Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb családok, ti is...

Tehetősebb családok, ti is szoktatok spórolni?

Figyelt kérdés

Tesztek-e félre rendszeresen megtakarítást? Nézitek az árakat a boltban? Szoktatok-e akciókor vásárolni?

Milyen márkájú ruhákat/kozmetikumokat vesztek? Étteremben vagy otthon étkeztek?


2015. nov. 8. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Én egyedül élek, de teszek félre. A kaja árakat nem nézem, fogalmam sincs, hogy minek mennyi az ára, sose néztem. Naponta rendelek kaját legalább egyszer, étterembe is gyakran járok. Ruha: Zara, Mango, Bershka, Stradi, havi egyszer LV. Kozmetikum attól függ, hogy mi.. Clinique, Vichy, Loreal.
2015. nov. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%

csak én vettem észre, hogy minden válasz le van pontozva? azért mert valakinek jobban megy a szekér, még nem kéne irigysegbol lepontozni.


én nem gondolom magam tehetősnek, de igyekszem jól bánni a pénzzel. kozmetikumot leàrazàskor veszek. lehet csak 500-al olcsóbb az adott termék , de ez is számít, főleg több dolognal. ezekből igyekszem a jobb màrkàkat venni, de még mindig drogerias minőségén belül. (L'Oréal, Manhattan pl)

ruhákat is akkor veszek, ha épp akciós. pl sokszor a deichmannban vagy a humanicban az utolsó pár cipő akár fél áron van. így jutottam már hozzá nike cipohoz is 7 ezerért, meg jó minőségű csizmàkhoz/topànkàkhoz áron alul.

egyéb ruhákbol is a leàrazottat veszem. így tudok minőségibb boltokbol vásárolni, kínai boltos àrakkal. :) de néha turiban is megfordulok, bár ott főleg függönyt, vagy huzatokat szoktam nézni.

enni otthon szoktunk, szeretek főzni, sütni . alapanyagokbòl amiből kell a minőségibb terméket vesszük meg, de van amiből a legolcsobb is finom.


és még az jutott az eszembe, hogyha pl akciós a szajviz amit szoktunk használni, de éppen tele van az otthoni, akkor is megvesszuk, hiszen úgyis kell majd

persze most lehet olcsó Jánosnak tűnök, de szerintem érdemes kihasznalni az akciokat, aki sokat vásárol akár több 10ezret spórolhat meg igy. persze nem kell atesni a ló tuloldalara, hogy mindent megvenni ami akciós. de ha tudod, hogy évek óta azt a terméket hasznalod, és pont akciós, akkor miért ne vennéd meg előre?

van megtakarítás is.

2015. nov. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
De hogy aki60-80 euróért vásárol cipőt az minek tartja magát tehetősnek, mikor ez a kifejezetten olcsó kategória...?
2015. nov. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem aki a nemet atlagjovedelem tobbszoroset kapja jovedelemkent, az magyar viszonyok kozott meglehetosen tehetosnek szamit... De en orulnek a legjobban ha ez Magyarorszagon csak egy atlagos jovedelmi szint lenne.


Azert veszek 80 euros cipot mert nekem az is tokeletesen megfelel. A ruhazkodas mint tema teljesen hidegen hagy, nem erdekel, nem ismerem a "markakat" a "divatot", kabe lexarom hogy mi a "meno", ezeknek a dolgoknak a vasarlasa szamomra teher es nem orom.

2015. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

"Tesztek-e félre rendszeresen megtakarítást?"


Igen.


"Nézitek az árakat a boltban?"


Megnézem, de nem az befolyásol a vásárlásban.


"Szoktatok-e akciókor vásárolni?"


Ritkán, és szinte csakis ruhát.


"Milyen márkájú ruhákat/kozmetikumokat vesztek? Étteremben vagy otthon étkeztek?"


Az elsőre nem válaszolok. Második: menzán, hétvégén vegyes: étteremben, ha úgy jön ki, vagy főzünk, ha úgy adódik.


Te nagyon kíváncsi ember vagy. Te hogyan élsz? Válaszolnál a saját kérdéseidre is? Örülnék neki.

2015. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyunk milliomosok, de átlag feletti színvonalon élünk.

