Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb családok, ti is...

Tehetősebb családok, ti is szoktatok spórolni?

Figyelt kérdés

Tesztek-e félre rendszeresen megtakarítást? Nézitek az árakat a boltban? Szoktatok-e akciókor vásárolni?

Milyen márkájú ruhákat/kozmetikumokat vesztek? Étteremben vagy otthon étkeztek?


2015. nov. 8. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Teszünk félre.

Nézek árakat, nem veszek meg valamit másfélszer annyiért, amikor máshol olcsóbb. Pl. kedvenc öblítőm sok helyen 800 Ft/liter, "euros" boltban 400-450 Ft/liter. Hülye lennék kétszer drágábban megvenni, ha fele annyiért is megkaphatom.

De olyan nincs, hogy valamit nem szeretek, de azért veszem meg, mert az az olcsóbb.

Általában hetente egyszer eszünk étteremben.

2015. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Mit jelent a tehetősebb? Am spórolnak biztos ahol tudnak. Félretenni pedig csak ők tudnak szinte.
2015. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Igen.

Van megtakarítás.

Nézem az árakat, egyszerre sokat szoktam vásárolni, amikor akciós valami. (6-8-10 vagy több darabot legyen az füzet, vagy ketchup, wc papír, vagy akármi)


A márka nem fontos, de azért megnézem, hogy ne olyan dolgokat vegyek ami pár nap alatt tönkremegy.

Inkább megveszem a kicsit drágábbat, de nem pazarlok.


Otthon étkezem, de nagyon változatosan.


Étterembe csak alkalmakkor megyek, illetve akkor rendelek kaját, ha gyorsan van rá szükség vagy pl. pizzát amit valahogy nem tudok olyan jól elkészíteni. :)

2015. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

En ugyan egyedul elek, de azert valaszolok. Igen, nezem az arakat, az okokat az elso leirta.

Akciokor is szeretek vasarolni. Nem elek nagylabon, inkabb a megtakaritasomat szaporitom, hiszen ki tudja, lehet, hogy egy honap mulva megvaltozik a helyzetem...semi sem biztos. Etteremben eleg ritkan eszem de ez az en "hulyesegem", nem szeretek ott etkezni, inkabb otthon, ott tudom, hogy mi kerul a kajaba :)

2015. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
én is egyedül élek, de szoktam spórolni, bár nem lennék rászorulva. pont annyit veszek mindig amennyit elfogyasztok, tartós tejet veszek, hogy ne romoljon rám, meg ha van bedobva valami akciós spáros újság vagy ilyesmi, átlapozom, és ha van valami kedvező áron, akkor előre, nagyobb mennyiségben is vásárolok.
2015. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Igen, többfélét is.

Igen, és a gyerekeimbe is beleneveltem ezt. Sz@rt viszont nem veszünk csak azért, mert olcsó. Akciósan is vásárolunk.

A leggagyibb ruháink a C&A-ból vannak, néhány egyszínű biopamut póló itthonra, a srácoknak tesiórára vagy ing alá. A többi mindenféle márka, az én kedvenceim a Desigual és a Tommy Hilfiger. Kozmetikumot keveset használok (nem sminkelek), higiéniai cuccok valami alap (Palmolive, L'Oréal stb.), parfüm most Michael Kors.

Többnyire itthon eszünk, többen is jól főzünk a családban. Étteremben akkor, ha valami alkalom van, vagy különlegességre vágyunk, amit jobb, ha szakember készít.

2015. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Teszünk félre rendszeresen.

Nem spórolunk viszont, és nem nézzük az árát annak, amit veszünk.

Akciós terméket olyan értelemben vásárolok, hogy ha van valahol az egész kínálatra kedvezmény vagy kupon, akkor felhasználom. De nem veszek meg x terméket csak azért, mert akciósan olcsóbb, mint a másik. Azt veszem meg, ami tetszik és jó minőségű.


Ruhából nem vagyok válogatós, a férjem inkább az. Én átlagos helyekről öltözködöm, pl. Zara, Mango, H&M, Pimkie. A férjem pl. S'Oliver, Levi's, Tom Tailor, Jack Wolfskin.

Kozmetikumokat általában az Yves Rochertől rendelek vagy még nagyon szeretem a Lush termékeket is.


Szeretünk főzni így általában otthon étkezünk, heti 1x szoktunk étterembe menni.

