Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használ a negatív kritika...

Használ a negatív kritika vagy csak megbántom a másikat?

Figyelt kérdés
Például egy párkapcsolatban vagy kapcsolat elején. Van a másiknak egy rossz tulajdonsága(pl rendetlen vagy gyáva, nem vállal felelősséget stb), amivel ő is tisztában van. És én ezt megemlítem neki, nem paraszt stílusban, csak mondom neki. Ő ezen persze ideges lesz. De úgy gondolom ilyenekről is kell beszélni nem?Nem szabad homokba dugni a fejünket. Ha vmi hasonlón úgy megsértődik, hogy vége a kapcsolatnak az amúgy is halálra ítélt lett volna nem?
2010. márc. 26. 18:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

,,A belső, igazi énjét ne akard megváltoztatni. Nem szabad legyőznöd őt, mert akkor egy legyőzött párod lesz, pedig nem azt akartad. Hagyd, hogy megtalálja a saját önmagát."


Ezek a sorok belőle a legigazabbak.S igen ,veszekedések mindenhol vannak,de más az,amikor kimondok valamit,amit érzek,és más az,amikor a másikon változtatni akarok.

2010. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: szerinted nekem nem való a tartós kapcsolat? azért én a helyedben nem mernék ilyen súlyos kijelentéseket tenni ennyire kevés információ alapján, mint ami a rendelkezésedre áll....magyarul gondolkozz, mielőtt leírsz valamit.


a szeretet türelmes igen...szóvaltürelmesen kell elfogadnom, hogy a másik mondjuk erőszakos, mert úgy kell szeretnem ,ahogy van és elfogadnom minden hibáját? és őneki nem kell szeretnie engem?

2010. márc. 26. 20:33
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen hibáról van szó.
2010. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
46%
A köztes megoldás a jó. Említsd meg neki, hogy tudja hogy tudsz a hibájáról, de utána kussolj róla. Ha egy kevés esze van, akkor leesik neki, és majd próbál változtatni, ha futja az energiájából. De ne szapuld vele állandóan, és ne is hallgasd el úgy, hogy soha egy szót se szólsz (már ha egyáltalán zavar téged).
2010. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

szia!

Én személy szerint úgy gondolom h jobb ha a szemedbe mondják a hibáidat, mintha a hátad mögött háborognának h miért vagy ilyen vagy olyan. És ezt utána visszahallanád. én most konkrétan ilyen helyzetben vagyok. Mostanában új baráti társaságba keveredtem és kicsit kevesebb időm jut az eddigi barátaimra. A gond az h a két társaság nem igazán egy világ. Ha akarnák a régiek is jóban tudnának lenni az újakkal, mert ők nagyon toleránsak és barátságosak. De az egyik barátnőm a régiek közül képtelen elfogadni őket. A hátam mögött arról panaszkodik egy másik barátunknak h én elhanyagolom őket és majd beszélni fog velem. Persze én ezt visszahallottam és most várom h mikor mondja a szemembe. És nem mondja. Sokkal jobb lenne ha, mégha akármilyen paraszt módon is, de a szemembe mondaná végre a problémáját és megbeszélnénk. de nem mond semmit és folyamatosan azon gondolkodom vajon kinek és mit panaszkodhat még rólam.

Lehet h nem 100%ban idevág a példám, de csak azt akartam szemléltetni hogy szerintem az esetek többségében sokkal jobb kimondani a dolgokat, mert a kimondatlan gondok csak feszültséget keltenek és előbb vagy utóbb robban a dolog. Mindegy h párkapcsolat vagy barátság.

az is lehet h elmondod a párodnak h mi zavar és változtat rajta. Ha szépen mondod és ő is racionális akkor nem fog megsértődni. Van olyan ismerősöm (szintén a fent említett barátnő) akinek akármilyen lightosan fogalmazol besértődik. Ha a szemébe mondasz vmit kerek perec képes a folyosón ordítani h "Akkor én most egy szemét dög vagyok szted?" Nem vicc konkrét megtörtént eset.

Szóval bonyolult dolog ez, de kellő tapintattal hozzáállva jobb megbeszélni mint nyelni és nyelni a dolgokat.

18/L

2010. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
60%

Minek kritizálni egy kapcsolatban?


Kritika helyett tolerancia kell és összefogás, nem kritizálás..



Ezzela felfogásoddal senki sem fogja sokáig húzni melletted, mert nem mindíg csak az ám a jó amit te úgy gondolsz...

2010. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem azt mondta h le akarja ordítani a pasija fejét mert pl sose hajtja le a vécéülőkét!!!

A kérdés lényege szerintem h mi a jobb? Megbeszélni a problémákat vagy egyszerűen bízni benne h megoldódnak maguktól?

Különben is hogy jössz ahhoz hogy azt írd h senki se fogja sokáig húzni mellette. Ennyi információ alapján ilyet írni kicsit meredek szerintem.

2010. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
46%
sokan nagyon nem értik a lényeget. "Ha szeretünk valakit, nem akarjuk megváltoztatni" Ez sablonos közhely. Azért nem kell megváltoztatni, mert ha van olyan rossz tulajdonsága, ami miatt finoman, de szólunk neki;akkor amennyiben tényleg szeret, próbál változtatni rajta. A pénteki meccs a haverokkal vagy a forma1 futam levegővétel nélküli nézése nem ilyen. Rossz tuli, pl. az önzőség, lustaság. Ha vki sosse mer szelíden konfrontálódni a másikkal, az csak nyeljen, nyeljen. Ameddig ki nem borul a bili.
2010. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
23%

Tegnap 18:13 as vagyok.

Azthiszem félreértetted :) Nem mondtam hogy te vagy a hibás, csak azt hogy ha a pár egyike az elején azzal foglalkozik hogy hogy mondja meg a másiknak a hibáit az nem ígéretes kezdet, hiszen ennek kéne a "tökéletes korszaknak" lennie.

Mellesleg én is annaka híve vagyok, hogy beszéljük meg ha baja van velem a páromnak, akkor oda tudok rá figyelni hisz mégiscsak neki kell megfelelnem (értsd jol:) ) és p kívülről jobban látja a hibáim, és neki kéne annak az embernek lennie akiben a legjobban megbízok.

2010. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Tegnap 19:31-es vagyok,és annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy máris fény derült a kommentjeid és az értékeléseid alapján egy nagy hibádra:kizárólag Neked lehet igazad.Az,amit más mond,eleve hülyeség.Szóval Neked is van még min dolgoznod,nem csak a párodnak!
2010. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!