Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a család, gyermekvállalá...

Miért a család, gyermekvállalás az élet értelme?

Figyelt kérdés
Ha nem értesz vele egyet akkor is tegyük fel hogy ez az élet értelme :D kérlek mondjatok okokat hogy miért.!!

2015. okt. 14. 18:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

egy minimál béres állás lenne az élet értelme, a bulik, a drogok, a sport?

kevés dolog van ami értelmet adhat a mindennapoknak

2015. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Ez van az embrekebe (es az elolenyekbe) kodolva. A szaporordas,a tuleles. Sokan gondoljak, hogy az a legnagyobb orom az ember eleteben ha gyereke van es csaladja. Reszben igazuk lehet...vegulis, ha maskepp gondolkodna mindenki, kihalna a fajunk.
2015. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem két síkon fut ez a kérdés.

Egyrészt ki szerint ez az értelme? Nekem is van családom és gyermekem, de nem gondolom, hogy kizárólag ez lenne. Ha ezt gondolnám, belőlem is olyan jó kis anya meg anyós lenne, aki még a 30-40 éves gyerekét is pórázon tartja, csakmert akkor érzi át a szülőszerepet, és ugye ha ez az egyetlen ami értelmet ad az életnek, akkor lehetőleg fent kell tartani ezt a rendszert.

Más kérdés, hogy ez egy többségi hozzáállás az élethez. Ez a gyakoribb motívum, így aki ezt vallja, sokszor teljesen ledöbben, hogy másnak esetleg nem ez élete egyetlen célja, hovatovább vagy társat, vagy még azt sem szeretne. Szerintem ez a más-ság elfogadásáról szól. Ugyanis tudunk az életről sokan sokféleképpen gondolkodni, csak senki se akarja megmagyarázni a másiknak miért gondolja rosszul.


Másfelől Az őnző gén c világklasszis elég jól elmagyarázza kérdésed evolúciós hátterét. Érdemes belelapozni, ha komolyabban érdekel a téma. Genetikai, kémiai, társadalmi szinten is körbejárja ezt a kérdést.


[link]

2015. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Ez van belénk kódolva. Ha nem ez lenne az élőlények fő "feladata", már rég lakatlan lenne a Föld.

A fő célunk az örökítés, utódok nemzése, tudás átadása, önmagunk valamilyen formában történő túlélése. Ez utóbbi úgy történik, hogy a génjeinket öröklik az utódaink, azok fennmaradnak. Az állatok és a növények körében ez a dolog még nem annyira korcsosult el. Elkorcsosulásának is csak az ember az okozója, mert beleszólunk a természetbe. Az állatoknál és növényeknél mindig csak az erősek maradnak fenn a természetben, sánta, kerekesszékes, életképtelen élőlények nem élnek a természetben emberi beavatkozás nélkül. És az életnek ez lenne a célja. A tökéletest reprodukálni.

Igen, lényegében a reprodukció a célja minden élőlénynek.

2015. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

nem mondom ,hogy ez az értelme ,de amikor idős leszel és nincs senkid ,hiába volt a karrier vagy a mozgalmas szingli élet.

tehát ez nélkül én nem tartanám értelmesnek az életem ,pedig nem egy balek vagyok 8 általánossal.

dolgozom ,szórakozom ,vannak barátaim ,de a legjobb amikor hazaérek a családomhoz ,a férjemhez és a fiamhoz.

2015. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Legegyszerűbb módja, hogy a hasznosnak érezd magad.
2015. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Mert proletár diktatúrában élünk!
2015. okt. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Mostanában mintha kétnaponta ismétlődne ez a kérdés, illetve változatai...
2015. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

globálisan kell nézni

az emberiség szintjén

mivel az emberek meghalnak, ezért mindig kell egy köv. generáció

hogy az emberélet létezzen

mert elvileg az élet érelme maga az élet


de szóval ezotéria témakörben szoktak erről filozofálgatni

2015. okt. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Jaj, ez a "belénk van kódolva", ez már annyira unalmas sz** duma! Nem gépek vagyunk, hanem élőlények.
2015. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!