Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én születésnapom nem...

Az én születésnapom nem megünnepelendő?

Figyelt kérdés
20 éves leszek nemsokára. Barátaim nincsenek, kollégáimat majd megvendégelem a munkahelyemen. Keresztszüleim összevesztek a szüleimmel, így nekem már 12 éve nincs is rendes születésnapom. Mivel ünnepek utánra esik, ezért sosem készültünk itthon nagy vendégséggel. A családban mindenkinek megünnepeltük a szülinapját ( nyáron és ősszel van mindenkinek) De én nagyszüleimtől megkaptam karácsonykor az ajándékomat, hogy ne készüljünk még egy szülinappal majd az ünnepek után. Jó, hogy azt szeretnék, hogy ne fáradjunk itthon, de akkoris rosszulesik, hogy csak az én születésnapomra nem jön senki.
2016. jan. 5. 11:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem is most van a szülinapom. Szinte mindig ugyanúgy jártam, mint te: a karácsonyi ajándék egyben a szülinapi ajándék is volt.

Amikor tizen-huszonévesen bulit szerettem volna szülinapom alkalmából, általában senkinek nem volt kedve hozzá a karácsony-szilveszter kombó után, meg persze pénzük se, hogy elmenjünk valahová.

A karácsony - új év körüli szülinapok már csak ilyenek... MOndjuk én kitaláltam anno, hogy akkor a névnapomon lesz buli, az legalább nyáron van :)

Boldog születésnapot kívánok neked és fel a fejjel! :)

2016. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Januári a névnapom és február elejei a szülinapom. SOHA nem köszöntöttek a rokonok, addigra mindenkinek tele a hócipője a rokonjárással meg a mulatozással, nincs pénzük, utálják újrakezdeni a mókuskereket az újévben stb. Karácsonykor kaptam egy könyvet vagy egy zoknit azzal a lfekiáltással, hogy boldogkarácsonytnévnapotszülinapot és egy évre le voltam tudva. Bezzeg a tesóim-szüleim név és szülinapján jöttek a képeslapok,telefonhívások, tortázás, családi banzáj stb.

Anyám néha megkérdezte, hogy milyen tortát kérek a szülinapomra, én mondtam, hogy citromtortát, mert az a kedvencem. Egyetlen egyszer nem kaptam azt, egyszer sütött gesztenyés sütit mert neki az a kedvence, vagy volt, hogy vett annyi darab csokit és gyertyát szúrt bele, de legtöbbször még süti se volt miattam, nemhogy torta, mondván, van még félig száradt bejgli. Kamaszként próbáltam én szülinapot-névnapot tartani, sütöttem-főztem, csináltam tortát, kvázi bezabálták és elnyúltak tévézni. Ezt két évben játszottuk el, utána nem próbálkoztam tovább. Az első saját szülinapi tortát a pasimtól kaptam, felnőttként.

2016. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12 vagyok megint. Én ezek miatt direkt figyeltem rá a gyerekeim névválasztásánal, hogy ne essen túlzottan egybe a születésnapjukkal. És oké az első szülinapi tortájukat még nem ők rendelték meg tőlem, de a másodikat már igen, és azóta is minden évben olyat csinálok nekik, amilyet csak akarnak... sőt, igazándiból ezek okán mondhatni, hogy hobbicukrász lettem, mese és formatortákat gyártok minden alkalomra és néha alkalom nélkül is ha ki akarok próbálni valamit - és nagyon élvezem.
2016. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!