Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig "kötitek az ebet a...

Meddig "kötitek az ebet a karóhoz"?

Figyelt kérdés

Sógornőmmel folyton akadályokba ütközik köztünk a kommunikáció.

Nem tartom magam egy tudálékos embernek, de ha igazam van, szeretem megvédeni az álláspontomat - és általában igazam van, nem azért, mert olyan okos lennék, hanem használom a google-t, mielőtt kinyitom a szájam, ha valamiben nem vagyok biztos. Amennyiben tévedtem, elismerem.

Ő az esetek többségében bődületes butaságokat beszél, ha éppen nem, akkor csak olyan általános dologról van szó, amiben nem egyezik a véleményünk, a napi rutinunk... teljesen mindegy, a vége mindig vita (érdekes, csak vele történik ilyen).

A gond az, hogy nem afféle emelkedett, tudományos, észérvekkel teli vita, hanem részemről higgadt bizonyítás, részéről pedig megállíthatatlan zuhatag, kb. ugyanazt mondja el minden mondatban, vagy direkt a szöges ellentétét annak, amit én állítok, természetesen vérben forgó szemekkel, sértődötten.

Próbálom kerülni az ilyen helyzeteket, de elég egy meggondolatlan szó, és máris kezdődik a játék, kiszállni lehetetlen.

Párszor megpróbáltam ráhagyni, de konkrétan mondta tovább, mintha meg se szólaltam volna :D

Az sem működik, hogy akkor nem mondok semmit, mert a hirtelen témaváltást megint csak ellenségeskedésnek véli, ahogy gyakorlatilag mindent személye elleni "erőszaknak", mindent magára vesz.

Kezdem feladni úgy az egészet, nem lehet két szót higgadtan váltani vele, csak ha tényleg nem mélyülünk el az időjárásnál jobban a társalgásban.


Nektek van ilyen ismerősötök? Valami bevált praktikátok erre? Vagy jobb, ha inkább meg se szólalok?


2016. febr. 5. 02:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Írok egy példát azért, persze lesarkítva, kicsit bugyuta is, de a lényeget mutatja:

- Ma krumplis tésztát főzök. (én)

- Én rakott krumplit, azt szoktam pénteken. (Ő)

- A férjem nagyon szereti (a krumplis tésztát), szóval...

- De akkor is rakott krumpli illik péntekre! ....... - És itt elszabadul a pokol! :D

2016. febr. 5. 02:20
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
basszus, nem tudom, de úgy megennék most egy krumplis tésztát :D
2016. febr. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát te se vagy egy értelmes ember, ha ilyen vitakba képes vagy belemenni. ...
2016. febr. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Eszemben nincs ilyen buta, értelmetlen és gyerekes vitákba belemenni.
2016. febr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2 én meg rakott krumplit! úgyis péntek van és akkor azt kell :D:D Megyek is kenek egy zsíros deszkát.
2016. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

"- Ma krumplis tésztát főzök. (én)

- Én rakott krumplit, azt szoktam pénteken. (Ő)

- A férjem nagyon szereti (a krumplis tésztát), szóval...

- De akkor is rakott krumpli illik péntekre!"


Már ne haragudj, de te legalább annyira buta vagy ennek alapján, mint a sógornöd!!!!


Milyen érv az, hogy péntekre rakott krumpli illik?


Péntekre vagy ugyanolyan étel illik, mint bármelyik mßasik napra, vagy - ha vallási okokból böjtölsz -akkor húsmentes, és a rakott krumpli nem az. A paprikás krumpli akkor már inkább, ha kolbász nélkül készül, de még azzal sem rosszabb, mint a rakott.


Emellett ilyenen vitatkozni nagyfokú hülyeség.

Ha lenne elég eszed, akkor legkesöbb ott, hoyg visszaválaszol, mondván, hoyg a férje szereti a paprikás krumplit, azt modntad volna, hogy rendben, fözz azt és NINCS vita!!!!!


VELED legalább akkora gond van, mint a sógornövel.


Épeszü ember nem vitatkozik ilyeneken, föleg nem veszekszik, és ha a másik fél bele akarna kötni - habár itt TE kötöttél bele a sógornödbe -, akkor áttér más témára és le van rendezve a dolog!

2016. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
És azt hogy a férjed szereti a krumplis-tésztát kigúgliztad?
2016. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os, olvasd el újra.
2016. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha igazam van, akkor bizony kitartok, de mindig megnézem, hogy ezt kivel, hogyan és meddig lehet kommunikálni. Magyarul: nem bizonygatom mindenáron az igazamat.


A sógornőd egy tipikus agresszív, önző buta liba, aki csak kötözködni szeret, és minden észrevételével - ami éppen nem őróla szól - azt akarja bebizonyítani, hogy te vagy az ostoba, a műveletlen stb - azaz pontosan azt a képet tolná át rád, ami az övé. Ő ilyen, nem te.


Ilyen játszába - mert ez egy kemény pszichológiai játszma - NEM szabad belemenni. El kell jönnie egy pontnak, amikor a sógornődet egyszerűen ignorálni kell tudni.


Illetve a másik: nem hallgatni kell, hanem keményen helyrerakni, és utána ignorálni. Különben azt veszed észre, hogy hiába tartod magad okos embernek, egy zsigerhülye símán lealáz.


Nyílván azért vagy kapható erre a játszmára, mert anyád is ilyen ember (általában a sógornők vagy az anyukára vagy annak a szöges ellenétre hajaznak). Azaz: a sógornőd ÉRZI, hogy van rajtad (ill. benned) fogás.

2016. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A férjed testvéréről, vagy a testvére feleségéről van szó, mennyire közeli köztük a kapcsolat?


Szerintem legjobb lenne az okos enged, szamár szenved módszert használni, ha sikerül. Pláne lényegtelen kérdésekben. Ha kitört a vihar vagy látod, hogy ki fog törni, onnantól tartsd vissza a saját nézőpontod, ne mondj semmit, csak hogy ühüm meg értem, meg ilyenek. Persze normálisan, mintha nem is akarnál semmit mondani, neked nem is lenne véleményed.


Ezt persze nem olyan jó érzés csinálni, pláne nem olyasmivel kapcsolatban, ami jobban megérint. De talán segít a békés együttlétben, ha már kénytelenek vagytok találkozni. Ezzel őt persze még tovább hülyíted, de talán nem kár érte.

2016. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!