Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire spóroln...

Normális, hogy ennyire spórolni kell?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon spórolós. Például amikor olvasni akartam, felkapcsoltam a villanyt, mert nem volt elég világos, erre anyukám azt mondta, hogy kapcsoljam le, ha olvasni akarok, akkor üljek az ablakhoz, ott jön be a fény.


Amikor pedig este a nappaliban voltam, akkor beküldött a szobámba, hogy ne a nappaliban égessem a villanyt, mert ott csillár van (6 égős), hanem a szobámban lévő 2 égős lámpát használjam.


Ha szegények lennénk, akkor még meg is érteném, de anyukám és apukám is jól keres, és minden évben többször megyünk nyaralni, évente legalább egyszer külföldre is.


Ja igen, és színházba is szoktunk menni, 4000 Ft kb egy jegy, arra van pénz, de kabátot nem vehetünk fel, mert a ruhatár 100 Ft, ezért télen is kabát nélkül kell menni. És parkolóhely nincs a közelben, kb csak 1 km-re a színháztól tudunk megállni.


Itthon pedig


2015. dec. 22. 23:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ez szimplan baromsag.


Nekem is van egy baratnom, aki pl. 8.000-ert vesz maganak parfumot, de ha Pesten el kell mennie valahova, kepes fel Pestet atgyalogolni, nehogy vegyen maganak 700 Ft-ert BKV-jegyeket oda-vissza. Balaton Soundra is siman megveszi maganak a kb. 40ezres berletet, de a 100 Ft-os ruhatar helyett o is egesz nap cipeli a kabatjat a karjan, ha egy plazaban vagyunk. Es termeszetesen nem szakad meg a munkaban, hogy ezekre a dragabb dolgokra eloteremtse a penzt, 100 Ft-nak itt mar nem kellene szamitania.


Szerintem arrol van szo, hogy sok ember csak sporolni meg gyujtogetni szeret, hogy na majd egyszer, na majd egyszer...! Kozben meg ilyen aprosagokra nem hajlando kolteni, ami egy picit megkonnyitene az eletet es hozzasegitene ahhoz, hogy a jelenben jobban erezze magat, jobban ki tudjon kapcsolodni. Hajszoljak a par 100 Ft-okat, nekem is az allam a foldon van ilyenkor... esszel is lehetne sporolni.

2015. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azért van pénzük mert sokat spórolnak.

Amit leírtál az elég túlzás. Én apám is ilyeneket csinál, ha szürkületben villanyt kapcsolok akkor lekapcsolja.

2016. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!