Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám letagadott! Mit tegyek?...

Anyám letagadott! Mit tegyek? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Egyik nap kicsit összekaptunk az anyámmal(nem nagy dolgon, könnyen elfelejthető): azt mondta, h pucoljam ki a kazánt. Életembe nem tisztítottam még ki, ezért megkérdeztem, h hogy is kell csinálni, azon kívül, h a csöveket, meg ezeket...(tehát egyvalamit nem tudtam), de ezen a kis dolgon úgy felkapta a vizet, h vmi ilyesmit mondott:-Nem lehet igaz, h még erre is képtelen vagy!

-Talán, ha elmondanád, h kellene csinálni, nem kérdezném-feleltem, de ekkor anyám közbevágott:

-Nem hiszem el, h te az én gyerekem vagy!Szerintem téged elcseréltek a kórházban!Tudod mit? Elegem van belőled, nem ismerlek téged!

- :'(

Aztán elmentem otthonról pár órára a barátaimhoz(nem mondtam el nekik, próbáltam természetesen viselkedni)addig, amíg anyám el nem ment dolgozni.Akkor hazamentem.

Már kb. egy hete szedem a MagneB6-ot(idegnyugtatót).

És pár napja nem is találkoztam anyámmal, mert amikor hazajön, én megyek, ha ő elmegy, én hazajövök.

Kérlek, segítsetek! Mit kellene tennem? Fogadjam meg a "tanácsát" és menjek a háztól?


2010. márc. 28. 14:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
...és köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok <:)
2010. márc. 28. 14:45
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom a fiamnak, ha már végképp kiakaszt, hogy "most már elegem van belőled!" vagy "rögtön nyakon váglak!" vagy "laposra verlek!". De persze sosem gondolom komolyan (csak egy kicsit :=) ) és ezt ő is tudja jól.


Hidd el, anyukád nagyon szeret téged, csak néha már ő sem bírja a rá nehezedő nyomást és bármennyire szeret is, elpattan a húr. Sokszor mondanak a szülők olyat, amit abban a pillanatban már bánnak is, de éppen az is lehet, hogy anyukádban fel sem merül a gondolat, hogy te ezt komolyan vetted, hiszen ez olyan abszurd!

Nyugi! Ha hazajön, puszild meg és mondd meg, hogy nagyon szereted, majd meglátod, mi történik :=)!

2010. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hazajött az anyám, úgy tettem, ahogy tanácsoltátok: odamentem hozzá, köszöntem neki majd megöleltem, de semmi. Lerakta a táskáját és elment átöltözni. Kérdeztem tőle, h ne csináljak-e neki sárgaborsó főzeléket(a kedvenc ételét), de mintha meg se hallana.:( Próbálok a kedvében járni, kérdezem, mi volt a gyárban...semmi. A szemem sarkából néha-néha látom, h-egy pillanatra is, de-rámnéz.De abban a pillanatban újra az újságra kerül a szeme. Kérdezem aranyosan, kedvesen: mit olvasol? De meg se szólal.(Komolyan mondom, egy óvodás csinál ilyeneket -_-')meg se szólal... kész röhej...

Nagymamám full ugyanez: volt, h egyszer(viccen kívül) 2 HÉTIG nem szólt a csládhoz!(komolyan)

Megpróbálok még az este beszélni vele...

2010. márc. 28. 15:18
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

A második válaszoló vagyok. Azt hiszem anyukád nehezebb eset az átlagosnál. Te nem mondtál neki véletlenül valami nagyon csúnyát, hasonlót mint ő neked?

Azért kérdeztem, hogy van-e apukád, mert esetleg megpróbálhatnál vele beszélni? Ő biztos mindkettőtöket szeret és szeretné azt is hogy ne balhézzatok, hátha tudna egy kicsit közvetíteni? Csak egy ötlet, nem látok bele mások fejébe és tényleg fura az anyukád, de attól még biztos szeret és végül kibékültök majd.

2010. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: én is remélem, h nyugi lesz a famíliában, de az apámat "nemigazán érdekli" a problémánk.

Mondani meg csak azt mondtam, amit a kérdés alatt leírtam. Mondtam is előbb anyámnak vmi olyasmit, h: "tudom, h most haragszol, és én vagyok a hibás, de attól még szertlek"(nem szószerint mondtam ezt, de a lényeg itt van)

2010. márc. 28. 15:36
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
Sokan írták, hogy ez normális, meg hogy csak kiakadt, de szerintem van, amit nem mondunk a gyereküknkek akkor se, ha ki vagyunk akadva. Én soha nem mondanék ilyet.
2010. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

na, odamentem az anyámhoz és komolyan a szemébe néztem és csak úgy rákérdeztem, mi baja van velem(merthogy nem a kazános vita miatt az tuti...) erre ő azt VÁLASZOLTA(megszólalt!!:D), h nincs velem baja o.O

én rákérdeztem, h akkor mért nem szólt hozzám, mire ő azt felelte, h engem ő nagyonis, h szeret, de sok a munkája, és hogy most éjszakás 4 műszakban, leálltak a gépek(akkor nekik kell helyettük ugyebár dolgozni) és még neki kell betanítania a újoncokat is, de ezért egyáltalán nem kap több fizetést, és még állítólag a munkahelyén is b*sztatják.

kicsit megsajnáltam, de mondtam neki, h ez még nem ok arra, h engem így "kiszelektáljon" a családi körből, de még hozzátettem nem sokkal később, h azért ne haragudjon már ő sem, h én is ilyen balf@sz voltam, de megbocsátott nekem, én is neki, úgyhogy ma kihagyom a bulit a haverokkal és igyekszem többet lenni anyámmal :)

(na megyek főzni) :D

ui.: nagyon szépen köszönöm azoknak a válaszolóknak, akik segítettek a problémám megoldásában!

2010. márc. 28. 16:02
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
esküszöm naon örülök hogy ilyen jó a kapcsolatod vele ,gratula,én nem írtam véleményt ide de elolvastam a kérdést és a többi választ!segíts neki sok mindenben kikészül a melóhelyen tuti értékeli ha segítesz neki otthon!!
2010. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25%

Megtanulnám kipucolni a kazánt!


Azért vicc, hogy milyen emberek vannak. Még egy kazánt sem tudsz kitisztítani, s elvárod, hogy a család tagjaként kezeljenek?

És még függő is vagy, a barátaidnak is hazudsz...menj!

2010. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem gondolta komolyan. Ilyen már nálunk is előfordult. Aztán kibékültünk. Üljetek le beszélgetni.
2010. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!