Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gáz, ha valaki külföldön...

Miért gáz, ha valaki külföldön képzeli el a családlapítást?

Figyelt kérdés
Mindig mondja itt mindenki, hogy "Gyertek haza, jobban meg lehet élni" meg egyéb anyámkínja. Ha egy családdal/párral többen laknak majd Magyarországon, az miért jó az itt válaszolóknak?
2015. dec. 18. 20:33
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
55%

Hát nem tudom, én itt sem vagyok megelégedve a kórházi ellátással, nagyon nem. Mikor szültem a fiam már aznap hazaküldtek a kórházból, a fiam combját közvetlenül a szülés után megvágták valamivel, aztán hazamentünk, komplikációk léptek fel, rohantunk vissza a gyerekkel stb. Áhh, utálok itt orvoshoz járni :D

Nyáron hazaszoktunk menni több hónapra, olyankor otthon végzek el minden orvosi vizsgálatot a megszokott dokijaimnál. :) Oktatásról meg ne is beszéljünk, sokan kb Európa országait se ismerik kb.

De mi haza is költözünk inkább pár éven belül.

Persze van akinek jobban bejön ez, én nem szólom le, de nekem nagyon kezd elegem lenni :) Ez is egy vélemény, másnak meg más :)

2015. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
69%

19-es

Az óvodával nem vagyok tisztában, de a nyugdíj szempontjából mindenképp kedvezőbb lenne.

London az EGYIK legdrágább város a világon akárki akármit is nyilatkozik erről:) Nyilván ha nem a belvárosba hanem egy külvárosba költöznétek könnyebb lenne. Illetve igen... egy 3-4 szobás albérletnél ne várjon senki se 100 fontos heti árat főleg Londonban.


Ja igen, 1 fizetésből éltek szóval a férjed(gondolom), azért többet keres mint 3000 font amit itt magyar viszonyok között 1,2 millió forint/hó alaphangon.

+ ha 15 éve élsz Londonban és a férjed ilyen jól keres akkor csak tudna neked keresni egy állást ami nem 1000 fontot adna havonta hanem mondjuk 1500-1600-at. Ebből meg azért már lehet valamit kezdeni.

2015. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Mondom: orszagfuggo. Mi Nemetorszagban elunk, es az egeszsegugyi rendszer fenyevekkel jobb mint a magyar. Ha otthon vagyunk latogatoban csak azon izgulunk hogy nehogy megbetegedjunk es orvoshoz kelljen menni..


Oktatasi rendszer szinten sokkal jobb.

2015. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
23%
3400 fontot keres a férjem, de az a baj, hogy ő műszaki területen dolgozik, nem nagyon tudna nekem munkát szerezni, nekem nincs semmilyen különösebb végzettségem igazából, évekig takarított egy hotelben, kb 8 évig, de azt egyszerűen már fizikailag sem bírtam már, egyre több elvárás volt egyre több szigorítással, onnan elmentem egy boltba eladónak, onnan jöttem el szülni, de nem kerestem ott sem túl jól. Most elkezdtem egy tanfolyamot, mióta itthon vagyok a gyerekekkel, majd talán később jobb lesz.
2015. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
55%

Műszaki területen dolgozik gondolom mérnök lehet.

Ha egy gyárban dolgozik oda is felvehetnének mint takarító. Nincsenek embertelen elvárások és a fizetés is tűrhető szokott lenni ahhoz képest.

2015. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Annyira vicces, hogy a legtobb ember otthon azt gondolja, hogy pl. itt Londonban csak nyomorogva lehet kijonni a minimal berbol. En pl. 3 emberrel lakok egyutt egy 4 szobas lakasban. Mindenkinek kulon szoba, jol felszerelt haz. A 3-as zonaban lakok, fel ora alatt az Oxford streeten vagyok.

Ja es meg felre is tudok tenni ugy, hogy nem ulok otthon hetvegente.


Teljesen normalis eletet elek. Igaz, hogy nem cigizek es nem koltok felesleges targyakra.


Szoval nem mindenki ferdit az otthoniaknak, csak hogy jobb szinben tuntesse fel a kulfoldi eletet.

2015. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Nekem nem Londonban élnek ismerőseim, északabbra sokkal, de szerintem nem elég jó körülmény, ha valakivel együtt kell lakni. (Mármint ha az a valaki nem házastárs, tesó, régi barát.)
2015. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Pontosan. A legtöbb ember életében eljön az a pont, amikor már nem idegenekkel akar osztozni a lakásán, hanem privátszférát akar. Akárki akármit mond, a lakótársakhoz alkalmazkodni kell.

Én felnőttként, harmincon túl már el nem tudnám képzelni, hogy számomra "idegenekkel" lakjak együtt. Az egyetemen ez még jó volt, de most már nem kellene.


Külföldön a többszörösét keresed a magyar fizetéseknek, de a költségek is magasak. Lakás, kocsi, szolgáltatások. Ha valaki azt állítja, hogy ezek ugyanannyiba kerülnek, mint otthon, akkor hazudik. Sőt, az élelmiszer és a ruházat is drágább. Talán egyedül az elektronikai eszközök kerülnek kb ugyanannyiba, de tévét nem veszel minden héten.


Szóval külföldön is az él meg jól, aki nem minimálbért keres, vagy házastárssal él, és ketten keresnek.

2015. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Jovedelmi szint es orszag kerdese. Egyszeruen keveset kerestek."


Ne hargudj, de ha egy fizetésből két gyerekkel úgy tudnak megélni, hogy egy 1500 fontos lakásra is futja, akkor nem keres a férje rosszul, sőt. Aki rosszul keres, az összesen keres 1500 fontot.

2015. dec. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Azért én ezt annyira bírom, mikor innen Magyarországról megmondja valaki a rég kint élőknek, hogy a férj intézzen a feleségnek a gyárban takarító állást, mert az nem lesz megterhelő meg majd jól is keres. Nem is tudom az ilyen okostojásokon inkább sírjak vagy nevessek. Szerinted ők nem jobban tudják, hogy milyen ott az élet, mi hogy fizet, mi a megterhelő és nekik mi éri meg?
2015. dec. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!