Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a család, gyermekvállalá...

Miért a család, gyermekvállalás az élet értelme?

Figyelt kérdés
Ha nem értesz vele egyet akkor is tegyük fel hogy ez az élet értelme :D kérlek mondjatok okokat hogy miért.!!

2015. okt. 14. 18:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az az élet értelme aminek te adsz értelmet és ez mindenkinél egyéni dolog.

Ha olyan dologgal töltöd ami nem deviáns de számodra szórakoztató v leköt akkor már is meglelted az értelmét.

Kinek mi az ízlés dolga.


Valakinek persze a cs alapítás persze én sose voltam oda a dologért.

Am ez mindenikek magánügye. Ahogy nagyapám mondta dönts ahogy akarsz csak ne bánd meg.

Van aki ezt nem érti h van élet a családosdin túl is de ez már nem az én hibám.


Persze fordítva már nem szoktak "dicsekedni".

Értsd a megbántam a gyereket családot résszel. De mindenki magáért felel és ha valaki nem kér belőle azt illendő lenne tiszteletben tartani.


Egy Aszex :)

2015. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Mert az ember társas lény. Ha ragaszkodsz egy (jó esetben ellenkező nemű) személyhez, akkor elfogadjátok egymást. Ha úgy alakul, hogy valamilyen "spontán" dolog miatt gyermeketek lesz, akkor az lesz az érdekes, hogy ő a kettőtök keveréke lesz. Ezért mindenkinek a legszebb a saját gyermeke. Akármit csinálsz az életben, mindig jólesik úgy hazatérni, hogy valaki fogad és szeret. Minél többen vannak, annál jobb. Na azért nem arra gondolok, hogy putriban lakj, csak a saját családodra.


A gyerekek mindig új világban nevelkednek és sokszor ebből sokkal többet tudnak kihozni. Az ismeretek gyorsabban eljutnak hozzájuk, sajnos meg is követelik. Minden normális szülő azon van, hogy a gyermekének még jobb legyen, mint neki. Ezért dolgozik. Ezért ez az értelme az életének.


46/F

2015. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek vele.


Így kerül az ember közel a halhatatlansághoz, minél több gyereke van, annál inkább.

Így tud a legtöbbet adni magának is, a családjának is, a körülötte levő embereknek is.


Azon kívül a gyermek maga a csoda, aki valaha szagolta az újszülöttjét, annak nem kell magyarázni. A gyermek maga költészet, megindul az emberben minden művészet tőle.


Persze egy csomó emberben nincs elég tartalom, amit égne a vágytól, hogy átadhasson -csupa önzésből- a SAJÁT gyerekének; és aki üres, annak saját magának sincs sok értelme, nemhogy a gyermekének tudna értelmet adni. Vagy érzelmet akár.


Mi más lenne az élet értelme? A fogyasztás, a mások fölötti kontrol, a munka, a termelés, a másokkal való jótékonykodás -ami kétes indítékú mellesleg-; vagy mi?

2015. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!