Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire spóroln...

Normális, hogy ennyire spórolni kell?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon spórolós. Például amikor olvasni akartam, felkapcsoltam a villanyt, mert nem volt elég világos, erre anyukám azt mondta, hogy kapcsoljam le, ha olvasni akarok, akkor üljek az ablakhoz, ott jön be a fény.


Amikor pedig este a nappaliban voltam, akkor beküldött a szobámba, hogy ne a nappaliban égessem a villanyt, mert ott csillár van (6 égős), hanem a szobámban lévő 2 égős lámpát használjam.


Ha szegények lennénk, akkor még meg is érteném, de anyukám és apukám is jól keres, és minden évben többször megyünk nyaralni, évente legalább egyszer külföldre is.


Ja igen, és színházba is szoktunk menni, 4000 Ft kb egy jegy, arra van pénz, de kabátot nem vehetünk fel, mert a ruhatár 100 Ft, ezért télen is kabát nélkül kell menni. És parkolóhely nincs a közelben, kb csak 1 km-re a színháztól tudunk megállni.


Itthon pedig


2015. dec. 22. 23:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, hogy szegény családból jött és még onnan ragadt ez rá?
2015. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is ez lehet az ok, amit első írt. Hasonlóképpen vagyok magam is, nekem is nehéz levetkőzni a berögzült dolgokat.:-)

Kérj karácsonyra egy LED-es olvasólámpát, van olyan is, ami pici, rá lehet csíptetni a könyvre, és nem is drága. A kabátot azért megbeszélhetnétek, többe kerül a gyógyszer, ha valamelyikőtök megfázik, mint a ruhatár. Legalább anyud lelke is megnyugszik, hogy nem szórni akarod a pénzt.:-)

2015. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
86%
Anyád meglehetősen sz*rrágó.
2015. dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Én ismertem olyan családot ,akik a használt wc papírt nem húzták le hanem gyüjtötték begyújtósnak.A fürdövízzel felmostak ,eltették utána azzal öblítették le a wct.Na de azt is csak nagydolog után.Az anya 3-4 napra fözött ,más kaját nem vettek ezen kívül.Érdekes módon olyan kocsival jártak ,amit náluk gazdagabbak sem igen engednek meg maguknak ,plusz az apának volt egy 2 milliós motorja.Kinek mi.Ez a kabátos dolog mondjuk tényleg poén...
2015. dec. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
ezeket a dolgokat az ember gyerekkorabol hozza. Semmi kulonoset nem irtal szerintem.
2015. dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
ez nagyon gáz
2015. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Gyerekkorában pedig nem voltak szegények, igaz gazdagok sem, de kb átlagosan éltek.


Meg a nagyszüleim (az ő szülei) egyáltalán nem ilyenek, szóval nem hinném, hogy tőlük tanulta volna.

2015. dec. 22. 23:58
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
#6-os, azért ez nagyon durva...Mi elég csehül álltunk gyerekkoromban, mindig spóroltunk valamire (lakásra, aztán házra, aztán nagyobb házra:-)), de azon is megdöbbenek, amikor az egy kád vízben sorra fürdő családtagokról olvasok, ilyen nálunk föl sem merült. Villannyal, vízzel takarékoskodtunk, kajával is, ritkán fordult elő, hogy ehető dolgot kidobtunk, legolcsóbb csokinak is örültünk, igaz, ilyen értelmetlen kiadásaink se voltak, mint a rongyrázó autó.
2015. dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
Boldog hanukát nektek
2015. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg szegények lennétek, megérteném. de ez így nem normális
2015. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!