Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Sátánisták! Miiért választjáto...

Sátánisták! Miiért választjátok a Sátánt, Isten helyett? Gondolom mindkettőben hisztek! Igaz-e hogy a beavatás során véretekkel kötitek meg a szerződést és így kötelezitek el magatokat a Sátánnak? Ha ez egy rituálé tudnátok többet írni róla?

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Talán azért, mert Isten egy szadista, totalitárius diktátor? Elméletileg végtelenül szerető és jó, de mégis sorscsapással / pokollal sújt, ha nem követed parancsait. Csak olvasd el néhányszor az Ószövetséget. Az egész olyan, mint a férj aki rendszeresen veri a feleségét és aztán bebeszéli neki, hogy csak azért csinálja mert mélyen szereti! Gusztustalan.


Pl. vegyük az exodust. Az Egyiptomot sújtó csapásoknak semmi értelme nem volt, mert a fáraó csak azért nem engedte el a zsidókat, mert Isten "megkeményítette a szívét". Tehát egy csomó ártatlan egyiptominak (köztük gyerekeknek) kellett meghalnia vagy szenvednie, csak azért mert Isten egy szadista állat.


Persze, a Sátán is engedelmességet követel. Viszont nagy különbség, hogy a Sátán nem akarja kicentizni az életed (mint Isten), és elég nagy szabadságot és (földi) jutalmakat biztosít. A Sátánt abszolút nem érdekli, pl., hogy mit csinálsz magánéletedben vagy, hogy miért nem vagy ugyanolyan bégető birka mint a többi ember. Ő a lázadók, a különcök, az individualisták patrónusa.


Természetesen, e két lény létezése közel sem bizonyított. Amit fentebb leírtam, az az úgynevezett "luciferiánus" sátánisták hitvallása, akik Lucifert Isten áldozatának látják. A LaVey sátánisták meg ateisták, akik a Sátánt csak szimbólumnak használják a filozófiai vallásukban. Az úgynevezett teista sátánisták (akik elfogadják, hogy létezik Isten és Sátán) meg ezerféle különböző elképzelést követnek. Vannak köztük a luciferiánusokhóz hasonlók, meg vannak olyanok is, akik beveszik a keresztény propagandát, hogy a Sátán gonosz és mégis őt szolgálják.

2015. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

#1


Szerintem a biblia megfogalmazta valahogyan azt, amit lehetetlen volt megfogalmazni az évezredekkel ezelőtt élő ázsiaiak számára.


Az európai ember ma már "felnőtt" és nincs már szüksége mesékre és ellenségképekre.

Egyre többen ismerik fel (a keresztények is), hogy isten természete nem egyezik az ószövetség istenképével.


A sátánisták is egy másik istenképet kerestek maguknak, egy másik hitrendszerrel. A böki csak az, hogy sátán nem isten, hanem egy bukott angyal! Ezért ha a sátánisták istene nem egy bukott angyal, akkor nem sátánról beszélünk! :DDD A hitrendszerük amúgy számomra elfogadhatatlan, és módszereik csak egy bizonyos korlátok között működnek.


Akik ezt választják, azok a látszólag a könnyebb úton szeretnének járni. Hibáikat másokban szeretnék felfedezni és azokért másokon szeretnének bosszút állni. Ez látszólag könnyű de csak látszólag! Minthogy: hiába töröd össze a tükröt, a tükörkép eredetije megmarad!!!! Nem futhat el senki sem saját maga elől!

2015. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A második kérdésre is esetleg tudsz válaszolni?
2015. nov. 29. 21:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3


a sátánizmusnak több ága van és tuti hogy van olyan amelyiknél a vérnek szerepe van a beavatásokban.

2015. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
A többség leginkább divatból lesz sátánista...
2015. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
A kettő összefügg ahoz hogy sátán legyen istennek is lennie kell.
2015. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na jó. Először is válasszuk szét, hogy többféle sátánista létezik.


Alapvetően vannak teista sátánisták és ateista sátánisták. A teista sátánisták hisznek Sátánban, mint egy valódi lényben, az ateisták csak szimbólumnak használják a Sátán szót. Ők konkrétan a LaVey-i sátánisták.


Na akkor itt ez a nagyobb kategória, a teista sátánisták. Ezekből nagyon sokféle van, ez kötődik a sátánistaság természetéhez, vagyis az egyén fontosságához. Nagyon sok egyéni sátánista is van, akik nem követnek egy irányzatot, hanem a saját nézeteiket alakítják ki, de ez igaz azokra is, akik egy irányzatot követnek.


