Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már nagyon unom!

Mit tegyek? Már nagyon unom!

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,és anyám pokollá teszi az életemet. mikor vkivel beszél telefonon,szó szerint üvölt a telefonba,és mikor mondom neki,hogy egy kicsit halkabban beszéljen,mert a másik hallja hogy mit mondd,akkor mindig nekem akar jönni,és ordít velem,hogy fogjam be a pofámat,mert megpofoz,meg a fejemet a falba veri,stb...állandóan turkál nálam,olvassa a naplómat,és mindig egy fiúval húz,hogy mennyek oda,intézetbe akar adni,stb...lehet hogy jobb lenne öngyilkosnak lenni? a lapotopomat is a falhoz vágta,papucsot vág a fejemhez,és már sík ideg vagyok. állandóan sírok,már nem tudok mit tenni. és nem,nem haragszok az egész világra,ne gyertek ezzel! :@ apám is ilyen,mint anyám. ha nem hallok meg vmit,mert halkan mondja,akkor megcsap. de a hugom nagyon elvan kényeztetve. ő még hírből sem ismeri a mosogatást,12 éves,és annyira festi magát,hogy a szeme színét nem lehet megállapítani.naponta jár fodrászhoz hajat festetni,mert soha nincsen neki olyan hajszín,ami tetszene neki. mindent megkap,amit csak kér.tele van a ház fényképeivel. mit tegyek? jah,és nem isznak a szüleim!
2010. márc. 27. 09:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kollégium jó ötlet szerintem is, ahhoz nem kell megvárnod, amíg 18 leszel. Keress magadnak egy másik sulit, és költözz. Talán jó megoldás, ki tudja.

Nem csodálom, hogy a szüleiddel nem sok mindent tudsz megbeszélni, ez már a nevelési módjukon is látszik. Mindenképpen keress magadnak egy nagyon jó barátot, akiben meg tudsz bízni, és akire tudsz számítani, tanácsot ad. 15 évesen még nagyon fiatal vagy. A öngyilkolságot felejtsd el, nem megoldás. Azért születtél, hogy élj, és ennek a módját kell megtalálnod. A szüleid olyanok amilyenek, attól még a szüleid, akiknek az életedet köszönheted. Nem feltétlenül kell őket szeretned, de tiszteld őket. Próbálj a jó dolgokra koncentrálni, találd meg bennük a jót, akkor sokkal könnyebb elviseled a nehéz időszakodat. Ne felejtsd el, hogy nem tudod a szüleidet megváltoztatni, ezért alkalmazkodnod kell. Természetesen hibásak a rossz neveléssel. Keress magadnak valamilyen szakkört vagy hobbit, ami boldoggá tesz, és ami kis fényt visz az életedbe.

2010. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nincs vmi normális rokoncsalád, akihez odaköltözhetnél? Erről jut eszembe, rokonok, ismerősök ezt nem látják? A beszélgetés azért felesleges, mert egy normális anya, aki szereti a gyerekét nem viselkedik így. Én azt sem tudom hogy ölelgessem, puszilgassam a lányomat, a kis "szaros" meg állandóan menekül.
2010. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
mások nem látják,akkor nem mutatják,de am nincsen olyan rokon akihez oda tudnék költözni
2010. márc. 27. 14:47
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből költözni, ha csak olyat találsz akivel egy százalék esély, hogy tudsz beszélni, próbáld meg. Ő fog segíteni. Ha nem mégy a következőhöz. Innen a gépen át mi nem tudunk, nagyon kicsi az idő és a felület, ehhez személyes kontaktus kell. De van segítség, ha nem is oldódik meg minden, sokat javulhat a helyzet, kis lépésenként. Fogd fel egy kalandjátéknak, ahol te vagy a hősnő, és első lépés: keresd meg a te segítődet! Persze nem tudhatod, kiben mi lakik, és ki az de vár rád, meg kell keresned. Talán a fiú anyja? Vagy a szomszéd? Figyeld a jeleket! Tanár? Ha megvan a segítőd, írj ismét, és adjuk a második lépést!
2010. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tud, akkor mégy a következőhöz, úgy értettem.
2010. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
10:50-es válaszoló vagyok,hát igen nálunk is ez a helyzet,mindenki azt gondolja hogy nálunk milyen boldog családi élet van,pedig ha tudnák és ebben nem lehet segíteni csak úgy ha elkerülsz otthonról,egyenlőre pl.hogy koliba mész aztán ha nagykorú leszel,pedig szépen elköltözöl,hidd el tudom mi ahelyzet,én már kész idegroncs vagyok,mert mr kikészít az anyám,de remélem visszakapja az élettől amiért ezt csinálja velem.
2010. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
szia! ha beszélgetni szeretnél, írj privibe.hátha tudok valami okosat mondani :(
2010. márc. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
mindig azzal jön,hogy ha lész férjem,meg így meg úgy,és mondtam neki,hogy m1,mert úgyse fogja ismerni,meg nem lesz hozzám járkálás ha már nem fogok othon lakni!
2010. márc. 28. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!