Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gáz, ha valaki külföldön...

Miért gáz, ha valaki külföldön képzeli el a családlapítást?

Figyelt kérdés
Mindig mondja itt mindenki, hogy "Gyertek haza, jobban meg lehet élni" meg egyéb anyámkínja. Ha egy családdal/párral többen laknak majd Magyarországon, az miért jó az itt válaszolóknak?
2015. dec. 18. 20:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

28-as, te nem tudom hogy milyen tájékozódás alapján beszélsz... mert szerintem te össze vissza beszéled a hülyeségeket mint a többi.

Én beszéltem külföldivel és beszélek kint élő és ingázó magyarokkal is.

A lakás drága ez tény, kb az itteninek a 3-6x-osa. A kocsi nem drágább sőt... csak ugye a szerviz drága, illetve a biztosítás de ez szintén ország függő.

Élelmiszer/ruházkodás?:D Szerintem elvagy tévedve mert ugyan annyi... maximum egy minimális különbség van a kettő között, de nehogy azt hidd hogy hozzánk nem a sz.rt hozzák...

Elektronikai cikkek pedig jóval olcsóbbak.


Tájékozatlan vagy te is, így meg fölösleges tanácsot adni, ha pedig véleményt nyilvánítasz akkor nem árt ha odateszed hogy SZERINTED hogy van és nem tényként állítasz balgaságot.

2015. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
26, nekem az nyomorgást jelent, ha 3-4 idegennel kell egyutt laknom..és van egy szobám. juhu..hát ez rosszabb, mint Magyarországon.
2015. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

30-as:)

Igen ők jobban tudják nyilván, én csak felvetettem egy lehetőséget, illetve tanácsot mivel a nyugdíj rendszer nem honorálja majd ha nem dolgozik, valamint azt kifogásolta hogy nem keres 500e forintnak megfelelő fontot ami úgy 1200 lehet:) Nyilván ha nem egy magyar maszek szintű helyen dolgozik a férj akkor több marad meg ha csak pár száz fonttal is.


Visonghatsz hogy valami problémád van, de nyilván amiket felvetettem mind mind spórolási tippek, kezdve azzal hogy London belvárosa drágább mint a környék... jóval és itt nem csak az albérletről van szó hanem magáról az életről:)

2015. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

32-es

Tegyük hozzá hogy emiatt az illető nem csekély kb 700-1000 fontos megtakarítással számolhat havonta:)

Hol lesz neked akár csak 400 forintod is megtakarítva egy év alatt ha mondjuk 150 ezret keresel és a bérlet meg havi 80+ rezsi, kaja stb.

2015. dec. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

31, csak osszehasonlitásnak


1kg krumpli (legolcsobb Tesco) 140 ft itt 600 ft (2 euro)

1 kg egész csirke (Tesco) 1200 ft itt 3300 ft (10.90 euro)

1 kg kenyér (Tesco) 150 ft itt 1050 ft (3.50 euro)


auto..suzuki cross ALAPÁR otthon 4,5 millio ITT 5.5 millio

használt autokrol ne is beszéljunk.. itt 2000 euro alatt olyan autok vannak, amiknek se forgalmijuk, se semmilyen papirjuk sincs. osszetort autok, min. 200 ezer km-rel. (na ebbol csinálnák uzletet otthon, hazaviszik, kikupálják, visszaporgetik és eladják otthon 1.5 milloért..)

az uzemanyag is drágább..

a másik 30nm-es lakás bérlése 600 euro falun..

itt élek 7 éve, tudom, mi, merre..az élet lényegesen drágább, mint otthon.

igen, itt akkor érvényesul, ha valaki, ha nem minimálbért keres..és nem bolti elado.. de ugyanez érvényes otthon is.

2015. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

34, elhiszem, hogy van akiknek ez is opcio, mert otthon mondjuk még fedél sem volt a feje felett.

én nem lennék hajlando senkivel se nyomorogni..de nem is mosogatnék kint..vagy lennék szobaasszony. :S

2015. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

31-es: szerintem meg te beszélsz balgaságokat. Az aztán nagyon megbízható forrás, hogy te beszéltél kint élőkkel.

De én biztos nem tudom jobban, mint te, mivel 8 éve külföldön élek. Meghajlok a tudásod előtt.


Lakás és autó alatt a fenntartásukat értem (lakás esetén a megszerzésük is többszöröse), de képzeld el, hogy kocsit is megérte nekem Magyarországon megvenni és átíratni itteni rendszámra, mert spóroltam rajta kb egy millát.


Az egyik válaszoló írt pár példát, hogy mennyi itt kint a kaja. Hidd el, hogy az alapélelmiszerek drágábbak. A ruhák is, ha pl egy alap katalógusos rendelős lehetőséget nézek (nem drága butikokról beszélek).

Otthon pl a kenyér kilója sem kerül 1000 forintba. Egy zsömle sem 110ft.


Az sem mindegy, hogy otthon fizettem az autó biztosítására 10ezret egy évben, itt meg meg kb 300.000 ezret.


A benzin ugyanannyi, meg az elektronika (nem olcsóbb, ugyanannyi).


Szóval szerintem hanyagold ezt a szöveget, hogy te jobban tudod, milyen kint élni, mert hallottad a szomszédtól. Nem én okoskodom, hanem te mindenféle saját tapasztalat nélkül.


És akkor még az olyanokat nem is említettem, hogy kb 60ezret fizetünk havonta az óvodáért, stb.

2015. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
utolso, ne is mond ezt a biztositást... az autora 300 ezer..(ha casco is lenne, akkor plusz 330 lenne egy évre) a motorra 210 ezer..évente a biztositás. orulet, komolyan. (még a kutyára is kellett biztositást kotni igy az havi 10 ezernek megfelelo osszeg)
2015. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Semmi ertelme atszamolni az arakat forintra. Az aranyokat kell nezni...es ezt nezve pl. a kulfoldi minimalberbol meg tud elni az ember, nem ugy, mint otthon.
2015. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Azért számoltuk át, mert fentebb valaki azt állította, hogy minden ugyanannyiba kerül, és ez nem igaz.

Szerintem egyedül, egy itteni minimálbérből ugyanúgy nem dőzsöl senki, mint ahogy otthon sem.

2015. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!