Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kozos vagy kulon kassza?

Kozos vagy kulon kassza?

Figyelt kérdés
Eddig kuoon kasszan voltunk, ami jol mukodott. Viszont erkezik a kiskanyunk, aki miatt en joval kevesebbet fogok kapni. A parom a kozos kasszat javasolta, ami rendben van, de mi legyen azzal a penzzel amit nem koltunk el? Az o vagy az en szamlamra tegyunk vagy felezzuk meg? (A sajat megtakaritas szamlajat mindenki tovabbra is megtartana, mert nagyon nem egyforma az osszeg). A nagyobb penzt igy o keresi, de en nevelem a babat. Hogy igazsagos? En arra gondoltam, h azt ami megmarad,felezzuk, de ez megis fura, mert o keresi...A parom teljesen ram bizza, nem penzcentrikus, nem erdekli. En pedig szeretnek igazsagos lenni.
2015. dec. 29. 23:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
47%
Külön kassza, ami meg a kicsivel kapcsolatos kiadás, azt közösen fizetitek. Ennyire egyszerű.
2015. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és a közösen fizetett kiadásokat meg lehetne a jövedelmetek arányában megosztani. Így lenne igazságos.
2015. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Duenna ***** válasza:
58%

"Eddig kuoon kasszan voltunk, ami jol mukodott."


Hát el nem tudom képzelni, hogyan működött a külön kassza, amikor együtt éltek egy lakásban! Külön kassza csak albérlők között működik, együtt élő párok között nem! Talán mind a ketten külön-külön vettetek wc papírt, és mind a ketten külön-külön vittétek a wc-be a külön kasszából vásárolt külön wc-papírt? Meg a kenyeret, vajat, ilyesmit? Külön főztetek magatoknak vagy elszámoltátok, osztottátok, szoroztátok egymás között a kajára költött pénzt? Nos, ha házasságot nem akartok kötni, meg külön kasszán akartok továbbra is lenni, miközben lesz egy közös gyereketek, hát ez a közös/külön élet eleve működésképtelen lesz!

2015. dec. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
84%

Ha mindenáron külön kasszát akarsz, az lenne igazságos, ha a rezsit, kaját a párod fizetné, amíg otthon vagy a gyerekkel. A közös projektből ugyanis te veszed ki a nagyobb részt (otthon leszel vele, emiatt jövedelemkiesésed keletkezik)), a párod viselje a financiális oldalát.

Már ha szigorúan pénzügyi szempontból nézzük..-)

2015. dec. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen szintű együttélésnél nem értem, miért van külön kassza. Csak epizódszereplőnek szánjátok a másikat az életekben? Egy vagyonszerződéssel meg lehetne oldani az osztozkodás arányát az esetleges szakításkor, és nem "menet közben" kellene állandóan figyelni, hogy ki, mire, mennyit költ. Emiatt a válaszom inkább teoretikus.

Igazságosan akarod? Akkor keress fel egy kockázatelemzőt. Nem viccelek. Gyereket fogsz szülni.Nemcsak a fizetésed fog kiesni egy időre, hanem hosszabb távú következmények is vannak. Te vagy terhes, neked kell orvoshoz járni, ez is idő, esetleg pénz, a te tested amortizálódik, szenved majd esetleg még maradandó károsodásokat is, mindezt egy közös gyerekért. Ennek is van eszmei értéke. A másik:te fogosz ele otthon maradni, kiesel a munkából, az előmeneteli rendszerből, és évekig meg leszel bélyegezve, mint kisgyerekes anya, táppénz, betegségek stb. Egyértelműen hátrányba kerülsz a pároddal szemben, és kb mindenki mással szemben is, akinek nem "csorbítja" az életét egy gyerek. Ha szétmentek, amire mindketten anyagilag készültök, akkor is valószínű, hogy nálad marad a gyerek, akkor minden egyedül, gyerektartással, néha apukával, behozhatatlan hátrány álláskeresésnél, párkeresésnél. Mindig minden nehezebben megy majd, mert gyerekes vagy, és munka frontján se biztos, hogy tudsz majd olyat vállalni, ami a kedvednek, végzettségednek megfelelő lenne, mert a gyerekért menni kell, amiatt hiányozni fogsz stb. Gyerektartás mellett ilyen esetre kérj életjáradékot, vagy egy nagyobb összegben kárpótlást. Ennek is van eszmei értéke. Emellett csak hab a tortán, hogy rád hárul majd úgyis a gyerekkel kapcsolatos teendők, a háztartás jelentős része, ez így szokott lenni. A cselédet is meg kell fizetni. Szóval, ha már igazságosan akarod lerendezni, akkor ne csak a kieső munkabéredre gondolj, hanem ezekre a dolgokra is. A házasság intézményére jellemző vagyonközösséget erre találták ki, hogy ki-ki azt rak bele, amit tud, de ennek egyenértéke van, ha viszont nem éltek ezzel a lelehetőséggel, és ragaszkodsz az igazságos rendezéshez, ne károsítsd meg magad...

2015. dec. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%
#15: A válaszod sárga cetlire ki kéne rakni automatice minden olyan kérdés elé, amelyben szerepel a közös és külön kassza kifejezés.
2015. dec. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
37%

"Kerlek, a kerdesre valaszoljatok." - értelek, de hát egy bizarr felvetésre várnál normális ötleteket.

Én szeretnék kézen állva pisilni, mit tanácsolsz?


A javaslatom az, mit korábban írt valaki: 1 bankszámla, két kártyával a "család" közös használatára - a megtakarítási számlák feltöltése után oda tegyétek a pénzeitek.

2015. dec. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
19%
nálunk az ilyen pénz ,- megy a párna alá. ebbol vettunk most uj száritogépet, vagy autot..nem teszunk a bankba pluszt pénzt, ha nem muszáj.
2015. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
42%

Felfoghatatlan, ha ilyen szinten nem bízol benne és kuporgatnád a saját pénzed, miért szülsz neki gyereket?? Olyan fokú bizalmatlanságról árulkodik, hogy az valami szörnyű...

Csináljatok egy számlát akkor és mindketten a 2 bevétel arányában tegyetek rá pénzt, atöbbit lehet spórolni, saját magatoknak, ismét... Mi lesz amúgy, ha lesz nagyobb kiadásotok, időarányosan akarsz beszállni, hogy ennyi pénz kell, X ideig te még dolgoztál, aztán gyes és arányosítod? Vagy mi a fene?

2015. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy csinálnám, hogy az eddigi pénzek (megtakarítások) maradnak a saját számláján mindenkinek. Ahogy Te kiesel a munkából onnan viszont az össz jövedelmet (párod fizuja, csp, meg amit Te kapsz szülési szabi, GYES, GYED címén) összeraknám, ami a havi költségek után marad belőle, azt felezném. Mert elméletileg a pasi is lehetne otthon a gyerekkel és akkor Te keresnél többet.

Hozzáteszem, mi házasok vagyunk és még sem vagyunk közös kasszán és működik.

Arra vigyázz, hogy ha valamelyikőtökkel történik valami, a PTK az élettársakat nem ismeri el öröklés címén semmilyen formában, teljesen mindegy hány évig éltek együtt. Csak akkor tud az életben maradt bármit is bíróságra vinni, ha volt értéknövelő beruházás a lakáson (pl. szoba hozzáépítés, bővítés, pl. a tisztasági festés, padló csere nem számít értéknövelő beruházásnak, hiszen le is lakod).

2015. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!