Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen anyámmal? Hogyan...

Mi legyen anyámmal? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú lesz... Szóval... 19 éves fiú vagyok, a barátnőm 17, 3 éve járunk. Anyámmal itthon rengetegszer összeveszek, hugom meg apám is mindig összeveszik vele, aztán a vége az mindig szinte, hogy vagy én kapom meg, vagy apám, hogy enyém a lakás, ha nem tetszik valami, el lehet menni. Barátnőm szülei sem bírják anyámat. Pár napja barátnőméknél vagyok, mert anyámmal összevesztem azon, hogy 1 napot nem aludhatott itt a barátnőm (3 év alatt 2szer aludhatott itt), annyira kiabáltunk egymással, hogy már sírt itt a barátnőm, mindketten megkaptuk, hogy takarodjunk innen. Náluk szivesen látnak, megvan ott a helyem, őnáluk már rég szó volt arról, hogy leköltözhetnék, de akkor anyámnak kellene a rezsit meg a családi pótlékot fizetni, mert ők nem állnak olyan jól (sokszor kisegítettem őket már). Ma hazajöttem, hogy beszéljek vele. (telefonon csak 2szer beszéltünk mióta lent voltam, akkor is én csörgettem meg, hogy hívjon fel) Mondtam neki, hogy amíg tanulok, de nem lakom itthon fizesse a rezsit meg a családit, de nem akar róla hallani, elkezdett velem kiabálni. Barátnőmék sem állnak olyan jól, hogy én csak úgy ott legyek náluk, mert náluk van még 2 gyerek. Anyám meg ilyeneket is mond, hogy "feljelenti őket, családjogi törvény, stb miatt mert a barátnőmmel meg a hugával vagyok egy szobában, én fogom elvinni a balhét meg rámsózzák majd a gyereket meg mindig biztos csak dugunk", 1szer nem szeretkeztünk amióta lent vagyok, mert mindig van náluk valaki, meg nem úgy készültem, amikor eljöttem itthonról, hogy vigyek gumit... csak a legszükségesebb cuccokat vittem el, + amit a barátnőm apja elhozott kocsival, és nem a szex a fontos nekem.

Lakcímkártyát, mindent át tudnám írni oda, barátnőm szüleivel beszéltem már ilyenekről, velük lehet normálisan beszélni, úgy, hogy ottvan az anyja is meg az apja is, nem úgy, mint itthon, hogy csukott ajtókon keresztül átkiabálva. hamarosan hazajön apám is... neki sem fog tetszeni ez az ötlet, hogy "leköltözzek"... Mit mondjak nekik? Bocsi, hogy hosszú lett, nincs olyan jó kedvem.


2010. márc. 25. 17:35
 1/10 anonim válasza:
39%
Milyen nemzetiségű a családod?
2010. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ez szívás... anyádat nem tod kicserélni...

Megszoksz vagy megszopsz...

2010. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ilyen anyád van, nem értem miért nem szereti a barátnődet.

Ha nekem lenne barátnőm akkor biztos szívesen látná anyám itt nálunk csak sajna nincs csaj.

2010. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hat vannak ilyen emberek sajnos...tenyleg nem tudsz vele mit kezdeni. azert probald meg nem tovabb mergesiteni a helyzetet, es kedvesnek, udvariasnak lenni, amennyire csak töled telik. esetleg, megprobalhatnad elmagyarazni edesanyadnak, hogy mennyire rosszul esik, hogy amint felmerül egy problema, vita, rögtön azzal jön, hogy nem a tied a lakas. Mondjad meg neki, hogy szeretnel majd elköltözni, addig viszont amig ezt nem teheted meg, szeretnel tanulni, hogy majd vidd is valamire es ebben kerned a tamogatasat...


A baratnöd pedig fontos szamodra es ha szeret teged, akkor neki is el kene fogadni, vagy meprobalni elfogadni öt. es arra, hogy esetleg neha lehessen nalatok-nem kell feltetlenül ott aludnia. s nem kell feltetlenül penzbe kerülnie annak, hogy nalatok van a baratnöd.


Probaljatok meg közösen is beszelni. azt mondod, hogy a többiek is veszekednek vele...apukad mit szol ahhoz, hogy nem vagy otthon? ö mit szol a baratnödhöz? talan ö segithetne neked. Vagy csak anyukade a lakas? kerdezzetek ra közösen, hogy mit is gondol a csalad fogalmarol.


mert ha csak vele van a gond....ti is mondhatjatok harman, hogy tietek a lakas...


persze, ez durva. lehet nem is tudod es anyukadnak nyomja valami a lelket mostanaban. beszlegess el vele es a többiekkel is!

