Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használ a negatív kritika...

Használ a negatív kritika vagy csak megbántom a másikat?

Figyelt kérdés
Például egy párkapcsolatban vagy kapcsolat elején. Van a másiknak egy rossz tulajdonsága(pl rendetlen vagy gyáva, nem vállal felelősséget stb), amivel ő is tisztában van. És én ezt megemlítem neki, nem paraszt stílusban, csak mondom neki. Ő ezen persze ideges lesz. De úgy gondolom ilyenekről is kell beszélni nem?Nem szabad homokba dugni a fejünket. Ha vmi hasonlón úgy megsértődik, hogy vége a kapcsolatnak az amúgy is halálra ítélt lett volna nem?
2010. márc. 26. 18:03
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
18:22 te nagyon félreértettél. én rossz tulajdonságokról beszéltem. az, hogy félsz a magasságtól nem egy rossz tulajdonság, ez teljesen más. nem arról beszélek, hogy döngöljön a földbe a párod, mert tériszonyod van. rossz tulajdonság pl, hogy hisztis valaki és ezt a másik finoman jelezze, hogy neki ez fáj, nem szereti, ha hisztiznek vele, hagyja abba.
2010. márc. 26. 18:34
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszélünk igazi párkapcsolatról, ha oda-vissza (nem bu.kó módon) meg tudják beszélni ezeket a pár tagjai. A hallgatás miatt lesznek a párkapcsolati kudarcok.
2010. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
na igen, ilyesmire gondoltam, mint a 18:34es, teljesen egyetértek.
2010. márc. 26. 18:35
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
még azt hozzátenném, hogy az se megoldás ha a pár egyik fele elmondja szépen, értelmesen ; a másik meg bedurcizik miatta. Mindenkinek van egyfajta önképe, csak ezt keverik az önérzettel.
2010. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az, hogy te a magasságtól félelmet nem rossz tulajdonságként látod, azt jelenti, hogy te nem vagy olyan, mint azok, akik engem ezért gúnyoltak, szóval a te kritikád nem bántó, mert tudsz különbséget tenni, és én nem sértődnék meg tőled egy ilyenre. De azok, akik gúnyoltak, képtelenek voltak különbséget tenni, és ők ezt ugyanúgy kezelték, mint te azt, ami valóban rossz tulajdonság, és nem fogták fel, hogy ez nem az, és ezért volt sértő az ő hozzáállásuk.
2010. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Abban igazad van, hogy egy párkapcsolatban beszélni kell a problémákról. De az egy dolog, hogy valaki rosszat cselekszik és ezt próbálod meg vele megbeszélni, vagy az, hogy valakinek van rossz tulajdonsága ami teljesen más. Sajnos az emberek olyanok, hogy persze mindenkinek van rossz tulajdonsága, nem lehet megváltoztatni senkit. Rendben van, hogy elmondod neki, hogy mi az ami szerinted nem olyan, de sajnos az embert ettől már nem lehet megváltoztatni. Pl magamból kiindulok, nekem is vannak rossz tulajdonságaim, sőt néhánnyal még tisztában is vagyok, de már nem biztos hogy akarok is rajta változtatni, mert egyszerűen ilyen vagyok és kész. Férjem is ha kell persze elmondja, hogy ezt biztosan ezért meg ezért, de tudja, hogy változni már nem fogok. Én is elmondom neki, de úgy kell elfogadni a másikat ahogyan van. Azon, hogy valaki rendetlen lehet változtatni, de pl. ha valaki makacs (sajnos ez én vagyok) ezt nem tudod megváltoztatni, a felelősség megint egy dolog. Szerintem az ha magától egy bizonyos korig nem alakul ki, már nem is fog.

2010. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
50%

18:22 buta példa, köze sincs a kérdéshez. Beh! :(


Kérdező, szerintem igenis oda kell mondani, mert ezzel csak fejlődni lehet. Bár nálam alap, hogy normálisan, s az írásodból kiderül te is ezt a módszert alkalmazod. Ha durci van az igazság miatt, akkor legyen, de legalább őszintén állsz mellé, s ez a lényeg. Ügyi vagy! :)

2010. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

19:11 köszönöm:)


előtte lévő válaszoló: az már más kérdés, hogy változtat-e...szerintem igenis lehet, mindig lehet változtatni, a makacsságon is. én is az vagyok, és iszonyú öntudatos. de sokszor bántottam meg vele másokat és nem megoldás, hogy azt mondom, úgy kell elfogadni a másikat, ahogy van. ez önzőség. ha szeretek valakit és neki fáj, hogy én ilyen olyan amolyan vagyok, igenis meg kell próbálni változtatni.


aki a magasság példával jött, tényleg nem idevág, de nem baj. megértem, hogy neki ez nagy trauma volt, mert sokat gúnyolták érte és ezért kapcsolta össze a kérdésemmel is.

2010. márc. 26. 19:28
 19/33 anonim ***** válasza:
60%
Ha szeretek valakit,nem akarom megváltoztatni,vagy átnevelni.Főleg nem a legelején.Aki már kezdettől fogva ilyeneken gondolkodik,hogyan hozza a másik tudomására a másik fél hibáit,annak talán nem is való a tartós kapcsolat. A szeretet türelmes és elfogad,és ez nem egy elcsépelt közhely,hanem ez az igazság.
2010. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenekről szól, és konkrét, párbeszédes példákat találsz itt: [link]
2010. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!