Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy a lányotok...

Megengednétek, hogy a lányotok külföldi fiúja nálatok lakjon 4 hétig?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi, nem Magyarországon lakik, de most eljönne ide, viszont ugye nem lenne hol laknia. Legegyszerűbb ha nálunk lakna addig, úgy legalább sokkal több időt tölthetnénk együtt, és olcsóbb is, mintha elmenne szállodába.


Viszont anyukám nem akarja engedni. Azt mondja maximum egy hétig lenne hajlandó vendégül látni, több ideig semmiképpen sem. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy megengedje?


20/L


2016. jan. 9. 20:05
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
68%

Négy hét borzasztó sok, ennyi ideig egy teljesen idegen embert nem engednék nálam lakni.


De emellett az sem mindegy, hogy mit jelent a külföldi, ugyanis elég nagy különbségek vannak egyes külföldi kultúrák között.


De miért nem megy szállodába az illetö?

2016. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
71%

"Te voltál már náluk ennyi ideig vendégségben? Esetleg kaptál már meghívást pl. nyárra, egy hónapra hozzájuk, ottlakással?"

Ezt valamilyen szinten megértem és valamilyen szinten nem.


Nekem is mindig azt mondja anya hogyha venni akarok valamelyik barátomnak valamit hogy "Tőlük kaptál már valamit?"

Én meg erre általában azt szoktam mondani hogyha mindenki így áll hozzá a dolgokhoz akkor soha senki nem csinál semmit.

2016. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
31%
Ha úgy viselkedik a lány akkor igen, de már 20 éves, szerintem megengedném :)
2016. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Én már voltam nála, egyszer két hetet, egyszer egy hetet, de ő nem a szüleivel lakik, hanem lakótársakkal.


Egyetemre jár, és el tudna jönni 4 hétre közben.


Szálloda, akár diákszálló is drága lenne, de főleg azért nem jó, mert úgy sokkal kevesebbet lehetünk együtt. Így is ugye csak ritkán látjuk egymást a nagy távolság miatt. De ha nálunk lakna, akkor egy hónapig végig együtt lehetnénk.


Anyukámmal amúgy tudna beszélgetni, mert anyu jól tud angolul.

2016. jan. 9. 21:00
 15/48 anonim ***** válasza:
76%

Mekkora a ház, lakás?

Egy 54 nm, 2 szobás lakásban még 1 hét is sok egy idegenből.

2016. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
72%

De nem vágod, hogy egy hónapig kell a családodnak egy relatíve idegent kerülgetni, plusz egy fő után rezsit fzetni, etetni, mosni rá... Vagy hogy gondotlad ezt mégis?

Hülyét is kapnék, ha wegy hónapig nyugodtan fingani se lehetne egyet, mert itt lakik egy vendég.

2016. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
77%

De 1 hónapig anyudnak kéne eltartani a te egyetemi pasidat. Ha nincs nézne hostelre vagy diákszállóra, akkor ne jöjjön 4 hétre, hanem csak 1 hétre, és azt anyud engedné vagy annyi pénze csak lenne, hogy 1 hetet fizessen szállásért.

Azért ma már jó nagy bőr kell az ember arcán lenni, hogy 1 hónapig ingyen élősködjön valaki nyakán..

2016. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

A barátom, ha kell, kifizetné a kaját amit megeszik itt nálunk. De amikor én voltam nála, akkor nekem nem kellett semmit kifizetnem neki. Mármint nem kellett azért fizetnem, hogy nála lakjak, meg hogy egyek a kajájából.


A házunk amúgy elég nagy, családi ház, kb 130 négyzetméter (nem tudom pontosan)

2016. jan. 9. 21:10
 19/48 anonim ***** válasza:
86%

De ha ő nem a szüleivel él, akkor ő veszi a kajáját.


Te otthonra saját pénzedből vásárolsz?

2016. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
92%

Ezt azért írtam, 12-es, mert tényleg kényelmetlen egy álló hónapig egy kvázi idegent kerülgetni az otthonodban, de ha kölcsönösségi alapon megy, akkor nem opció, hogy a srác nem lakhat ott. Gondolom, a kérdezőtől nem kérték, hogy szálljon be a lakbérbe, amikor a barátjánál volt összesen 3 hetet.

Őszintén szólva engem nem zavarna túlságosan, nálunk akkora a jövés-menés (hol barátok, hol lányok alszanak itt, néha azt sem tudom, hányan vagyunk a házban), annak meg kifejezetten örülnék, hogy angol anyanyelvűvel gyakorolhatom a beszédet.:-)

2016. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!