Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magyar nevemet megváltoztath...

A magyar nevemet megváltoztathatom valahogy angolra vagy amerikaira?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék család és keresztnevet is változtatni bizonyos okokból, és most végre van rá alkalmam. Megoldható lenne valahogy, hogy angol/amerikai nevet válasszak (akár úgy, hogy kimegyek külföldre megváltoztatni)? Azért lenne ennyire fontos, mert 4-5 év múlva kiköltözünk Amerikába, és ott is fogunk élni, így eléggé megkönnyíteném a saját dolgomat is vele, kétszer pedig nem szeretnék azért változtatni rajta.

2016. jan. 26. 22:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

Én dolgoztam kint és senkit sem érdekelt. Annyi nemzet keveredik ott, hogy fel sem tűnik nekik. Amerikában tényleg bárki lehetsz, senkit sem fog érdekelni, hogy honnan jöttél és nem fognak kinézni amíg normális vagy velük.

Tovább megyek: az ott "menő" dolog, hogy valaki tudja, hogy honnan származik Európából és bizonyos szokásokat generációkon át is megtart. Egyik kedves ismerősöm pl. minden évben töltött káposztát és bejglit eszik karácsonykor, pedig fogalmuk sincs már, hogy a család mikor költözött ki.


Szerintem kint pont hogy azzal vonnál magadra ferde tekinteteket, ha túl látványosan amerikai akarnál lenni. Nem szeretik ha valaki nem önmaga, de ha összefutsz valakivel, aki úgy tudja, hogy van valami magyar eredete, akkor azonnal imádni fog, érdeklődni fog, esetleg recepteket akar veled cserélni :)


Ha annyira más nevet akarsz, mert a mostanit utálod, akkor válassz olyat, ami könnyű mindkét országban. Most az Emma és a Dávid jut hirtelen eszembe, amivel nem kell sokat vesződni kint, de honnan veszed biztosra, hogy kiköltöztök 4-5 év múlva? Nem osztják könnyen azt a vízumot. Egy nyamvadt diák-kategóriás, biztos-haza-jövős fecniért is rengeteget túráztatnak.

2016. jan. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha egyébként is nevet változtatnál és külföldön gondolkodsz, akkor válassz olyan nevet, ami magyar, de nincs benne ékezet, kettős betű (gy, ty, sz, stb), így külföldön is jól kimondható, leírható.
2016. jan. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Legyél mondjuk.. öö.. 'Hosszú Fül' - akkor amerikai őslakosnak hisznek majd, eszükbe sem fog jutni, hogy szerencsétlen magyarnak nézzenek.
2016. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 DuplaKV ***** válasza:
84%

Vészhelyzet dr.Kovac-a megvan?

Egyébként nincs olyan név, amit ne lehetne használni az USA-ban (gondolom oda szeretnél kijutni, és nem pl. Kolumbiába). Eléggé nagy olvasztótégely, ahhoz, hogy fel se tűnjön egy újabb "fura nevű" európai. Ezek után minek akarnál nevet változtatni?

2016. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%

13: nekem amerikai névnek az Ülő Bölény ugrott be. Ment is a zöld kéz. :D


Kérdező: nincs olyan, hogy angol név, amerikai meg plána, legfeljebb olyan a hangzása, mintha...

Egy Schwarz Erika is teljesen magyar név, de ha megfordítod, sehol nem fogják megmondani, hogy nem német.

Tudok olyan magyar nevet is, ami nekem teljesen idegen hangzású, de annyira ritka, hogy az illetőre tekintettel nem írom le. :D


Egyedül Magyarországon divat, hogy más országban élve teljesen le akarják tagadni a származásuk, úgy tesznek, mintha "őslakosok" lennének.

Ez az a viselkedés, mivel reflexből kiváltod, hogy "tipikus magyarok".



Az meg még nálunk is megfigyelhető, hogy egy egzotikus hangzású névvel sokkal könnyebb csajozni, mint a Kovács Józsival. :D Ez külföldön sincs másképp, főleg mióta tele van a net a statisztikákkal, hogy a magyar pasiknak van Európában a legnagyobb (vagy ők hazudnak legtöbbet.)

