Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy a lányotok...

Megengednétek, hogy a lányotok külföldi fiúja nálatok lakjon 4 hétig?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi, nem Magyarországon lakik, de most eljönne ide, viszont ugye nem lenne hol laknia. Legegyszerűbb ha nálunk lakna addig, úgy legalább sokkal több időt tölthetnénk együtt, és olcsóbb is, mintha elmenne szállodába.


Viszont anyukám nem akarja engedni. Azt mondja maximum egy hétig lenne hajlandó vendégül látni, több ideig semmiképpen sem. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy megengedje?


20/L


2016. jan. 9. 20:05
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
1 hétre megengedném, de 4 hónapig nem szívesen kerülgetnék egy idegent. Ezt túl hosszú idő, hogy a saját házamban ne csináljak azt, amit akarok. Voltak már 1-1,5 hétig nálunk tartózkodó külföldiekkel, pont elég volt. Az anyukád is gondolom dolgozik, este hazajön, akármennyire éreztetitek, hogy nem kell veletek külön foglalkozni, az ember esze folyamatosan azon jár, hogy akkor mit főzzön, mit vásároljon, mit kellene máshogy csinálnia, valamilyen szinten a vendéghez kell alkalmazkodnia, ez 1 hónapig nekem is sok lenne. Végső megoldásként ki lehet venni 1 hónapra egy olcsóbb, gagyi lakást, kifejezetten külfödieknek is szoktak kiadni, rövid tartózkodásra.
2016. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
Egy első látogatáskor szerintem tapintatlanság azonnal négy hétre a szülőkhöz költözni. Ha te is egyetemista leszel, majd az albidba meghívhatod ennyi időre, vagy a szülőkhöz is mondjuk a harmadik- negyedik látogatás alkalmából.
2016. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mivel elsőnek találkozna a szüleimmel, így kicsit fura, hogy egyből itt is lenne hetekig, de mivel nem a szomszéd városban lakik, nem tudtam még bemutatni a szüleimnek. És azért jön egyből 4 hétre, mert ha már kifizeti a repülőjegyet, akkor jobban megéri hosszabb időre jönni, illetve most lesz ideje jönni, szóval lesz 4 hét szabadideje, később meg ilyen nem lesz, hogy csak úgy el tudna jönni hosszabb időre, ezért ki akarjuk használni ezt az időt.


És amúgy nem "netről szedtem össze".

2016. jan. 10. 21:16
 44/48 anonim ***** válasza:
73%
De milyen helyről jön ez a jóember, hogy neki ez normális? Vagy csak nekem paraszt dolog ez, hogy odamegyek valahova egy hónapra, és az inger sincs meg bennem, hogy könnyítsem a másik helyzetét, ha már vendégül lát?
2016. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, kerdezo de ez akkor is borzaszto tapintatlansag. Ezt a baratodnak is tudnia kene,es jeleznie hogy o megoldja, termeszetesen nem fog egyutt elni rogton apuval-anyuval egy honapig. Ok ismeretlen emberek egymasnak, ezt kell megertened. Meg a larodnak is. Tok kinos az egesz szituacio. Ferfi, akkor oldja meg. Ha ot napra tud szallast fizetni akkor ot napra. Anyosjelolt kontojan eszembe nem jutna elni egy napig is. Se elsore, se ezredjere.


Az miert nem opcio hogy te mesz vissza hozza? Ha meg itthon elfoglalt vagy (egyetem, munka) akkor nem is ertem hogy a baratod hogyan lakna nalatok. Te elmesz es utana anyukad szorakoztatja vagy mindenki elmegy a dolgara, a parod meg otthon lesz? Nem ertem. Felnottek vagytok elvileg, akkor viselkedjetek is ugy, es oldjatok meg ti a dolgaitokat ha mar ilyen kapcsolatba ugrottatok.

2016. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Csak az a furcsa a szituban hogy most fognak először találkozni, és 4 hét tényleg nem kevés... 20 éves vagyok én is, nekem 2 hétig volt nálunk a barátom, szintén külföldi, de már előtte találkoztak vele a szüleim. És mivel a barátom családja gyakran vendégül lát minket (mivel egy városban lakunk) ezért egyértelmű volt hogy a szüleim is vendégül látják, és emellett örültek annak is hogy 2 hétig itthon voltam.

Szerintem beszélj a barátoddal hogy 1-2 hétig maradjon csak.

2016. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Végül megengedte anyukád?
2016. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
36%

Mikor még csak ismerkedtem a feleségemmel akkor volt amikor tobb mint másfél hónapra eljött. Ő is külföldi de fehér, szóval anyámék nem tartottak tőle hogy valami arabot hozok a házhoz.

Ha anyukádnak az a baja hogy tartania kell, pluszban fozni, stb akkor mond neki hogy adsz be penzt a konyhara, vagy adjon a baratod

jan. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!