2010. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát van ilyen. az biztos, a kedvedért nem fog megváltozni semmi.

Beszélj anyáddal ez igaz, de ne ultimátumot adj, hanem beszéljetek össze apukáddal, és hassatok rá ketten, vagy hárman a barátnőddel, bár talán jobb, ha ö nincs ott.

Egyébként nem irtad hány éves vagy.

A tanulás mellett nem tudnál munkát vállalni ,és akkor elköltözhetnél.

Sajnos nem kecsegtethetlek tul jó kilátásokkal. Ha el is ül a baj, elöbb utóbb visszatér.

2010. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
de irtad, elnézést.
2010. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Anyukám nevén van a lakás, a nagyszüleitől kapta, amikor megszülettem, apu sosem szokott véleményt mondani semmiről se, inkább ráhagy mindenkire mindent, korán elmegy, és későn jön haza. Pont 2 év van köztem és a barátnőm között, ezen is sokat problémázott anyu, meg most is, hogy miért nem idősebb a barátnőm nálam (anyu is idősebb apunál).

Eddig még nem jártam sikerrel anyunál, azt mondja, hogy maradjak itthon (de akkor meg ugyanolyan lesz a helyzet, mint eddig is, továbbra sem jöhet át a barátnőm, és veszekedés lesz) Ha viszont lemegyek többet nem jöhetek vissza.

2010. márc. 25. 18:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként suli mellett dolgozom, mert itthon csak kaját kapok, ruhát, számítógépet, telefon feltöltést, mindent nekem kell megvenni magamnak, de nagyon változó a bevétel, nem tudnék egyedül megélni belőle, ezért is kellene a családi pótlék + a szülők támogatása.
2010. márc. 25. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel elmúltál 18 éves az új lakcímkártyáddal betotyogsz az Államkincstárba és kéred a családi pótlékot ezentúl a saját számládra utaltatni.Iskolalátogatásit ne felejts el vinni,meg anyakönyvi kivonatot,személyigazolványt,adókártyát(ha van).

A többit meg nagy valószínűség szerint neked kell előteremteni,de javaslom tényleg ne költözz el a barátnő+hugi mellé,inkább egy kollégiumot,vagy albérletet célozz meg.

2010. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát kicsit átérezem a helyzeted,mert nálam is az anyám nagyszüleié a ház, sőt velünk élnek, apám pedig kamionozik,

így ritkán látom, és ő szinte nem is tud róla, anyám néha hogy "bekattan",és azt vágja a fejemhez,

"ha nem tetszik a rendszer,el lehet menni" (néha elgondolkodok hitler milyen lehetett),én azt

vettem észre van hogy élvezik,mert pontosan tudják,

hogy nem tudsz menni,vagy csak nagyon nehezen,

és ezért mernek érzéketlennek lenni,mert úgy érzik amíg

sakkban tartanak a "pénz beszél,te kussolsz,és nincs igazad" elvel,addig neked "kötelességed" szeretni

őket azért,mert pénzelnek,és kénytelen vagy ott maradni. Sőt van hogy azért teszik, vagy azért piszkálnak, mert

irigylik hogy boldog vagy.Féltékenyek.Ezzel úgy érezheti magát

az ember, hogy sakk-matt-ban van. Legalábbis én úgy vagyok vele.Még csak most fogok érettségizni, de ilyen idegi állapot mellett néha elég nehéz tanulni,de ha meg nem tudok tanulni akkor ugye...szóval elég ilyen oda-vissza dolog.És midig ő várj el,hogy én kezdeményezzek,mindig én csinálom rosszuk,és ő tudja jobban hogy én nekem mi a jó.és persze nekem sosincs igazam vagy " vagy megkapom a faszom kivan a filozófiálgatásoddal" szóval a megértés egynelő a nullával...így meg kellett értenem,hiába próbálok kedves lenni, nem is üvöltök vissza,nem is beszélek vissza,

inkább nyelek, ami elég nehezemre esik,de így legalább

megúszom kevesebb lelki sérülés nélkül...és egyszer talán én is eltudok költözni.A szülőket vagy "kifogja" az ember vagy nem...vagy megszoksz,és vegetálsz vagy megszöksz,és éled az életed....

Ez csak egy vélemény

2010. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!