Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a megbántódottságom?

Jogos a megbántódottságom?

Figyelt kérdés

A párommal még nem élünk együtt és megbeszéltük, hogy 24-két mind2-en a saját családunknál töltjük. Ő vidéki, ezért hosszabb időre utazik haza. Megbeszéltük, hogy 24. előtt karácsonyozunk együtt, fával meg mindennel. Én emiatt ezt az időszakot ki is vettem szabinak, a megbeszéltek alapján azt hittem, ő is ezt tette, de most derült ki, hogy nem, ő dolgozik, majd esténként jön hozzám, szerdán meg munka után megy haza. Ő azt mondja nem érti a problémát, mert esténként így is tudunk együtt lenni, ami igaz is, de én szerettem volna pár napot munka nélkül együtt lenni, így meg lényegében csak este jön hozzám, amúgy egyedül leszek a napokban, és ez így most nagyon bánt. Ő gyakornok, szóval bármikor el tudott volna menni szabira szerintem, nem kötelezték, hogy menjen be, egyszerűen nem gy értelmezte a megbeszélteket, mint én.


Jogos, hogy bánt a dolog, vagy túlreagálom?


2015. dec. 20. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dolog bánt, az jogos, viszont ő nem tehet róla. Te is írod, és valóban így történt: nem ugyanúgy értelmeztétek a dolgokat. Legközelebb beszéljétek meg világosabban a dolgokat :) Az nem jogos, ha úgy érzed, ő bántott meg téged.
2015. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Zavar keletkezett a kommunikációs csatornában, van ilyen. Az ilyesmit pontosan le kell fixálni, ne várd el, hogy a fejedbe lásson.
2015. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy csúnya félreértés,legközelebb ne hinni tessék, hanem pontosan megbeszélni a programot.

Utólag felesleges a sértődöttet játszani, jönnek az ünnepek, érezzétek magatokat jól, és tanuljatok az esetből.

2015. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges játszani a sértődöttet, mert "te úgy gondoltad". Normális ember kommunikál, hogy "figyu, karácsonyozzunk együtt 24.-e előtt, veszek ki szabit, vegyél ki te is, mit szólsz?"

Nehogy már gondolatolvasást várj el a másiktól...

2015. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinált semmi rosszat, szimplán félreértettétek egymást, ennyi.

Azt megértem, hogy rosszul esik, hogy kevesebbet tudtok együtt lenni. De pl. 2 ünnep között bepótolhatnátok.

A szabadidődet meg kihasználhatod minden nap, úgysem tudnátok reggeltől estig egymás nyakán lógni. Elmehetsz shoppingolni, süthetsz sütit, feküdhetsz a kádban 1 órát, elolvashatsz 1 jó könyvet, stb. Szabadság alatt ki kell használni minden lehetőséget. :D

2015. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen rossz, ha a megbeszélteket többféleképpen is lehetett értelmezni. Ezen sürgősen változtassatok, mert ilyen ostobaságokon rengeteget mérgelődhettek és a kapcsolatotok is rámehet.


Egyébként a szabadság nem korlátlan, lehet, hogy a párodnak egyszerűen nem volt már annyi, hogy most is el tudjon menni.


Egy kérdés: Hétvégén még nem volt feldiszítve a fa? Mert akkor együtt lehettetek volna!

Másik kérdés: Kompromisszumképpen nem lehetne, hogy csak 24-én (csütörtökön) reggel menjen haza? Akkor egy hosszabb estét és éjszakát nálad tölthetne.

2015. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hogy nem tudja -e kivenni mondjuk 23-át, és meg van oldva a dolog.
2015. dec. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta megoldódott, kicsit korábban jött haza és kariztunk már, ma meg elmegyünk vhová programozni :) Picit túlreagáltam, a fáradtság csodűkra képes :D
2015. dec. 22. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!