Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elutazik a párom, ki...

Ha elutazik a párom, ki vigyázzon a gyermekére?

Figyelt kérdés
Pár napra el kell utaznia a páromnak munka miatt.Kizárólagos felügyelete van a gyermeke felett. Ilyen esetben jogilag ki vigyázhat a gyermekre? Be nem jegyzett élettársként van jogom, vagy közelibb hozzátartozónál kell lennie?

2015. nov. 25. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Hát ha nálunk így lett volna akkor én a földhöz vertem volna a fenekemet az örömtől.

És nem azért mert gonosz vagyok, vagy gyerek gyűlölő, de az első pillanattól fogva az ex úgy képzelte el, hogy ha a párom nem ér rá, akár 1 órát akár 1 hetet, akkor én fogok a gyerekre vigyázni, ebből lettek is rettentő nagy balhék és veszekedések, mert nem fogta fel, hogy egy apás hétvége nem arról szól, hogy csak úgy vigyázni kell VALAHOGY VALAKINEK egy gyerekre, hanem arról, hogy a gyerek az apánál legyen.


Ha nálatok úgy van, hogy a gyerek nálatok lakik, akkor szerintem semmi akadálya, hogy Te vigyázol rá, feltéve, ha akarsz.

2015. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Hát te,mégis ki vigyázna???



Esetleg a gyerek másik szülője.

2015. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, velünk lakik a gyermek.

Vigyázok is rá szívesen, ez természetes.

A kérdést azért tettem fel, mert elég viharos volt a válásuk a pároméknak, és nehogy ebből probléma legyen.

Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 25. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Miért vagyok lepontozva????
2015. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le.
2015. nov. 25. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
A kizárólagos felügyelet nem azt jelenti, hogy senki mással nem lehet a gyerek. Ha az apuka a nagyszülőkre bízza, akkor lesz, ha rád, akkor ott lesz, ha bébiszitterre, akkor ő vigyáz rá.
2015. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Kizárólagos felügyelet? Azt kétlem. Az ugyanis azt jelenti, hogy a másik szülő szülői felügyeleti jogát a bíróság megszuntette, az a gyerekkel kapcsolatot sem tarthat. Abban az esetben tehát eleve kizárólag, hogy ő vigyazhatna a gyerekre.

A gondozó szülő azt biz meg a gyerek felügyeletével, akit akár.

2015. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet a gyerekkel, akit a felügyeleti joggal rendelkezö szülö megbíz ezzel: lehetsz te mint élettárs, lehet a szomszéd néni vagy bárki más, akire a szülö rábízta.
2015. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 26. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!