Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gáz, ha valaki külföldön...

Miért gáz, ha valaki külföldön képzeli el a családlapítást?

Figyelt kérdés
Mindig mondja itt mindenki, hogy "Gyertek haza, jobban meg lehet élni" meg egyéb anyámkínja. Ha egy családdal/párral többen laknak majd Magyarországon, az miért jó az itt válaszolóknak?
2015. dec. 18. 20:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
74%

"Mindig mondja itt mindenki, hogy "Gyertek haza, jobban meg lehet élni" meg egyéb anyámkínja. Ha egy családdal/párral többen laknak majd Magyarországon, az miért jó az itt válaszolóknak?"


Te aztán erősen sarkítasz. A legtöbb fiatalnak aki kilátástalanságra panaszkodik, szokott jönni olyan válasz, hogy "próbálkozz külföldön". Gyakorlatilag az egyetlen, akinek azt írták hogy itthon jobban járna az az a nő volt, aki panaszkodott, hogy ketten élnek segélyekből és neki lett mondva, hogy akkor már itthon is többre menne, plusz itthon tanulhatna, míg odakint mindig takarítónő marad, már ha éppen alkalmazzák. Szavamra, több ilyen választ nem olvastam, pedig sokat lógok itt.

2015. dec. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
19%

A gond azzal van, hogy tanulatlan emberek is(!) tömegével mennek ki kuli munkára. Kvázi, olyan munkát csinálnak meg minimál bérért, amit képzett ember nem.


Most nyilván nekik jó, mert sokkal több a keresetük, mint a magyar minimál bér, de kvázi olyan alja munkát végeznek.


És szerintem ti is, mert diplomás emberrel nem beszélnek így, ahogy a kérdésben vázoltad.


Amúgy szégyen az egész országra nézve, hogy tömegesen mennek ki, mert itt nem tudnak megélni.

Nem nézem le a fizikai munkát, de amit írtam így van.

Rabszolga munkára megy ki a magyarok jelentős része, és még így is jobb nekik.

2015. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
64%

" plusz itthon tanulhatna, míg odakint mindig takarítónő marad"


Ezt eddig nem is tudtam, hogy "külföldön" nincs iskola.

2015. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy nem beszéli a nyelvet. Úgy nem könnyű tanulni.
2015. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
77%

"A gond azzal van, hogy tanulatlan emberek is(!) tömegével mennek ki kuli munkára. Kvázi, olyan munkát csinálnak meg minimál bérért, amit képzett ember nem.


Most nyilván nekik jó, mert sokkal több a keresetük, mint a magyar minimál bér, de kvázi olyan alja munkát végeznek.


És szerintem ti is, mert diplomás emberrel nem beszélnek így, ahogy a kérdésben vázoltad.


Amúgy szégyen az egész országra nézve, hogy tömegesen mennek ki, mert itt nem tudnak megélni.

Nem nézem le a fizikai munkát, de amit írtam így van.

Rabszolga munkára megy ki a magyarok jelentős része, és még így is jobb nekik"


De miért jobb? Mert fogják és csoportosan vesznek ki egy házat/lakást és egymás hegyén-hátán élnek, mert olcsóbb, meg egyedül amúgy se jönnének ki. Persze úgy is lehetőleg olcsó környéket kell nézni. Úgy itthon is meg lehet élni az árufeltöltésből, ha öten-hatan vesztek ki egy lakást. Csak ugyanaz itthon ciki, ami Londonban meg menő.

2015. dec. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
78%
#15: Mélységesen egyetértek.
2015. dec. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
9%

Amúgy megalázó az egész helyzet,


Tömeg albérletben laknak, egy szobában ki tudja kikkel, és otthon előadják a menőt.


Nos, nyilván ilyen emberekkel vannak körülvéve, és nem tanult emberekkel. Sorry, de kerülöm a 8 általánost végzett biorobotokat. Sajnálom.

2015. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
94%

Beszéltem külföldiekkel. Az tény hogy 2-3 ember lakik egy albérletben, de mindenkinek külön szobája van és nem ezért mert a minimál kb. 1500 eurós fizetésből nem tudnának kiadni havonta 800-1200 eurót egy lakásra, hanem azért mert szimplán jobban megéri.


Utolsó gondolj már bele ha mondjuk külföldön laksz, találsz 1 normális embert ami nem ritka simán feleződik az albérlet költsége, és ha még barátnőt is szerzel aki odaköltözik harmadolódik (persze veled egy szobába)

Ha meg azt nézem hogy össze is házasodsz valakivel a havi jövedelem 3000 euró abból 1200 a rezsi, tehát marad 1800 eurótok amit arra szórtok el amire akarjátok és nem, nem drágább ott egy csirkecomb, vagy egy kávé sőt egy ruha sem. Az árak kb megfelelnek a magyarnak, lehet hogy több de most + 200 forint egy üveg bor vagy nem tudom, de 3x annyit keresel mint itthon.

2015. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
65%

Előző: Én lassan 15 éve élek külföldön, Londonban, és sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet. 2 gyerekem van, itt az óvoda kb ft-ra számolva egy gyerekre havi 250 ezer ft, tehát 2 gyerekre már 500 ezer. Nem éri meg dolgoznom, mert ennyit nem is keresnék. Szóval azért dolgoznék, hogy fizessem az óvodát? Abszurd. Szóval 1 fizetésből élünk, és kb 1500 font a lakásunk havonta.

Szerinted? :D

De a 2 gyerek miatt meg nem lakhatunk 4-en egy szobásban.

Úgyhogy külföldre igen, annak éri meg kijönni, aki egyedül jön, és összeköltözik mondjuk 4 indiaival :D

És akkor ki tud jönni a fizetésből. De családostul....Nem túl jó.

2015. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

"De családostul....Nem túl jó."


Jovedelmi szint es orszag kerdese. Egyszeruen keveset kerestek.


En pont az egeszsegugyi es oktatasi rendszer miatt tartom sokkal jobbnak a kulfoldon elest. Mi otthon is jol kerestunk, jol eltunk, meg itt is jol keresunk, igaz tobbszoroset mint otthon, de nem ez volt a fo szempont amikor kijottunk. Viszont otthon egyszeruen tragya a kozegeszsegugy es az oktatasi rendszer is.

2015. dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!