Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy a lányotok...

Megengednétek, hogy a lányotok külföldi fiúja nálatok lakjon 4 hétig?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi, nem Magyarországon lakik, de most eljönne ide, viszont ugye nem lenne hol laknia. Legegyszerűbb ha nálunk lakna addig, úgy legalább sokkal több időt tölthetnénk együtt, és olcsóbb is, mintha elmenne szállodába.


Viszont anyukám nem akarja engedni. Azt mondja maximum egy hétig lenne hajlandó vendégül látni, több ideig semmiképpen sem. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy megengedje?


20/L


2016. jan. 9. 20:05
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Hát a kaját nem a saját pénzemből veszem, csak ha valami extrát akarok, ami nincs itthon (pl csoki, vagy ilyesmi)


De a barátommal meg lehetne beszélni akkor, hogy a kajarészt kifizesse. Bár ha anyukám csinál 5 főre kaját (2 tesóm van), akkor nem olyan nagy extra kiadás szerintem, ha egy hatodik személy is eszik belőle.

2016. jan. 9. 21:18
 22/48 anonim ***** válasza:
49%
És a barátodban sincs annyi gerinc, hogy megérdeklődje, hogy mivel tartozik? Fürdeni hol fog?
2016. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
53%
Igen,drágám,csak nem egy hónapig.Egy ember havi kajapénze minimum.20-30 ezer forint.Mi ketten vagyunk,nekünk elmegy akár 80 ezer is.És akkor a vízfogyasztása?Vagy nem fog fürdeni?Ehy ember havi rezsije a legolcsóbb albérletben is min.10-15 ezer.Felfogod,hogy nem pár napig,hanem 4 hétig akarod anyádra lőcsölni az eltartását???
2016. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

Most attól, hogy egy hónapig 5 ember helyett 6 ember fürdik, olyan sokkal nemfog megnőni a vízszámla.


De amúgy anyukámnak nem az a baja, hogy sokba kerülne ha barátom itt lenne, hanem nem akarja, hogy nálunk legyen egy (számára) idegen személy egy hónapig.

2016. jan. 9. 21:23
 25/48 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi.Igaza van.Ha nem tetszik,keresőképes vagy,más simán dolgozik suli mellett,el lehet költözni.Oda azt viszel,akit akarsz.Szerintem nagyon is jó ajánlat az 1 hét,és ha sokat jártatod a suád neki,még az 1 hétről is lemondhatsz.
2016. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
42%

130 négyzetméteres házban azért csak nem zavarja már annyira. Másfél szobás panelben még megérteném, de így? Az nem jut eszébe, hogy te is ingyen voltál a barátodnál, és a lakótársai el kellett, hogy viseljenek plusz egy főt?

Ezt a fillérb.szást meg végképp nem tudom hova tenni, hogy számoljuk fel a fürdővizet meg az ég tudja mit, a gyerek barátjának. Akkor már vonjuk le belőle a kibocsátott testhőjét, mert annyival kevesebbet kell fűteni.:D

2016. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj, de nem tudom, mennyire látsz bele a háztartásba, meg úgy az élet ilyen részébe, de egy hónapnyi evés-fürdés-bármi használata egy ember plusz már bizony megérződik még egy 5 tagú család pénztárcájának is. Olyan írja ezt neked, akinek 5 tagú a családja, és én írom, vezetem a kiadásokat, mindent, havi lebontásban. Egy alkalommal eljött két hétre a nagynéni pluszban, családi okokból, az a két hét már meglátszódott vízben, villanyban (hozta a mobilt, töltötte, számítógépet bekapcsolta, amit ha nincs ott, nem történik meg) de mi akkor azt vállaltuk szó nélkül, mert szükség volt rá. Amennyiben nem avatnak be teljesen a család számláinak világába, én megértem, ha nem tudod, mi a helyzet, csak ne akarj olyanokat okítani, akik háztartást vezetnek. A válasz: nem engedném.
2016. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
34%
#20: Nem volt róla szó, hogy az angol az anyanyelve.
2016. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Amúgy kaját se enne olyan sokat, mert az ebédet nem itthon enné. Én is az egyetem menzáján, vagy más ilyesmi helyen szoktam ebédelni. Szóval az ebédet a barátom is a saját pénzéből venné meg, amíg itt van. Így csak reggelit, meg vacsorát enne nálunk.
2016. jan. 9. 21:46
 30/48 anonim ***** válasza:
69%
de hiába írtad ki a kérdést, hiába lenne ki megengedné, ha az anyukád nemet mondott, akkor nincs mit tenni. Én sem engedném.
2016. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!