Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg ennyire tiltani...

Most tényleg ennyire tiltani kell? Egyetértetek anyukámmal, igaza van?

Figyelt kérdés

Ő szerinte elvált férfitől, akinek gyereke is van olyannal ne alapozzak a jövőre.

Na de miért is? Jobb egy olyan aki komolytalan? Még ha nős lenne persze hogy nem foglalkozok vele, de így szerintem nincs benne semmi kivetni való.


17 éves vagyok, ezelőtt eléggé szabadon éltem, ez a szabadon nem azt jelenti hogy mindenkivel összefeküdtem, és ezúton se tervezem, én leakarom magam kötni, nincs szükségem arra hogy kiéljem magam, ahhoz túl rövidnek tartom az életet hogy elszórakozzam.

9év van köztünk, a korral eddig nem volt sose baj a családban, anyukámat az zavarja hogy elvált.

Már olyanokat mond hogy jönni fog velem, hogy ne tudjak Vele találkozni, meg a drága barátnője azt tanácsolta neki hogy pofozzon fel engem, hogy észhez térjek. Anyukám szerint jó tanács.

Lassan 18vagyok, és most kell így csinálni velem?

Eddig kifogtam a bunkó férfiakat, akiknek vagy csak a szex kellett, vagy egyszerűen rövid távra terveztek. Nekem meg vagy komoly vagy semmi. Anyu szerint nem kéne lekötni magam, de én attól vagyok boldog, ha tartozok valakihez, és ha nekem ez kell, és lehetőség is van rá akkor miért nem csinálhatom úgy ahogy nekem jó?


Nem szoktam anyukámnak hazudni, de ezzel azt fogja elérni.


Ja és még annyi hogy azóta változott ő mióta barátjával szakítottak. Azóta pasitéren túlságosan is beleszól az életembe.


2010. márc. 23. 17:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

17:19, ezekre a kérdésekre tudom a választ, ki nem akarom ide írni, de nem olyanért vált el mert pl megcsalták volna egymást. Házasok is azért voltak mert terhes lett a volt felesége. Szerencsére jó a viszonya a gyerekével, nem találkoztam vele, de imádom a gyerekeket. Én apukámtól különélek, ezért is vonzódok az idősebb férfiakhoz.

És igen komolyan gondolja, de ez idővel úgyis kiderül, csak ehhez az kell hogy anyukám ne tiltson el Tőle.


És teljes mértékben egyetértek hogy barátnője érdemelné azt a pofont, a kérdést is emiatt írtam ki, mert ezzel már úgy felidegesítettek hogy nem elég hogy tiltva vagyok Tőle(és anyukám ilyeneket meg se kérdezett hogy mi miért, pedig szerintem a dolgok miértje nagyon is fontos), még fizikailag is bántsanak?

2010. márc. 23. 17:25
 12/26 A kérdező kommentje:
így van és nem biztos hogy ezzel most épp hibázni fogok, lehet hogy boldogok leszünk, minden két esélyes, vagy vagy..
2010. márc. 23. 17:27
 13/26 anonim ***** válasza:
57%
Úgy sem ő lesz a férjed. Túl nagy a korkülönbség, teljesen mást akarsz te, meg ő az élettől ilyen korban. Ha te leszel a következő felesége, akkor kétszeresen is elvált lesz. Persze ezt nem szoktátok megérteni ilyenkor, de ahogy telik az idő és elmúlik a rózsaszín köd, akkor majd megérted.
2010. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
hmm... en benne voltam ebben a sztoriban 18 evesen, csak epp az akkori baratom 20 evvel volt idossebb 3 gyerekkel. Nekem se lehetett beszelni, pedig ovva intettek tole. 3 ev utan szetmentunk, igen viharosan, ugyanis ongyilkos akart lenni,miutan rajottem,h en meg elni szeretnek. A gyerekek egyre zavarobb tenyezokke valtak, a volt feleseggel egyetemben, egyszeruen kitorolhetetlenek voltak az eletebol es en ezzel nem tudtam megbirkozni. Ha ugy erzed,akkor maradj vele, de probald megovni a szabadsagod es hasznald ki a fiatal eveid. En most 25 evesen ugy gondolom,h nem jonnek megegyszer ossze elvalt, vagy gyerekes ferfival. En azt szeretnem,h valakinek en legyek a legelso az eleteben.
2010. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Én egyetértek vele, talán a módját kérdőjelezném meg.

19 éves korom óta vagyok egy sráccal, akinek ugyan nincs gyereke, de valójában ő is az. Iszonyatosan sok plusz energiát igényel. Arról nem írtál, hogy tervezel-e továbbtanulni, ha igen, ezzel a lépéssel hihetetlenül megnehezíted az életed (tapasztalat... ma is csak azért lehetek már ilyen korán itt, mert nem mentem be pár órára, így van időm megcsinálni a házimunkát, stb.). Szerintem is ráérsz még azzal, hogy gyereket nevelj és háztartást vezetsz.

Attól vagy boldog, ha tartozol valakihez... ebből a mondatodból egyáltalán nem az süt, hogy nem annyira a szerelem, mint inkább a "valakihez tartozás" érzése motivál. Ez csalóka, nem azt mondom, hogy feltétlen bajod lesz ebből, de ebben a helyzetben nagyon megégetheted magad. Valahogy nem tudok bízni olyan emberekben, akik gyereket csinálnak egy olyan kapcsolatban, ami egyáltalán nem annyira biztos, hogy legalább 1-2 évtizedet együtt éljenek. Tartok attól, hogy ez a pasi is egy link alak, csak a gyerek miatt komolyabbnak tűnik, holott ez a legnagyobb felelőtlenség, amit csinálhatott.

2010. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy elég necces terepre tévedtél és ezt anyukád jól tudja. Az elvált férfiak akiknek gyereke is van többnyire vagy nem akarnak másik gyereket vagy ha akarnak is, akkor sincs miből. Ugyanis a gyerektartás elég húzós összeg tud lenni havonta. Csak akkor folytasd ezt a kapcsolatot, ha el tudod fogadni, hogy a gyereke az első minden körülmények között és te "csak" második lehetsz. Illetve ha el tudod adott esetben fogadni azt, hogy nem fog jutni a közös gyereketeknek (ha egyáltalán lesz később) annyi, mert van már egy másik gyermeke is.
2010. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%
Ez komoly pasi? Aki 26 évesen 17 éves lányokra pályázik? Csak gratulálni tudok hozzá!
2010. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos én azt mondom, hogy ha már én is elvált lennék, akkor én is összejönnék elvált férfivel, addig nem. Nekem első fehér menyasszonyi ruhás élményem, nekem újdonság, ő nem velem éli meg. Másképp tekint a házasságunkra, másként kezel mindent. Nekem bele kell tanulni, ő már elvárja és tudja, hogyan kell. Nekem ez nem menne. Ez persze csak az én véleményem, én igazat adok édesanyádnak, de neked is igazad van részben, a te párkapcsolatod. Érdemesebb lenne még egyszer nyugodtan átbeszélnetek anyukáddal a dolgokat. Sok sikert és boldogságot kívánok!

2010. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak a saját válása miatt vannak ellenérzései.
2010. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és a válaszokat is.

Anyukám annyit tud hogy van gyereke, és hogy elvált.

Többet nem.

És ez is azért baj neki, mert apukámat ő úgy ismerte meg hogy apu nős volt, és volt 2gyereke, csak apu kidumálta magát..hogy nincsennek együtt, csak a gyerekek miatt, stbstb

És ő ennyit megtudott, azóta hajthatatlan.

2010. márc. 23. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!