ,hogy ha már van gyermek, akkor az egy kicsivel nagyobb felelősséggel jár, mint egy eljegyzés. Szerintem ha a gyermeket be merted vállalni, ha az ő érkezésére készen álltál, akkor a házasságtól sem lehetsz messze.

Persze tény, hogy fiatal vagy, de mindenképpen üljetek le és beszéljétek meg. Lehet, hogy még a párod sem akar 1-2 évig lagzit.

2010. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
90%

Szinte csatlakozom az elottem szolokhoz... Az hogy ferjhez mesz ahhoz az emberhez, akit elvileg szeretsz- mert ugye van gyereketek-igenis nagy dolog, de nem nagyobb mint a gyerekneveles!


En is 17 korul voltam mikor eljegyeztek,es 19evesen egyetlen ketely nelkul mondtam ki az igent!!


Viszont kerdezhetek? Ha van kedved valaszold meg priviben...hogy lettel 15 evesen terhes?

2010. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem fogadd el az ajánlatát , ez még nem jelenti azt ,h holnap már összeházasodtok , beszéld meg vele ,h nem szeretnéd elsietni a házasságot , és várjatok vele jó pár évet ,h felnőtt fejjel hozzámehess :)

Az eljegyzést meg bármikor felbonthatod ,ha ugy gondolod otthagyod :)

Remélem igent mondasz:)

Majd írd meg h döntöttél :)

2010. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szia. ha vallatad a babat, akkor szerintem ezt bevallalhatod, nem olyan nagy dolog, az eljegyzes csak egy szandek, a hazassag fele, es meg akar evekig jarhattok, mielott osszehazasodtok, az eljegyzes utan ne koteleo rogtom osszehazasodni. szoval ha ilyen bator voltal hogy ilyen fiatalon felvallaltad a gyerkocot akkor nyugodtan vagjal bele, mond meg a parodnak, hogy hozzamesz, elfogadod a kereset, de a legzi legyen csak par ev mulva, ha ugyis szeret akkor is tud varni ennyit. mit szolsz? nem lenne jo igy?
2010. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azzal én is tisztába vagyok hogy ha egy gyereket be válaltam akkor már az eljegyzés nem a világvége. El hihetitek nekem hogy nem úgy terveztem az életem hogy 15 évesen teherbe esek. Asszem az lesz a legjobb ha tisztázok mindent magamb és megbeszélem a párommal. Kedves 20:07 biztosíthattlak rólla hogy imádom a gyermekem apját és az életem is oda adnám érte.
2010. márc. 30. 20:26
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nem lenne gyermek, akkor értelemszerűen ilyen fiatalon badarság lenne még, azonban így viszont bele kell menj, mert így lesz mindenkinek a jobb. Ez nem kényszer, de vállanod kell, ha eddig eljutottatok. A házasság nem szégyen, még fiatalon sem, csak szokatlan. A gyermek összeköt, tedd meg a megfelelő lépéseket.
2010. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!