Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok önálló lenni?

Magányos szív kérdése:

Miért nem tudok önálló lenni?

Figyelt kérdés
Most lehet sokan elítélnek majd azért amit ide leírok de ki kell adjam magamból. Az a problémám,hogy 28 éves létemre nem vagyok önálló nincsen saját életem. Amióta megszülettem édesanyámmal élek és soha nem hagytam magára. Párkapcsolatom sincs és eléggé zárkózott vagyok már egészen kicsi korom óta.Nem járok szórakozni se na meg a falumat sem hagytam el hosszabb időre még. Édesanyámmal járok szinte mindenhova még ha szégyen is. Dolgozni is csak a faluba dolgoztam közmunkán más munkahelyem még nem volt. Most akarok majd megpróbálni egy olyan munkát ahol kapok ingyen szállást és nem tudok minden nap hazajönni. De nekem ez nagyon nehéz lesz mivel anyámat soha nem hagytam magára még egy napra se. Nagyon félek,hogy nem fogom megállni ott a helyem. Idegen emberek között remeg a gyomrom megszólalni nem tudok teljesen lebénulok. Nem tudom mik ezek az érzések bennem a félelem a gyomorgörcs. Ezt elmondani nem tudom. Anyámmal teljesen össze vagyunk nőve és ez így nekem nem jó. Szeretem őt mert ő a mindenem de sajnos előbb utóbb önállósodnom kell nekem is mert anyám sem él örökké. Valaki adjon tanácsot,hogy tudnék kitörni ebből az életből?
2015. dec. 30. 20:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen meg is akarom próbálni azt a munkát január 5-én megyek és 6-án lehet kezdeni.
2015. dec. 30. 20:48
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Akkor arra feküdj rá. Agyalj rajta, hogyan tudnál független lenni, az új meló a legjobb ötlet kezdésnek. Emberek közt leszel, ha túl vagy az első pár gyomorgörcsös hónapon, már könnyebb lesz. Aztán ha megnövesztetted az önbizalmad, a többi már jön magától.
2015. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mások is mondják ismerősök,hogy menjek el próbáljam meg ezt a munkát legalább kimegyek a faluból idegen emberek között leszek.Én is szeretnék kitörni ebből az életből amiben vagyok mert így nem jól érzem magam.
2015. dec. 30. 20:53
 14/21 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert ;)
2015. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy én látlak téged, súlyos önértékelési problémákkal küzdesz. A szüleid szerény véleményem szerint rosszul neveltek téged. Sosem volt az életedben olyan igazi kihívás, amelyben keményen helyt kellett állnod. És ez a tapasztalat nagyon fontos része az életnek, ugyanis akkor derül ki igazán, hogy mire vagy képes. Onnan lesz önértékelésed, önbizalmad, ha ilyen helyzetekben sikereket érsz el. Kihívás kell. Hidd el, nem ez a maximum, amit te nyújtani tudsz, hanem ez jócskán a minimum alatt van. Édesanyád nem ösztönzött téged, hogy "menj el lányom főiskolára/egyetemre jó messzire innen, láss világot, hibázz az életben, hozd helyre és tanulj belőlük"?


Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, aki segít legyűrni a gyomorgörcsöt, a félelmet és irányt mutat az életben, hogy merre indulj. Ha még nincs szakmád, akkor tanulj valamit OKJ-s képzésen vagy egyetemen levelező szakon. Az a lényeg, hogy olyat válassz, ami érdekel és amit szívből csinálnál. Ha messze van (és lehetőség szerint legyen is), keress albérletet. Mellette dolgozz eleinte a mostani lehetőségeiddel, majd gyakornokként a szakmádban. A szabadidődben kikapcsolódásként menj társaságba, járj társastáncra, keress baráti kört, amibe beleillesz, stb. Add meg a lehetőséget magadnak, hogy az élet összehozzon téged egy jóképű pasival.


Valahogy ennek így kellene mennie.


18/L

2015. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Azt esetleg nem tudod, hogy miért vagy feszült idegenek előtt? Régen nekem is volt ilyen. Úgy éreztem mindenki jobb nálam, én semmit nem érek nekik nincsenek hibáik. De vannak. Ha esetleh ez lennee nálad is a baj, nekem az segített, hogy arra gondoltam hogy ők sem tökéletesek. Esetleg ha ugy könnyebb el is képzelheted hogy kinek mi baja lehet. Segít, hidd el
2015. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Anyukád felnőtt ember,nem hagyod el,de éled az életed ez így normális,és neki ebben támogatnia kell.

Egyedül nevelt fel,ahogy így írsz róla.

Menj el dolgozni,szépen bele fogsz jönni,ismerkedj,és majd kialakul szépen ,így szokott ez menni,jó te le maradtál pár évvel,de ne görcsölj rajta,nincs veszve semmi.

2015. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
igazából én már egészen kis korom óta csendes és zárkózott lány vagyok. Sajnos a családi körülményeim nem voltak jók édesapám mellett sokat szenvedtünk mert alkoholista volt és mindig bántotta anyámat is meg a testvéreimet sem szerette. Engem viszont imádott mindet megadott nekem amíg élt. Már lassan 12 éve nincs köztünk azóta szerencsére könnyebb az életünk is. Soha nem voltam társasági ember így barátaim sincsenek. Fiatalabb koromba voltam pszichológusnál de nem sokat segített rajtam elmondtam a problémámat meghallgatta és másnap minden kezdődött elölről. Azon gondolkodom,hogy fel kéne keresnem egy másik szakembert csak sajnos az is sok pénzbe kerül. Meg hát itt ahol élek nem nagy választék van orvosok terén.
2015. dec. 30. 22:42
 19/21 anonim ***** válasza:
93%

A pszichológus csak az ajtót mutatja meg. Neked kell belépni rajta. Nem az a segítség, hogy meghallgat téged, hanem az, hogy tanácsot ad, de neked kell végül lépned.


18/L

2015. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Költőnő? ***** válasza:

olvasd el Susan Forward: Alkoholbetegek felnőtt gyermekei c. könyvét. Amúgy annak a válaszolónak is igaza volt, akinek nekiestél. Csak ő nyersen fogalmazta meg. A pszihológus nem úgy fog segíteni, h megmondja mit tegyél. Ő jkérdezéssel mutat rá javrész a dolgokra és az lenne a cél, h ezáltal TE magad döbbenj rá, h mit is kell tenned illetve próbál rámutatni, hogy a félelmeid irányítanak.

Mert most ha én v akár ő v bki azt mondja, h "ne hagyd h a félelmeid irányítsanak", az segít vmit? Nem. Ez egy sok lépésből, sok folyamatból álló halmaz.

Ne várd azt, h odamész egy pszichológushoz, beszélgettek egy órát, és majd ő ad egy ultimate megoldást minden bajodra. Nem fog.

2015. dec. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!