Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül valaki manapság 18...

Miért szül valaki manapság 18 évesen?

Figyelt kérdés
Az egyik tàvoli rokonom terhes lett 17 évesen. A szüleinek nem szólt, csak amikor négy hónapos terhes lett. A sulit nem jàrta ki. Se jövedelmük, anyósànàl élnek egy kis szobàban. Aki ilyen hamar, szinte gyerekfejjel szül, nem bànja meg később? Mert annyi jó dolog kimarad az életéből. Normàlis családról van szó.
2015. dec. 31. 07:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt nem biztos, hoyg "annyi jó dolog kimarad", ugyanis nem mindekinek az a jó, ha füvel-fával lefekhet, meg hetente néhányszor részegre issza magát, úgyhogy ezeket érezheti kimondottan negatív dolognak is. Vannak olyan tizenévesek, akik gyerek nélkül sem zülllenek.


Másrészt attól, hogy ilyen idösen lett gyereke, még közel sincs vége feltétlen az életének. Ha a gyerek miatt nem csial semmit (tanulás, munka), akkor azt nem azért, MERT van gyereke, hanem mert a gyere erre jó ÜRÜGY!


Rengeteg embert ismerek, akik ilyen idösen - vagy pár évvel késöbb - szültek, a gyerek MELLETT elvégeztek iskolákat (akár egyetemet is) és mire meglett a diploma, addigra a gyerek is kinött a legrosszabb korból, iskolás lett, így a nönek sokkal kevesebb "akadály" volt a karrierjében, mint ahol a pályakezdés meg a kisbabázás egybeesett.

2015. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Neked az élet a züllés? Gyerekkel meg nem tudsz olyan életet élni, mint az akinek nincsen.
2015. dec. 31. 07:51
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem korai 18 évesen szülni,méghozzá azért mert a mai világban egy lány végzettség ,jó szakma nélkül elveszett ember.Ráadásul munkaviszonnyal sem rendelkezik így csak GYES-re jogosult ami nagyon alacsony összegű.
2015. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Miért, mit értesz élet alatt? Akik ezzel dobálóznak, azoknak az érvei kifogynak a bulizásnál... Nekem ez nem élet, de kinek mi.

Régen is ugyanúgy szültek 18 évesen, vagy fiatalabban, ez nem a mai kor "vívmánya".

Kedvesem anyukája 18 évesen szülte meg az első gyerekét, aki most a párom, rá 7 évre jött a következő, majd két év múlva a harmadik. Gyönyörű családja van, szépen el tudják magukat tartani, és mégis teljes az élete.

2015. dec. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Anya amikor engem vart meg a 8. honapban is tanitott. Utama hamar jott a tesom. De amig velunk otthon volt addig suliba jart.

Szoval attolmeg tenyleg tanulhatna...es ahhogy az elozoekben vki irta is ez csak egy jo urugy.

Szerintem am nem gaz 18 evesen szulni.

2015. dec. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

20 évesen szültem és ma is ezt tenném. Nem maradt ki semmi az életemből. Nyilván nem így esett, így is akartuk, egy év házasság után született a lányunk.

A szalagavató tavaly tele volt 60+ szülőkkel... Az jobb?

2015. dec. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
a nok evezredek ota szulnek 18 evesen. es korabban, es kesobben . szulnek haboruban es szulnek bekeben, szulnek gazdagon es szulnek szegenyen. ha nem igy lenne, mar reg kipusztultunk volna, ezert nem lehet szamonkerni senkitol hogy mikor szul
2015. dec. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván nem jó, hogy a sulit nem járta ki, de ezt a baba mellett pótolhatná. Viszont 40 évesen már felnőtt lesz a gyereke (és ha lesz a következő 10 évben még kistestvér, a felnő a nő 50 éves koráig, amivel szerintem a nő és a gyerek is jól jár majd. Igaz, messze nem ideális a helyzete, és nem elég felelőtlen lehetett, mert nincs stabil alapja (anyagi biztos nem, és talán érzelmi sem, hiszen 17 évesen ritka a komoly párkapcsolat) a gyerekvállaláshoz de az emberek hajlamosak elfeledkezni arról, hogy

- sosincs ideális idő a gyerekvállalásra: vagy ki kell járni az iskolákat, vagy el kell kezdeni dolgozni, hogy legyen valami gyakorlat, ami ha el is évül, a nőnek azért legyen mire alapoznia, ha újra munkába akar állni, meg kell küzdeni a munkaadói előítéletekkel a gyerekes anyukákkal kapcsolatban stb.

- nem jó, ha nagy a korkülönbség a szülő és a gyerek között. Aztán itt "sír" a szülő és a kamasz is, hogy "anyu nem csinál velem ilyen meg olyan közös programot, mert azt mondja, ő már öreg ehhez":(

- ha fiatalon szül, még jópár aktív éve lesz úgy, hogy felnőttek a gyerekei (arról nem is szólva, hogy az unokákat is látja felnőni - ha lesznek). Manapság viszont egyre több nyugdíjközeli vagy akár nyugdíjaskorú "gürcöl" elkeseredetten, hogy el tudja indítani a gyerekét az életben, és mire a gyerek felnő, már korlátozottak a lehetőségei, hogy mivel töltse ki az újra "gyerek nélkülivé vált" életét.

- fiatalon általában kevesebb az egészségügyi kockázat az anyának és a gyereknek is, és gyorsabban regenerálódik a szervezet a szülés után.

- tényleg nem mindenki akarja "kiélni" magát:( Sokan azért dobnak el reményteli diákszerelmeket, mert még "élni akarnak" (amire általában az ismerősök is buzdítják őket, mondán, hogy a kori kapcsolat úgysem lesz tartós, meg úgyis el fogják hagyni egymást, meg se siesse el stb.), aztán meg visszasírják azt a bizonyos elsőt, aki persze többnyire már régen elment

Szóval én nem vagyok amellett, hogy jó ilyen fiatalon szülni, de ennek is megvannak az előnyei, és a mai "nyugodtan szüljön a nő akár 40 felett is" hozzáállást szintén nem tartom követendő példának.

2015. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Hát én azért kíváncsi vagyok, mennyi élettapasztalatot tud átadni a gyerekének egy 18 éves? Persze van aki még 30 évesen sem tud. Tanulni, dolgozni, világot látni kell szerintem a gyerek előtt. Meg azt sem értem, hogy miért kéne kiesnie a munkából, annak, aki babázik? Persze nem kell évekig otthon lenni, és akkor visszaveszik az embert a munkahelyére.
2015. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
Mert ostoba.
2015. dec. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!