Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A keresztszuloket fel kell...

A keresztszuloket fel kell kerni, vagy ok kell felajanljak hogy megkeresztelik a kicsit?

Figyelt kérdés
Ha fel kell kerni oket, hanyat illik felkerni?
2016. jan. 2. 00:16
 1/7 anonim válasza:
72%
fel lehet, egyszerre 1-et
2016. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kérni kell
2016. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
55%

Fel kell kérni... És szerintem logikus, hogy 2-t kell. Egy Keresztanya és egy keresztapa :)

Minket a párommal egyszerre kértek fel. :)

2016. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Fel kell őket kérni. Általában 1-1 keresztanyát és keresztapát.


De nem Ők keresztelik meg a gyereket; hanem a pap ill. lelkész.


A keresztszülőnek eredetileg az lenne a feladata, hogy később a gyerek Hitbeli növekedését segítsék.

De ma már legtöbbször a keresztszülőség inkább csak egy formális megtisztelő cím.

2016. jan. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
A mi vidékünkön általában (főleg régebb volt szokás), hogy a keresztszülő kéri fel. Nekem is így lett 5 keresztszülőm. A barátnőmék más helyt laktak és ők pl. fel kértek 2 embert. De nálunk tényleg a keresztszülő szokta megkeresni a kicsit.
2016. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fel kell kérni. Én katolikus vagyok, két keresztszülőm van, a lányom evangélikus, neki három. De lehetett volna több is. Nem tudom, más egyházaknál mennyi lehet.
2016. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi úgy kértük fel őket, 1 keresztanyát és 1 keresztapát (nem egy pár), bár volt olyan ismerősünk, aki nagyon nyomult, hogy keresztszülő lenne, ami számomra elég fura, főleg mivel nem vagyunk szoros barátságban. Mi az alapján döntöttünk, hogy ki áll hozzánk közel lelki és baráti értelemben (családostul összejárunk), illetve kire bíznánk a gyerekünket, ha velünk bármi történne.

Nekem egyébként az 1 keresztapa és 1 keresztanya felállás a szimpatikus.

2016. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!