Persze hogy nézzük az árakat, mi a fenének vennénk meg háromszor annyiért ugyanazt? :D Pl a legtöbb pólónk F&F meg kínai, mert minek drágább? Ugyanúgy a kicsi kínaiak varrják össze a hatszor annyiba kerülő pólókat is.

Nem mániákusan kergetjük az akciókat, de igen, szoktuk azért figyelni. Ha pl tudjuk hogy hamarosan akciós lesz az xy szalámi, akkor veszünk kicsit később.

Ruhákat írtam feljebb, főleg F&F, kínai, H&M. Cipőből viszont minőségi, 20-30 ezer forint környékén levő márkákat választunk, a párezres cipők 2 hónap után leesnek az ember lábáról, igazából hosszabb távon megéri beruházni egy drágább, de tartósabb darabra. Kozmetikumok főleg Avon, Garnier, Dove, Nivea, ilyesmik. Senki nem sminkel nálunk, úgyhogy olyasmiket nem veszünk.

Hétköznap szüleim munkahelyükön esznek, én meg valami kajáldában (plázában levő kajáldákra gondolok, 1000 ft körüli ebéddel), vacsorára felvágottat vagy salátát eszünk legtöbbször. Hétvégén sokszor járunk étterembe, vagy anya összedob valami gyors kaját.

2015. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Rendben, utolsó előtti, nincs ellenemre.


-Igen, van megtakarításom, x összeggel gyarapodik havonta

-Élemiszert nem, csak ha nagy árkülönbségek vannak, és minőségi különbség nincs

-Csak ha épp belefutok, nem keresem az akciókat

-Többféle márkát használok, de leginkább TBS, John Frieda, L´oreal, Yves Rocher

-Legtöbbször munkában, aztán meg otthon, de heti egy alkalommal azért be is szoktunk ülni valahová

2015. nov. 9. 11:00
 18/19 anonim ***** válasza:
24%
Miért 0% ?? o.O
2015. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
48%

Most épp nem állok jól, de amikor több pénzem volt, akkor is tudatos vásárló voltam. Nem kuporgattam, nem vontam meg magamtól mindent, pl. rendszeresen jártam színházba. A legtöbb dologból igyekeztem a lehető legolcsóbbat megvenni, ami minőséginek tűnik. Pl. rengeteg dolgom ebayről van (licittel volt, hogy tizedannyiért vettem meg kb. ugyanazt a nyakláncot, amit épp a H&M árult, csak esetleg más színben... de vettem már onnan fejhallgatót, ékszertartót, telefontokot stb.-t is, tök jól működnek mind a mai napig), rendszeresen járok az eurós boltba, kihasználom a 10%-os Rossmnann-kuponokat. Ha nem nagyon sürgős megvennem vmit, akkor előtte végzek némi kutatómunkát, hogy hol lehet hasonlót olcsóbban beszerezni.


Kozmetikumokat drogéria alsó kategóriából és az eurós/vegyes/kínai boltokból szoktam venni (kitapasztaltam, miben lehet megbízni, utánézek neten a véleményeknek, főleg krémmánián stb... amúgy arcra való sminktermékeket nem szoktam eurós boltban venni, de szinte minden más jöhet onnan, pl. tök jó arckrémet is találtam ott), ritkábban boltok saját márkája. Ruhát az esetek 99%-ában turkálóból (főleg kilósból, darabáras helyeken kedvezményes időszakban), a maradék 1%-ban H&M-ben leértékeléskor. Ételvásárlásnál amikor jobban ment, akkor is minden vásárlás alkalmával végignéztem, épp mi a legolcsóbb (viszont olyan szinten elvetemült azért nem voltam, hogy több boltba is elmenjek, mert az egyikben 10 Ft-tal olcsóbb a cukor, és most sem vagyok olyan).

Nagyon ritkán vettem magamnak egy-egy drágább cuccot, ez most már nem fér bele :D.

Étteremben akkoriban gyakrabban ettem, de ez főleg azért volt, mert rengeteg cuccot kellett magammal vinnem, kaját nem tudtam magammal hurcibálni, és napközben nem tudtam otthon enni. Most tudok magammal vinni ételt munkába.

2015. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!