Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már nagyon unom!

Mit tegyek? Már nagyon unom!

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,és anyám pokollá teszi az életemet. mikor vkivel beszél telefonon,szó szerint üvölt a telefonba,és mikor mondom neki,hogy egy kicsit halkabban beszéljen,mert a másik hallja hogy mit mondd,akkor mindig nekem akar jönni,és ordít velem,hogy fogjam be a pofámat,mert megpofoz,meg a fejemet a falba veri,stb...állandóan turkál nálam,olvassa a naplómat,és mindig egy fiúval húz,hogy mennyek oda,intézetbe akar adni,stb...lehet hogy jobb lenne öngyilkosnak lenni? a lapotopomat is a falhoz vágta,papucsot vág a fejemhez,és már sík ideg vagyok. állandóan sírok,már nem tudok mit tenni. és nem,nem haragszok az egész világra,ne gyertek ezzel! :@ apám is ilyen,mint anyám. ha nem hallok meg vmit,mert halkan mondja,akkor megcsap. de a hugom nagyon elvan kényeztetve. ő még hírből sem ismeri a mosogatást,12 éves,és annyira festi magát,hogy a szeme színét nem lehet megállapítani.naponta jár fodrászhoz hajat festetni,mert soha nincsen neki olyan hajszín,ami tetszene neki. mindent megkap,amit csak kér.tele van a ház fényképeivel. mit tegyek? jah,és nem isznak a szüleim!
2010. márc. 27. 09:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az ami engem kiakaszt. Nem vagytok egyelően szeretve, az egyik kap a pofonokból, a másik meg azt csinál amit akar. Azt fogják elérni vele, hogy a két testvér már mint a te részedről megfogod utálni a hugicádat. Nem lehet hogy visszabeszélsz, vagy csunyát mondasz rájuk. Tudod 15 éves korban hajlamos a tini morogni, feleselni, vagy szót nem fogadni, és lázadozni. Én leülnék mindkét szülőmmel beszélni, de mindkettő ott legyen, anya,apa, de lehet még a hugi is. Átkellene beszélni ezeket a leírt súlyos dolgokat. Légy bátor, állj eléjük, na most akkor beszélgessünk kedves szüleim. Mi is velem a probléma? Talán ez segíthet. Minden jót neked!
2010. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom tanácsolni,mint az első - ülj le velük dumálni. De olyankor,mikor viszonylag nyugi van tehát ne egy nagy kiabálás közben, hanem kapj el egy nyugisabb helyzetet, üljetek le és mond el,szépen higgadtan, hogy mi bánt. Remélem jóra fordul minden!


u.i.: az öngyilkosságot meg gyorsan felejtsd el, az nem megoldás semmire, előtted még az élet! Ha szüleiddel nem is rendeződnének esetleg a dolgok,pár év múlva elköltözhetsz és új életet kezdhetsz! fel a fejjel!


22/L

2010. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

nem szólok vissza,csöndes vagyok,segítek,a tesóm meg ordít,lusta,egész nap csokit eszik,stb...

nem tudok velük beszélni,mert nem bízom meg bennük,és tudom hogy nem változnának,mert már próbáltam.

a bnőimet nem hozom fel ide,mert mindig leégetnek.

nah és ha lesz pasim? akkor hogyan hozzam fel ide?

2010. márc. 27. 10:28
 4/18 anonim ***** válasza:

egyik füleden be,másikon ki,amikor kiabálnak veled! Hamarost 18 éves leszel,és mész fősulira,válasz olyant ahol kollégista lehetsz...

Addig is beszéld meg a helyzetet a szüleiddel,most kamaszodsz,dolgoznak a hormonjaid rendesen, ezért is fogod fel érzékenyebben.Ezen mindenki túlesett,ez egy ilyen korszak.

kitartás! a hugodra meg ne légy mérges,erről ne ő tehet,szeresd.

2010. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ezért nehogy öngyilkos legyél! Mégis próbálj az apuval beszélni. Ha nem megy akkor egy értelmesebb nagynénivel vagy nagyszülővel! Keresztanyád nincs? Szerintem anyudnak kicsit kivannak az idegei, jó lenne, ha valaki elvinné orvoshoz. Egy rokon. Keresztanyád van?

Nem tudnál a nagyanyádhoz vagy kollégiumba költözni? Ha van egy normális nagynénid, keresztanyád, kérd, hogy segítsen ebben!Ha nincs ilyen, keresd meg a sulipszichológust, vagy eg y tanárt, nem baj ha nem szimpi, ez a munkája, kérj segítséget. Ha nem megy, akkor keresd meg a telefonkönyvben a területi nevelési tanácsadót, menj be oda a barátnőddel, s ott valaki fog segíteni.

Írj vissza!(válaszolj!

Írj vissza!

2010. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

hogy szeressem?

nem tudom szeretni!

turkál nálam,lop tőlem,állandóan kibeszél engem,a suliban mindenféle pletykát terjeszt rólam,stb...

pedig nem tudom miért lop,mikor mindenünk megvan.

laptop,stb...

2010. márc. 27. 10:35
 7/18 anonim ***** válasza:

ha tényleg nem tudsz beszélni erről a szüleiddel, akkor szerintem segítséget kellene kérned egy felnőttől. Lehet az a bnőd anyukája, rokon, tanár, az a lényeg, hogy bízz az illetőben. Tini vagy, másnak is, de neked még jobban árt az állandó feszültségben élés, egy idő után tönkre fogsz menni. Szóval vagy egy ismerős, megbízható felnőttől kéne segítséget kérned, vagy ha nem bízol így senkiben, talán szakértőhöz kellene fordulnod. Nálunk a suliban nem rég voltak bemutatkozóul olyan emberek, akik pontosan ilyen családi eseteken szoktak segíteni. Ez persze nem azt jelenti, hogy elvesznek a szüleidtől, hanem elmennek hozzátok, leülnek a családdal beszélgetni, és megtesznek mindent, hogy segítsenek. Nem tudom, melyik városban élsz, de sztem minden városban kellene, hogy legyenek. Esetleg megpróbálhatod őket felkeresni, neten, vagy kérdezősködés alapján. Szurkolok, hogy minden rendbe jöjjön!

Ha esetleg fel akarnád őket keresni, szívesen megkérdezem azt a tanárt, aki nálunk ezt a bemutatót intézte, hogy hogyan lehet velük felvenni a kapcsolatot.

15/L

2010. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet,én már 33 éves vagyok és nálunk is mindig ez volt van egy bátyám aki a jófiú,neki mindent lehet,én csinálok mindent itthon,mosás,takarítás,főzés és mégsem vagyok jó anyámnak,nekem már csak ő él,elhord mindenek csak jónak nem,és egész nap csak gépezik meg cigizik,utálom de nagyon,de már vettünk házat férjemel(sajnos eddig muszály volt itt laknunk)és elköltözök végre.Nálunk is állandóan kutat ha nem vagyunk itthon,úgyhogy tudom mit érzel,és nagyon sajnálak.

Amúgy tanulsz még?jobb lenne olyan suliba járni ahol kolis vagy.úgy legalább csak hétvégére mész haza.

2010. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
az már más helyzet ha ilyen a hugi...
2010. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Szerintem ha már ennyire kezlhetetlen a helyzet, egy közeli felnőt ismerősödtől kérhetnél segítséget. Egy kedvesebb tanár, akiben megbízol, nagyszüleid stb.
2010. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!