Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a család, gyermekvállalá...

Miért a család, gyermekvállalás az élet értelme?

Figyelt kérdés
Ha nem értesz vele egyet akkor is tegyük fel hogy ez az élet értelme :D kérlek mondjatok okokat hogy miért.!!

2015. okt. 14. 18:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindenkinek az, sokan jobban tennék, ha nem is vállalnának. Viszont ha normális családról beszélünk, ott ez kérdés sem lehet. Nálam az okok, szeretem a munkám, de jó valkiért valamiért dolgozni. A gyerekeim is sikerélményt okoznak. Mikor otthon vagyunk van élet az otthonunkban. Az ünnepekbe is visszatér a "varázslat" a gyerekek miatt. A nyaralások is lehet nem olyan pihentetőek, de egy csomó olyan dolgot csinálunk, amin végül mi is tök jól szórakozunk. Jó, hogy valahová tartozunk.
2015. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

Szamomra nem az elet ertelme a szaporodas nem vagyok se macska se patkany.

Persze vannak gyerekeim de ok is elik a sajat eletuket nem logok rajtuk.

Az elet ertelme az elhivasod ami nekem van.

sok ember soha nem talalja meg az elhivasat mert lusta es kenyelmes ill vak nem latja mi az o feladata a nagy egeszben.

Eszik iszik alszik tv nez szaporodik robotol keresi az elete ertelmet.

2015. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
Mi a csoda az az elhívásod?
2015. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

"Mi a csoda az az elhívásod?"


Biztos a nyelvújítás.

2015. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Lehet a nyelvujitas ki tudja

Bar a gyerekpoytogtatashhoz es a csaladi felvetelezhez meg esz sem kell.

szulni meg a macskam is tud

2015. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%

"Bar a gyerekpoytogtatashhoz es a csaladi felvetelezhez meg esz sem kell.

szulni meg a macskam is tud"


Jó ég, az írásod alapján neked pont észt nem igénylő dolgok lennének jók... Amúgy az én macskám nem tud "szülni", ha egy csepp eszed lenne, már a tiéd se tudna. :)

2015. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
Drága, a gyerekvállalás nem merül ki annyiban, hogy szülök, mint egy macska. Kár, hogy ezt egy állítólagos anyának, akinek még elhívása is van, magyaráznom kell. Tudod az, hogy kiegyensúlyozott tanult normális ember legyen, abban sok munka van. És nagyon sokan ezt munka mellett megteszik, még mindig nem tudom, mi az az elhívás, gondolom elhivatottságra gondolsz, biztos megvan csak még azt se tudod mi az.
2015. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

,,Elhivas a szolgalatra,, felenk ezt igy hivajak.

Hogy kinek mi a sozlgalatra es az elhivasa azt maganak kell kideriteni.

De a gyerekszules nem elhivas.

2015. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Elhívlak én moziba
2015. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatjátok, hogy nincs belénk kódolva, meg hogy nem azért szülök, hogy szaporodjak, akkor is a tény, tény marad: Genetikailag arra születtünk, hogy szaporodjunk. Legegyszerűbben így lehet mondani. Bonyoultabban pedig úgy, hogy legyen, aki hozzám szól, akit szerethetek, akit taníthatok.

Nem azért írtam úgy, hogy belénk van kódolva, mert úgy értettem, hogy "robotok" vagyunk, vagy "állatok", akik csak parancsra és/vagy ösztönre hallgatunk. Bennünk van az ösztön, igen, de nem csak ösztönlények vagyunk. Cselekedeteink ösztönösek és ésszerűek-már normál esetben:D Szóval agyunk is van, amivel meg tudjuk fogalmazni, hogy miért akarunk gyereket és gyerekvállalás előtt azért elgondolkodunk, hogy mivel is jár ez-jobb esetben.

De az élet értelme-globálisan értve-az élet fenntartása: tehát a szaporodás. Egyénre szabva meg benne van ez is, kiegészítve az egyén igényeivel, amit fenntebb felsoroltam.

Szóval a kérdés az, hogy a kérdező globálisan, vagy egyénre szabottan kérdezte, mert nem mindegy. Én globálisan értettem, de sokan egyénre szabva gondolták.

2015. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!