2015. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Tehetősebb családok pont azért tehetősek, mert gondoltak a megtakarításra. Nem úgy mint a sok csóró aki szívja naponta az 1 doboz cigit, fizeti a havi 10ezret minimum a telefonjára, veszi mellé hitelre a tévét, autót, eszi a drága chipset, mindennap húst eszik, stb. és siránkozik, hogy nincs pénze. Ismerek ilyeneket.

Mi igen, teszünk félre rendszeresen pénzt. Megnézzük az árakat a boltokban, mert attól még, hogy van pénzünk hülyék nem vagyunk, így nyilván ha valami valóban akciós és olcsóbb, akkor veszünk nagyobb mennyiségben belőle. Ruhát inkább kevesebbet veszek de jobb minőségűt, márkát szándékosan nem írok. Kozmetikumoknál sem úgy kell elképzelni, hogy a legdrágábbat használom, Belicot veszek, majdnem félévente kell csak krémet és szérumot vennem ami kb. 20ezer forint. De nyilván mást is használok, most hosszú lenne felsorolni.

Szeretek otthon kipróbálni különleges ételek, főzök is általában hétvégente, de ha úgy adódik, hogy étteremben van kedvünk enni nem probléma. Többi napon menüt eszünk és igen, nem a legdrágább helyen, megkerestük az ár-minőség szerint a legolcsóbbat.

2015. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Sokféle anyagi helyzetben voltam már, de a hozzáállásom nem változott.

Szart és felesleges dolgot nem veszek, ahogy duplaáron sem veszem meg azt, amit könnyedén (nem 10 km-t kerülve) megvehetem olcsóbban, mindig takarékoskodok, ha lehet (extrém csóróságnál esik csak ki s zavar), hitelt soha s miért ne használjam ki az akciókat?

Jobb anyagi helyzetnél kicsit kevésbé kiélezett a helyzet, több luxus fér bele, de az alapvető hozzáállásommal nem tudok mit tenni s nem is akarok.


A márka kevésbé érdekel, mint a minőség s ha azt tapasztalom, hogy egy olcsóbb ruhadarab is remekül kitart s tetszik is nekem, akkor nem veszek méregdrágán, menőzésből valamit.


Néha étteremben eszünk, de többnyire itthon, nekem ez jobban esik, de a jelenlegi étrendemmel nem is nagyon tudom megoldani az éttermezést, illetve az kilengést jelent.


Bizonyára nem véletlenül mondják, hogy a tehetősebbek gyakran spórolósabbak... Nem azért, mert ilyenek, hanem részben azért tehetősek, mert nem szórják el a pénzt. Nyilván a jó hozzáállás nem segít egy minimálbérből élőn, de fölötte azért már számít. Hallottam már emberekről, akik egyik hónapról a másikra éltek, a lakás egyre romosabb lett, miközben sokszázezer forint volt a 3 fős család összbevétele. Nincs az a pénz, amit el ne lehetne szórni.

2015. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

"ti is szoktatok spórolni"


Abban az ertelemben nem hogy valamit most nem veszunk meg pedig szuksegunk lenne ra, hogy aztan kesobb valami dragabbat megvehessunk. Egyszeruen marad penzunk minden honapban mert sokkal tobbet keresunk mint amennyit elkoltunk.


" Nézitek az árakat a boltban?"


Napi bevasarlasnal nem, kisebb erteku ruhazati dolgoknak sem (tehat nem nezem hogy egy cipo 60 vagy 80 euro, amelyik jo azt megveszem), de muszaki cikkeknel, tartos fogyasztasi cikkeknel termeszetesen igen, ott igyekszem az olcsobb helyeket megkeresni, de ezek nagy reszet interneten vasaroljuk, igy ez viszonylag konnyu.


"Szoktatok-e akciókor vásárolni?"


Igen, ha eppen akkor vasarolunk :) De nem varjuk meg hogy valamit learazzanak, ha kell, megvesszuk.


"Milyen márkájú ruhákat/kozmetikumokat vesztek?"


Fogalmam sincs, nem erdekelnek a markak. Ami tetszik megveszem. Nagynevu ruhazati termekeket meg sohasem vettem, mert ahogy mondtam, nem erdekel, paromat sem.


"Étteremben vagy otthon étkeztek?"


Het kozben mindenki eszik a munkahelyen, ott ceges ettermek vannak, jo minosegu, nagy valasztekkal. Het vegen otthon eszunk, mert szeretunk fozni. Ha elutazunk valahova, akkor eszunk jellemzoen etteremben.

2015. nov. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!