Itt nagyon fontos leválasztani a divatsátánistákat. Ők NEM valódi sátánisták, nem rendelkeznek egy kidolgozott filozófiai rendszerrel, egyszerűen lázadó és/vagy mentálisan sérült fiatalok (jobb esetben), akik dekadenciából a beléjük nevelt értékek ellenkezőjének képviselőjét Sátánnak hiszik, akiről elmondták a hittanon, hogy "milyen egy gonosz valaki". Meg jól is hangzik, meg a horrorfilmeket meg a metált is szeretik és ott is szó van sátánizmusról meg Sátánról. Na ezek nem valódi sátánisták, csak olyan idióták, akik sikeresen festenek rossz képet "egy" vallási/filozófiai irányzatról.


Akkor tehát teista, valódi sátánisták. Két főbb csoportot különítenék el. Itt is vannak olyanok, akik a bibliai Luciferben hisznek, tehát hisznek a keresztény isten létezésében is, de helytelennek és gonosznak tartják a viselkedését, ezzel szemben Luciferét az emberek barátjának, segítőjének.


De! Leginkább azokat nevezném én Sátánistának, akik Sátánt, mint A mindenható vagy leghatalmasabb istent tisztelik. Ők már természetesen nem ismerik el a keresztény isten létezését, hisz az önellentmondásos lenne. Itt is vannak olyanok, akiket Luciferiánusnak neveznek, néha azokat hívják úgy, akikről eggyel feljebb írtam, ez nem teljesen tisztázott, ahogy észrevettem. Ismertebb nálunk a Spirituális Sátánisták csoportja. A Spirituális Sátánisták már teljesen elvetik azt, amit a keresztények bibliája ír, teljesen más Sátán és a kereszténység véleményük szerint az igazság elferdítése, kiforgatása rossz érdekekből.


Az első kérdésedre a válasz eltérő csoportonként (ahol például nincs keresztény isten, ott értelmetlen is a kérdés), de ami mindegyikben egyezik, hogy a sátánista életfelfogás szerint az a helyes, ha önálló, fejlődő egyéniség az ember és Sátán alakja minden irányban ezt az önállóságot jelképezi vagy segíti, illetve helyesli.


A második kérdésedre pedig ahogy vázoltam a sokféle irányzatot, úgy annyiféle belépés is van a vallásokba. Valahol nincs is rituálé. Ahol van, ott sincs mindenhol vér általi szerződés, ahol van, ott is van olyan, hogy helyettesíthető egy fejben lejátszott, szimbolikus szerződéssel.

2015. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
83%
Mint már előttem is írták, a biblia is leírja hogy isten mekkora egy szadista állat és csak korlátoz minkrt mindenben, a boldogságban és a szabadságban stb. Sátán ezzel ellentétben nem akadályoz minket,sőt akár segít is annak aki kéri. Azon a beavatásob amin én vettem részt az egy rituálé volt és igen, a vérünkel kötöttük meg a szerződést méghozzá a balkezünk mutató ujjából való vérrel. Egy papírra írtuk a nevünket a vérrel meg egy imát és fekete gyertyákkal meggyújtottuk és egy tálban elégettük.
2015. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezért a szerződésért kapsz valamit cserébe?

Milyen szolgálatot kér Tőled?

Leírnád?

2015. dec. 18. 21:49
 10/12 anonim válasza:
85%
Ezzel a szertartással elköteleztem magamat a Sátánizmus mellett, az emberek élete ezután általában sokkal pozitívabbra fordul, vagy ritkán sokkal rosszabbra, ezt nem tudom miből fakad, de az is lehet hogy az egészcsak placebo azaz beképzelt (pl ha valaki sokat arra gondol hogy beteg akkor az is lesz) na de nem ez a lényeg hanem hogy ezek után ahogy teheti az ember gyakorolja a vallását pl ritualék, fehér majd később fekete mágia használata (igen a fehérrel is foglalkozunk ugyanúgy) vagy démonok szellemek megidézése de csak akkor ha nagy szükség van rá, és ez nagyon veszélyes lehet ha nem vagy gyakorlott, tapasztalt vagy nem vagy beavatva. Amúgy ez a Spirituális azaz Modern teista Sátanizmus amiről én most beszélek.
2015. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!