2016. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat!

Mindenféleképpen meg fogom változtatni a nevem, ezt már eldöntöttem. Azért merült fel az, hogy angol, vagy amerikai nevem legyen, mert a mostani egy külföldi számára elég nehezen érthető, sokszor még itt is visszakérdeznek. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha kiköltözök, akkor nyilván kell majd ott is hivatalos ügyeket intézni, orvoshoz menni, és általában bemutatkozásnál is a név az első, amit megmondunk a másiknak, és azért mégiscsak jobb, ha nem kérdezik meg háromszor. Egyébként gondoltam már azokra is, amiket itthon és külföldön is használnak, pl: Anna, Emma, stb. de azok közül egyik sem tetszik igazán. Nem azért akarok amerikai/angol nevet, mert én most annyira majmolom őket, hanem mert olyan sok szép nevük van.


(A kiköltözésemről meg annyit, hogy a családom már 3 éve él kint az USA-ban munka miatt, teljesen legálisan, és hozzájuk fogok kimenni, ha befejeztem az egyetemet, tehát biztos, hogy ott fogok élni.)

2016. jan. 27. 11:07
 17/26 A kérdező kommentje:
#15 válaszoló, eszemben sincs letagadni, hogy magyar vagyok, csak ha már egyszer nevet változtatok, eszembe jutott az is, hogy nem lehetne-e amerikai, mert olyan jókat találtam :D
2016. jan. 27. 11:11
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Óanyámborogass! Nincs olyan, hogy amerikai név, Te szerencsementes, maximum az indián nevek, lévén ők volnának az őslakosok ugye. Az összes többi náció a bevándorlók leszármazottjai, olasz, angol, portugál és sorolni lehet a végtelenségig. Kiejtés és hangzás alapján nyilván az angolszász nevekre gondolsz, nincs külön amerikai. Ha még hazai pályán evezel drága, akkor el kell keserítselek, hatályos jogszabályok szerint a keresztnevedet az anyakönyvezhető verziók bármelyikére változtathatod, ha Te magad(vagy családod) nem vagy külföldi, úgy csak kizárólag a magyar írásmóddal létező verzióra, mint például Dzsenifer(jajjdeszépenhangzik). A vezetéknévnél már akad majd egy kis bökkenő, valamelyik felmenőd, rokonod stb... vezetéknevét használhatod csak, nem fogja a kutya sem engedélyezni hogy teszem azt Williams legyél, csak azért, mert majd egyszer 4-5 év múlva kiköltözöl Amerikába :) Ez viszi a pálmát. Amerika elég nagy, Peru, Venezuela, Kolumbia is a része, ha az USÁ-ra célzol nevezd úgy. Jöhet az önérzetes lepontozás, végülis ez egy fontos lépés, ha belegondolok, meg kell kérdezni a gyakorin mit csinálj, mert majd egyszer költözöl 5 év múlva. Jesszumepi. No problem, jól beilleszkedsz majd, jómagam csak másfél évet voltam ösztöndíjasként és annyi ostobával azóta sem sikerült találkoznom itt Európában, sőt egész életemben, mint amennyit ott 18 hónap alatt láttam. Sok sikert!Ne aggódj, Kovács Arankaként is pont ugyanannyi eséllyel indulsz, mint Monica Lewinskiként teszem azt! Made my day, thank you!
2016. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként a Lewinsky sem olyan amerikaias. :)


Írd már meg, hogy milyen neveket találtál.


Mondjuk azt nem értem, hogy keresztnevet miért változtatnál. Az egész úgy hangzik, hogy a kis álmodozó csajszika kimegy Amcsiba, reinventálja magát, és kitalálhat magának egy új személyiséget, de izgi.


Ha a Mariska Hargitaynak jó a neve, miért nem lett Sarah Anderson? (Amúgy az Anderson meg észak-európai. Tényleg érdekel, milyen igazi amerikai neveket találtál.)

2016. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%
Magyar állampolgárként nem változtathatod meg ilyenre. Ha kiköltözöl és megszerzed az amerikai állampolgárságot, akkor már igen.
2016. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!