Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én születésnapom nem...

Az én születésnapom nem megünnepelendő?

Figyelt kérdés
20 éves leszek nemsokára. Barátaim nincsenek, kollégáimat majd megvendégelem a munkahelyemen. Keresztszüleim összevesztek a szüleimmel, így nekem már 12 éve nincs is rendes születésnapom. Mivel ünnepek utánra esik, ezért sosem készültünk itthon nagy vendégséggel. A családban mindenkinek megünnepeltük a szülinapját ( nyáron és ősszel van mindenkinek) De én nagyszüleimtől megkaptam karácsonykor az ajándékomat, hogy ne készüljünk még egy szülinappal majd az ünnepek után. Jó, hogy azt szeretnék, hogy ne fáradjunk itthon, de akkoris rosszulesik, hogy csak az én születésnapomra nem jön senki.
2016. jan. 5. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még a szüleiddel megünnepelheted, hogy ha nem is lesz nagy vendégsereg.

Meg kipróbálhatnád, hogy meghívod őket. Biztosan elmennének. Ha nem gond az utazás, nem laknak messze.

2016. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Tartsd meg te a szülinapod. Megvendégeled a szüleid. Akár otthon, akár egy vendéglőben, lehet hogy veszik a lapot.
2016. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

20 évesen én nekem púp lett volna a hátamon ha családi szülinapot tartottam volna. Ok. hazamentem kaptam virágot, volt kisebb süti, de pl. már a tesóm se jött haza ez miatt.

Nem tudom ez miért olyan fontos neked. Azért ilyen korban már nem várja el az ember, hogy a nagyi plusz pénzt adjon ki ajándékra. Nem vagy már tini, gyerek, hogy ez ennyire fontos legyen. Keress barátokat, ilyen korban a legtöbben haverokkal házibuliznak, vagy elmennek szórakozóhelyre.

2016. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekik mondtad már? A kommunikáció csodákra képes.
2016. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy kis faluban élek, a barátaim messze vannak, nincs is sok lehetőségem szórakozni, elmenni valahová. Ezért csak a családdal ünneplünk általában, de nálam ez kimaradt általában. Ha még ez sem lenne, akkor minden napom ugyanolyan lenne. De legalább a születésnapomon szeretném, hogy legalább egy picivel különlegesebb napom legyen mint a többi
2016. jan. 5. 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Átérzem. Nekem január elseje a születésnapom, és sosem volt még igazi születésnapom.
2016. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyém sosem volt megünnepelve, de csak mert baromi szegények voltunk. Egy tortát is megerőltetés lett volna venni. Elég volt annyi, hogy Isten éltessen! Én azt mondom, ha van rá lehetőséged, ne hagyd ki ennyi idősen, mert később már tényleg nem lesz nagy szenzáció, de te még fiatal vagy.
2016. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6. Én meg veled érzek együtt. Nekem január 2. Mire odaérünk, mindenkinek tele a puttonya a karácsony-szilveszter kombóval, a családos busójárásokkal, ahol folyik a kaja-süti ezerrel. A szülinapom általában így "beleolvad" a karácsonyba, még egyszer sem volt normális, tortás szülinapom. Tortát azért nem rendelnek, mert az a válasz, hogy "ott a sok süti, az nem jó?"
2016. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is megértelek, noha én nem vagyok ilyen helyzetben.

Nem értem, hogy bizonyos kor felett miért bűn, ha valaki szeretné megünnepelni a születésnapját? Meglepődve látom, hogy egyre több családban nem szokás a felnőttek születésnapját megünnepelni. Pedig a felnőttnek is jólesik egy kis figyelmesség: jókívánság, sütemény (akár házi), ha belefér az anyagi keretbe, ajándék is. De ha a többiekét megünneplik, a tiedet meg nem, az ráadásul nem is fair. A karácsony közelsége nem mentség. Apámnak is a múlt héten volt a születésnapja, de megünnepeltük, mintha júniusra esett volna.

2016. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, főként, mert valójában a szüleid a hibásak ebben. Én azt tenném a helyedben, hogy ha én nem kapok, akkor én sem adok senkinek és ott sem vagyok senki szülinapján. Rögtön eszükbe jutna, hogy vagy a világon te is, van szülinapod és ha kapni akarnak, akkor adjanak előtte.
2016. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!