Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet élni minimálbérből,...

Meg lehet élni minimálbérből, milyen az önálló élet?

Figyelt kérdés
Szeretnék önállósodni, illetve szükségem lenne egyedüllétre. Szüleimmel élek. 20 felett vagyok bőven. Talán szobát bérelhetnék, nem tudom. Nincs olyan, akivel összeköltözhetnék, barátaim már vagy házasok, vagy külföldön vannak. Szüleim marasztalnak, de nekem kell az önállóság, hogy magam dönthessek, akkor és azt csináljak amit akarok, persze a munka, a kötelesség után persze :). Meg lehet csinálni ezt minimálbérből, különösebb segitség nélkül?
2015. nov. 30. 21:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Csak érdekel, hogy pl a legolcsóbb vidéken albérlet, rezsi és étel mellett lehet -e. Tényleg. Nem gúny, tényleg érdekel.
2015. nov. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem megy!


Nem ágyat bérelek, szobát, nagyon-nagyon-nagyon messze mindentől. Egyetemre járok, dolgozom, hazautazok, hétvégenként átmegyek valamelyik barátomhoz beszélni, vagy ők jönnek át hozzám. Az összes fizetésem elmegy a megélhetésre (s ezt úgy, hogy nem vagyok nagyétkű, turkálóban veszek ruhát és diákbérlettel utazom), viszont ha bármi történne, van pár ember, akihez fordulhatok, szóval nem mondhatom, hogy minden segítség nélkül, bár eddig hál' Istennek nem kellett rokonoktól kölcsönkérni.

Nekem ez azért jó, mert én nagyon menekültem a szüleimtől, és elvileg egy félév után már kapok tanulmányi ösztöndíjat, szóval nem leszek ennyire szűkösen. A másik 2 (!) lány, akivel a szobát bérelem, szegény családból jön, interneten kerestük meg egymást. Viszont ha szeretnél önállóságot, meg azt csinálni, amit akarsz, akkor inkább maradj otthon, gondolom, saját szobád van, és felnőttként a szüleid nem kényszerítenek, hogy este hatra érj haza. Egyébként hogyhogy minimálbért keresel, még tanulsz, vagy nincs szakmád?

Hozzáteszem, hat évig voltam kollégista, a végére már röhögve kijöttem heti 4000-ből úgy, hogy dohányoztam... Azért nem árt egy ilyen gyakorlat, a mostani lakótársaim először vannak távol otthonról és két hét alatt felélték az egyhavi pénzüket, úgyhogy kérniük kellett.


Összefoglalva: Nem lehetetlen, de nagyon nehéz, úgyhogy hacsak nem elviselhetetlen az otthoni helyzeted, akkor szerintem maradj.

20/L

2015. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
A legolcsóbb vidékeken ahol még a közmunkába bekerülni is főnyeremény?
2015. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van olyan családtagom aki 40 ezerért bérel egy egész kertes házat és 11-30 perc között ér be vonattal a fővárosba, szóval szerintem nem olyan lehetetlen a helyzet.
2015. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
szerintem te tudod, hogy milyen kiadásaid vannak, ill a környéketeken mennyibe kerül az albérlet, mi az az életszinvonal, ami neked elfogadható. Sokan élnek minimálbér alatti összegből egyedül, vagy akár többen is, csak ugye ha nem vagy rákényszerülve akkor nem mindegy hogyan. Én a helyedben lehet inkább belevágnék egy lakástakarékba és próbálnék minél többet félretenni. Oké, hogy akkor még pár évig a szüleiddel maradsz, de hosszú távon jobb, mint küszködni, kölcsönkéregetni.
2015. dec. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
amúgy nekem volt egy exem, aki minimálbért keresett, nem nagyon voltak ambíciói, úgyhogy neki többé kevésbé jó volt így. Nekem nem volt jó, és vége is lett a kapcsolatnak, mert nagyon különbözőek voltak az igényeink, pedig én se az a tipus voltam, , aki szórja a pénzt, a luxust tekinti alapnak. Neki lakbért nem kellett fizetni csak rezsit, mert saját lakása volt. A lakás kb. 12 nm. Volt kocsija, mert olyan helyen lakott ahol nem teheted meg, hogy nincs autód, mert nincs tömegközlekedés. Hónap elején még megtankolta, de akkor se tudta telitankolni, hónap közepén már nem használta, mert nem tudta tankolni. Akkor maradt a bicikli, amivel mindig volt valami, mert tanyán lakott pl.: kilyukadt a kereke, javításra már nincs pénze, marad a korai indulás, gyaloglás. Ruházkodás turkálóból, cipő kínaiból 2 ezer forintos, ami persze, hogy pár hónap múlva tönkre megy (pont a grancia után természetesen), újat venni csak a köveztkező fizetéskor tud, addig marad a lyukas cipő. Kajálás: hó elején még vett jobb kajákat is, hó végén már száraz kenyér, kb. majdnem üres hűtű, legolcsóbb párizsi. Én otthagytam őt, mert nem volt igénye arra, hogy jobb munkát keressen, tanfolyamra járjon (pedig lett volna ingyenes is). Én nem ilyen életet akartam magamnak. Az oké, hogyha együtt laktunk volna akkor ő is jobban élt volna (én jobban kerestem, de céljaim is voltak, tettem is érte sokat) de az meg nem fért volna bele nekem, hogy már úgy indítsuk a kapcsolatunkat, hogy kvázi eltartom.
2015. dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Tudom, lepontoztátok, de tényleg nagy meló otthon kivívni a megbecsülést, és "gyerek" státuszból átlépni az "egyenrangú, önálló felnőtt" státuszba úgy, hogy a családi béke tartósan és őszintén megmaradjon. Véleményem szerint sokkal nehezebb, mint az "önálló" élet. (Mindkettőt próbáltam már.)
2015. dec. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Számoljunk. A minimálbér úgy 68.000 nettó.

A bérleti díj teljesen változó, van önkormányzati bérlakás húszért, és pesti szoba ötvenért. Legyen ez egy olcsó vidéki kislakás, baráti húszezres bérleti díjjal. Marad 48e. Magamból indulok ki a rezsit illetően, egyedül élek így nagyjából mérvadó. Áram 6000, gáz 3000, kuka 3000, víz-szennyvíz 5000, net 5000, kk 3000. Ez így 25.000 visszafogott fogyasztással, marad 23e. A probléma ezzel az, hogy ebben nincs benne a 7 hónap fűtési szezon, tehát arra is nyugodtan lehet számolni havi húszat, de most eltekintek tőle. 23-ból kell megoldani az utazást, étkezést, egyebet nem írok mert úgysem futna rá. Az én útiköltségem támogatva 4000 Ft, tehát 19-ből ehetek. Húsok így maximum heti 1-2x, akkor is csak csirke. Virsli, hüvelyesek, kenyér, legolcsóbb félkilós párizsi a menü, és még így is nagyon szűken, bármiféle rendkívüli kiadás, egy betegség, egy sürgős ügyintézés borítja az egészet. Előfordulhat hogy el lehet vegetálni, csak életnek nem lehet azt nevezni.

2015. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos "lehet", de ki akar úgy élni? :(
2015. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Biztos "lehet", de ki akar úgy élni? :("


Nyilván nem akarnak, csak muszáj, ha nincs más állás. Jobb, mint pl. öngyilkosnak lenni, ha ilyen helyzetbe kerül az ember.

2015. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!