Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magyar nevemet megváltoztath...

A magyar nevemet megváltoztathatom valahogy angolra vagy amerikaira?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék család és keresztnevet is változtatni bizonyos okokból, és most végre van rá alkalmam. Megoldható lenne valahogy, hogy angol/amerikai nevet válasszak (akár úgy, hogy kimegyek külföldre megváltoztatni)? Azért lenne ennyire fontos, mert 4-5 év múlva kiköltözünk Amerikába, és ott is fogunk élni, így eléggé megkönnyíteném a saját dolgomat is vele, kétszer pedig nem szeretnék azért változtatni rajta.

2016. jan. 26. 22:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
56%
Remélem, elsüllyed veled a hajó. Miért szégyelled amúgy a magyar nevedet?
2016. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Rebellious Dead Lady ***** válasza:
35%
Különben valóban szégyelhetnéd magad, hogy nem vagy büszke a magyar nemzetiségedre. Mert ez a magyar --> angol névcsere nagyon arra utal, hogy szégyenled a magyar származásod.
2016. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
57%
A helyedben Barack-ra változtatnám a vezetéknevemet. Magyarul és angolul is van jelentése :D Keresztnevekből meg vannak univerzálisak
2016. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én nem tudok még mindig pontosan fogalmazni, de egyáltalán nem szégellem, hogy magyar vagyok. A nevemet sem szégyellem, de a keresztnevemet kiskorom óta gyűlölöm, a vezetéknevemet meg családi okok miatt szeretném megváltoztatni. Semmi bajom nincs a magyar nevekkel, viszont egyik sem igazán tetszik, max. azok, amiket külföldön is használnak több országban. Ezeken kívül pedig olyan sok külföldi név van, ami jobban tetszik. A vezetéknévnél is azért gondoltam inkább valami külföldire, mert mégiscsak jobban hangzik, mint egy teljesen magyar vezetéknév egy angolos keresztnévvel.


És igen, tisztában vagyok vele, hogy nem igazán vannak amerikai nevek, de én azokra gondoltam, amiket leggyakrabban használnak. Az Andersen sem amerikai, de azért mégiscsak többet hallod angol/amerikai nyelvterületen, mint Németországban :)

2016. jan. 27. 22:32
 25/26 anonim ***** válasza:
54%

1. Nem tudom, hol van több Anderson.

2. USA-ban több ember él alapból.

3. Szerintem elmeroggyant vagy, de te dolgod.

2016. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"Az Andersen sem amerikai, de azért mégiscsak többet hallod angol/amerikai nyelvterületen, mint Németországban :)"


Százalékos arányban még többet hallanád Dániában :)


"A vezetéknévnél is azért gondoltam inkább valami külföldire, mert mégiscsak jobban hangzik, mint egy teljesen magyar vezetéknév egy angolos keresztnévvel."


Az azért gondolom megvan, hogy New York kormányzója 1995. január 1. – 2006. december 31. között:

George Pataki


[link]

[link]

2016. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!