Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 40 ezerből kihozható egy...

Havi 40 ezerből kihozható egy család étkezése?

Figyelt kérdés

Havi 35-40 ezerből megoldható két fő étkezése, esetenként beleszámolva a tisztító és tisztálkodó szereket is?

Vagy mennyi a minimum, amit erre szánni kell?


2016. jan. 18. 15:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

Hajajj, nekem kissé speckó az étrendem.... De legyen.

Az 500-as napom 2000 kcalt jelentett anno, konkrétan nem emlékszem, mi volt, de a normál napjaim effélék, az édességek drágább elemei (kakaó, eritrit) nélkül:

6-8 házi tojás, néhány dkg kókuszzsír, 5-10 dkg olajos mag (lentől a kesuig, tipikusan az olcsóbbakra koncentrálva) s némi magliszt, fél-egy kiló zöldség, főleg ami az adott szezonban nem drága. Tojást eszem zöldséggel vagy tojásos zöldségételeket, magropogóst, sütit és egyéb édességeket, elég nagy változatosságot lehet így elérni.

De ez nyilván a legtöbbeknek nem opció, ahogy én a normál étrendtől készülnék ki.

A párom (fizikai munka, hozzávetőlegesen 2800 kcal kalóriaigény) félig úgy eszik, mint én, félig pedig rizsen él, édesség napi többször. Kb. napi 1000 forintban ő is benne lehet (nem számoltam, de az tuti, hogy ketten sok éve vagyunk 2000 körül s alatt), a rizs, zöldség, tojás, kókuszzsír elég olcsó, csak a rengeteg kakaó, xilit, mazsola, olykor méz dobja meg neki, de így sem vészes.

2016. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
A szénhidrátos verzióban a rizs mellé még igen jól jön az olcsó száraz hüvelyes és zabpehely. A hüvelyesek a gabonával pedig komplett fehérjét is adnak, ami megint csak szempont lehet...
2016. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
2 fő étkezése megoldható ennyiből, ha húst nem fogyasztotok, hanem elsősorban zöldségalapúan táplálkoztok. persze így is csak sok szeméttel, pl. tészta kiegészítve sajnos. A tisztálkodószerekkel együttesen már csak nagyon szűkösen, néhol éhezve.
2016. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%

6-8 tojás naponta?!

A koleszterinedet azért nézesd meg idővel!

2016. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

"6-8 házi tojás, néhány dkg kókuszzsír, 5-10 dkg olajos mag (lentől a kesuig, tipikusan az olcsóbbakra koncentrálva) s némi magliszt, fél-egy kiló zöldség, főleg ami az adott szezonban nem drága."


És hosszútávon szerinted ez egészséges?

2016. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%
#11, ketogén étrend, ugye? Azt remélem tudod, hogy hosszútávon senki nem ajánlja ezt (sem az orvosok, sem a sportolók, sem a dietetikusok), max 2-3 évig lehet csinálni egészségkárosodás nélkül.
2016. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

Már megint a ketogén vegeteriánus válaszadó?


Ne is figyeljetek oda rá, szinte minden kategóriában ontja a hülyeséget, mintha muszáj lenne. Az étrendje epilepsziás betegeknek ajánlott, úgyhogy tényleg nyugodtan ignoráljátok.

2016. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 zgyzgy ***** válasza:
54%
Nem.
2016. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha főztök, akkor meg lehet oldani. De kicsit kevés. Kb. úgy tudsz számolni, hogy napi egy ezresed van. Nyilván ebből nem fogsz minden nap marhasteaket sütni, de ha a zöldségekre koncentrálsz az étrenddel, akkor nem gond.

Viszonylag olcsók a különféle tésztás ételek, bár mértékkel kell enni őket. A krumplira is tudsz alapozni, ha figyelitek az akciókat, 100 Ft körül ki lehet fogni kilóját. Gyümölcs, zöldségből az idénynek megfelelőt kell venni. Húsból is oda kell figyelni, mit veszel, de lehet kapni egész jó áron.

Nálunk spórolós étel a máj, 200 ft körül kapsz fél kilót, abból ketten bőven jóllaktok. A másik a francia hagymaleves, hóvégén simán vöröshagymából és fokhagymából csinálom. A tojásleves is olcsó, bár az nálunk annyira nem favorit. Viszont majdnem minden héten fő egy nagy adag húsleves, ami szintén nem drága, ha azt nézed, hány adag jön ki belőle, és hogy akár csirkenyakból is meg lehet főzni, amit fillérekért dobálnak utánad a boltban. És meglepően jó íze van :)

Nagyon jók még a különféle hüvelyesek is, ha szárazon veszed, akkor olcsók. Nekem a csicseriborsó a kedvencem, megtanultam hummuszt főzni, egy kiló borsóból legalább 10-12 adag jön ki. De vannak a hagyományos megoldások is, lencse, bab, sárgaborsó, stb.


Persze kényelmesebb, ha kicsit több jut ezekre a kiadásokra, de ha odafigyeltek, akkor ennyiből is ki lehet jönni.

2016. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

Ki lehet. Csak akarni kell. Nekünk volt egy durva korszakunk a párommal egy éve kb, akkor kb 5 hónapig így toltuk. Nem mondom hogy életünk végééig szívesen csinálnám de bele lehet jönni.


Az a titka, hogy le kell mondani a nasiról, de teljesen, illetve palackozott vízről és mindenről, ami most ebben a pillanatban normálisnak tűnik.


A krumpli tényleg a barátod, mert egy tepsibe gyakorlatilag bármit beledobálhatsz mellé, zöldségeket, bármilyen olcsó sonkát, és egy kevéske szalonna is nagyon megdobja az ízét.


De attól is függ mekkora étkűek vagytok, mert egy zabálós pár kizárt, hogy kijöjjön ennyiből. Én alapvetően 1500-1800 kcal-án élek a párom mondjuk nem, de ezért jók a tepsis ételek, meg a tészták. A már említett máj is adu ász. És ha szeretitek az egyéb belsőségeket pipa.


Mi egyébként havi 70-ből intézzük a kaját és tisztitó és tisztálkodó szereket kettőnkre, és az bőséggel elég. Néha még a mozit is beletolom :D


A tisztálkodó szerekről: a szappan a barátod, de figyelj rá, hogy normálisat vegyél. Inkább legyen 900 Ft-os kecsketejes, mert az nem szárítja a bőrt, viszont nagyon sokáig elég. Nekem 3 hónapig is jó egy szappan. Sampon meg balzsam annyi amennyi, de a sampont is lehet higítani, amúgy is ajánlják, mert nagyon sűrűek. A tisztítószerekből a hipó mindenre jó és olcsó is. Nekem a Lidl-ös mosószerek is beváltak. Manapság az ember nem koszos lesz inkább csak büdös. De egy vanish szappannál semmi nem jobb folttisztításra és egy darab gyakorlatilag örökre elég.


Szóval okosan ügyesen lehet spórolni, csak mindig fel kell tenni a kérdést: szükségem van rá, vagy csak akarom? Ha csak akarod, tedd vissza!

2016. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!