Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire spóroln...

Normális, hogy ennyire spórolni kell?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon spórolós. Például amikor olvasni akartam, felkapcsoltam a villanyt, mert nem volt elég világos, erre anyukám azt mondta, hogy kapcsoljam le, ha olvasni akarok, akkor üljek az ablakhoz, ott jön be a fény.


Amikor pedig este a nappaliban voltam, akkor beküldött a szobámba, hogy ne a nappaliban égessem a villanyt, mert ott csillár van (6 égős), hanem a szobámban lévő 2 égős lámpát használjam.


Ha szegények lennénk, akkor még meg is érteném, de anyukám és apukám is jól keres, és minden évben többször megyünk nyaralni, évente legalább egyszer külföldre is.


Ja igen, és színházba is szoktunk menni, 4000 Ft kb egy jegy, arra van pénz, de kabátot nem vehetünk fel, mert a ruhatár 100 Ft, ezért télen is kabát nélkül kell menni. És parkolóhely nincs a közelben, kb csak 1 km-re a színháztól tudunk megállni.


Itthon pedig


2015. dec. 22. 23:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
az a normális ha ész nélkül égeted a lámpát? az a normális ha leoltod a lámpát és sporolsz attól hogy pénzed van még lehetsz energia takarékos ami a pénztárcádnak és a föld neveztü nagy kerek izének is jó
2015. dec. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%
1-2 válaszon hangosan felröhögtem, utolsóelőttin különösen. XDDD
2015. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasáshoz felkapcsol egy lámpát, az ész nélkül égetés?
2015. dec. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3%
igen ha kint süt a nap
2015. dec. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Az ésszerűség határain belül van, szerintem. Azért mert van mibő, még nemkell ész nélkül pazarolni. Mit gondolsz, miből telik többszöri nyaralásra? Nyilv nnem abból, hogy ész nélkül költekeznek a szüleid.
2015. dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"az a normális ha ész nélkül égeted a lámpát?"

Ha olvasáshoz felkapcsolja a lámpát az nem "ész nélküli lámpaégetés" Később meg majd mehet az optometristához kőkemény tízezrekért szemüveget csináltatni, mert a nem megfelelő fényben való olvasás miatt előbb-utóbb romlani fog a szeme. Nem beszélve a szemöveggek/kontaktlencsével járó kellemetlenségekről.


Illetve ha télen kell sétálnia kabát nélkül, (főleg meleg kocsiból ki a hidegbe, majd megint a meleg színházterembe) akkor az ember rövid távon meg fog betegedni ami egyrészt az egészségének sem jó, másrészt a gyógyszert is ki kell fizetni ami már drágább mint fejenként 100 forint.


A spórolás/környezettudatosság számomra inkább a hosszútávon való gondolkodást, az újrahasznosítást és a lehető legtöbb megújuló energiaforrás használata.


Nyilván édesanyád ilyen jellegű viselkedésének is megvan a maga oka, de ez nem spórolás hanem inkább már zsugoriságnak nevezném.


Én is azt mondom hogy kérjél karácsonyra egy olvasólámpát, ami viszonylag nagy fényerejű és energiatakarékos fényforrással van felszerelve. Még jobb ha napelemmel és akkumulátorral van ellátva. Viszonylag "nagyobb" beruházás, de 10-15 évre le van akkor tudva az ezzel kapcsolatos problémák. Az enyém az ablakpárkányra van felfogatva, nap közben amikor nem vagyok otthon összeszed annyi energiát, hogy akár a teljes szabadidőmben is tudok mellette olvasni.

2015. dec. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális viselkedés, és nem is értem, miért tűröd!


Ha 1 km-t kell sétálnom 0 fokban letojnám magasról ki mit mond, vennék kabátot, aztán kifizetném a ruhatárat.


Nehogy már a saját egészségem menjen rá más hülyeségére.

2015. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

egy LED-es fényforrás, mondjuk 3-4W-os ha egész évben ég, akkor sem eszik meg többet 100 forintnál, tehát nonstop égetheted 365 napon keresztül.

egyébként a világításon a legnagyobb butaság spórolni, egyrészt mert rontja a szemünket a rossz fényviszonyoknál való olvasás, másrészt a mai modern fényforrások már annyira kevés energiát fogyasztanak, hogy nincs értelme ezzel spórolni mert filléres dolgokról van szó.

nyilván ha régi volfrám szálas 60-100W-os izzók vannak a házban, azt érdemes lekapcsolgatni meg spórolni vele, bár nem tudom ki az az elvetemült aki manapság is ilyet használhat még...

kompakt fénycsöves fényforrásoknál is már a 11,4W-os kivitel is elenyésző áramot eszik.

tehát összességében mindent ki kell cserélni LED-esre, és akkor éghet mindenhol a világítás, de ha nincs rá pénz (elég drága egy ilyen beruházás, akár 20-30 ezer is lehet, de elvileg a minőségi nem kínai gyártású LED-ek simán bírják az 50.000 órát, szóval akár 15 évig nem kell hozzányúlni) akkor csak te elmész és veszel egy LED fényforrást magadnak.

az már más kérdés, ha a szülő még ennek ellenére sem képes felfogni a tudatlanságából fakadóan, hogy egy telefon töltő akár 5x annyi áramot megeszik, mint ha egy 2W-os LED-es világítás égne órákon át.

2015. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

Mi is sporolunk

Minden szobababan led lampa (plafonfenyek)van es tobb kis fenyu lampa.

soha nem furdik senki zuhanyzunk max 5 perc

vizzel gazal villanyal sporolunk

futes soha nincs 19-20c felett ejszaka 15 c van ez egeszseges aki fazik feloltozik.

Ha barhova megyunk mindig viszunk utravalot

szinhazba moziba muzeumban kuponos jegyet veszunk

nyaralas is mindig utolso pillanatban foglaljuk neha 50% kedvezmennyel.

Sporolas egy essszeru dolog semmi koze a keresethez sokszor a szegenyek pocsekolnak etelel futessel

2015. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%

utolsó (12:04)

Ez már nagyon beteges, remélem nem reprodukálsz. (Ha meg már vannak gyerekeid, akkor csak sajnálni tudom őket.)


A led lámpa rendben van, de komolyan nem zuhanyozhat senki 5 percnél tovább? :DD Fűtés max 20 fokon? ÉJSZAKA 15 FOK?? Beteg vagy.

2015. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!