Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használ a negatív kritika...

Használ a negatív kritika vagy csak megbántom a másikat?

Figyelt kérdés
Például egy párkapcsolatban vagy kapcsolat elején. Van a másiknak egy rossz tulajdonsága(pl rendetlen vagy gyáva, nem vállal felelősséget stb), amivel ő is tisztában van. És én ezt megemlítem neki, nem paraszt stílusban, csak mondom neki. Ő ezen persze ideges lesz. De úgy gondolom ilyenekről is kell beszélni nem?Nem szabad homokba dugni a fejünket. Ha vmi hasonlón úgy megsértődik, hogy vége a kapcsolatnak az amúgy is halálra ítélt lett volna nem?
2010. márc. 26. 18:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%
Figyelj ő egy felnőtt ember és nem kutya akit nevelni kell. Ha nem tudod elfogadni úgy ahogy van akkor keress olyat aki tökéletes! De szerintem te sem vagy az!
2010. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy adod elő. Lehetsz őszinte úgy is, hogy nem sértő, de úgy is, hogy örökre elásod magad.

Legyen a negatív kritika építő, ne romboló.

2010. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez teljesen a másik temperamentumától függ... Sok embert megbánthatsz vele, de van aki jól fogadja.

Az hogy eleve halálra van ítélve egy kapcsolat... szerintem már akkor halálra van ha te a kapcsolat elején ilyenen rágódsz :S ekkor még mindennek gyönyörű rózsaszín ködben kéne lennie...

2010. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

egy szóval sem mondtam, hogy én tökéletes lennék, mert valóban nem vagyok az.


de akkor szerinted tűrni kell a végtelenségig, megalkudni, ahelyett, hogy esetleg szépen, emberi stílsuban megbeszéljk a dolgokat?

2010. márc. 26. 18:13
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki az hangoztatja, hogy "meg kell mondani az igazat a másik szemébe", de ennek ellenére neki is ugyanolyan rosszul esne, ha valaki akár burkoltan is, de a fejéhez vágná. Ilyenkor NEM azt kell megmondani, hogy mit csinál rosszul, hanem tippként kell felemlegetni, hogy ezt ígyis lehet csinálni, vagy ilyesmik.
2010. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
igen, az egyértelmű, hogy normális, nem sértő stlíusban, adott esetben viccelődve próbálom ráirányítani a figyelmét bizonyos hibákra. és persze énis elfogadom, hogy nekem is vannak és, ha őt zavarja, mondja el, meghallgatom és megpróbálok rajtk változtatni.
2010. márc. 26. 18:15
 7/33 anonim ***** válasza:
52%
Az elsőnek nincs igaza, persze hogy el kell mondani az ilyenfajta problémákat is. Én is elszoktam mondani a barátomnak, és olyankor változtat. Ez egy másik szituáció, de amikor tanultam angolul, és fogalmazásokat kellett írnom a tanárom az elején (amikor még nem tudtam angolul) mindig vissza adta, hogy csináljam újra mert nagyon szar.Így szó szerint, semmi jót nem mondott. Ha ezt nem csinálta volna, talán most nem lenne felsőfokúm,mert hogy tanultam volna úgy a hibáimból ha nem mondja el? Ugyanez működik mindenhol. Csak úgy lehet változtatni ha ha megmondják az embernek a problémát kertelés nélkül.
2010. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Mondok egy példát, ami velem történt meg. Van egy problémám, amivel nagyon nehezen birkózok meg, pl. amikor jön a metró, nem nézhetem menetiránnyal szembe, mert megszédülök, egyszer a kolléganőim is ott voltak, és egyből meg is jegyezte egyikük, hogy "akkor neked a magassággal is gondjaid vannak", és valóban - pedig sose mondtam nekik -, annak ellenére, hogy 9. emeleten nőttem fel, és stabil talajon nincs problémám a magassággal, de lejtőn, és csúszós talajon igen. A párommal egyszer jártunk olyan helyen, ahol tartósan lejtett a talaj, füves, poros, kavicsos, hát megtorpantam kissé. Ha ő akkor azt mondta volna, hogy milyen szerencsétlen gyáva vagyok, hogy nem tudom tartani a lépést, lehet, hogy vissza is sétálok azonnal a buszhoz, de nem ez történt, hanem visszasétált, és azt mondta, hogy menni fog, és erősen tartva végig segített az úton. Tehát jelezte, hogy ez nem jó, hiszen akkor lemaradunk a szép környékről, de tudja, hogy én ezen egyedül nehezen tudok megbirkózni, és segített megoldani (még ha nem is véglegesen, de ott akkor biztonságban éreztem magam).
2010. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
39%

18:22 Ez elég hülye példa volt, nem erről van szó. Engem se cikiznek, amiért magas a vérnyomásom. Duh...


Szerintem is jobb szemtől szembe megmondani, hogy mi van, hogy esélyt se adj arra, hogy félreértse. Én elvárom, hogy megmondják a szemembe, különben játszom a hülyét, amíg ki nem mondja konkrétan, mi a baj.

22/L

2010. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
18:26 - Engem sokáig gúnyoltak ezért korábban osztálytársaim. Ezért később soha senkinek nem beszéltem róla.
2010. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!