Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a Szilvesztert, hogy...

Gyűlölöm a Szilvesztert, hogy vészeljem át?

Figyelt kérdés

Számomra a Szilveszter az év legborzalmasabb napja már évek óta. Már most görcsben áll a gyomrom és ideges vagyok, ha rá gondolok.


Nincsenek igazi barátaim, se partnerem, így sose hívnak sehova. Én pedig nem fogok körbekérdezni mindenkit, mert az full szánalmas.


Emiatt sosincs Szilveszterre programom, és annyira kellemetlen, mikor szüleim, testvérem, "barátaim", munkatársaim kérdezgetik, hogy na és te hol buliztál Szilveszterkor? Most erre mit mondjak? Az igazat, hogy otthon tévéztem egyedül. Ez annyira szánalmas.


Tulajdonképpen az egész életem az, de a Szilveszter mindig rátesz még egy lapáttal. Gondolkodtam, hogy délután 5-kor megiszok egy fél-egy üveg vodkát, az majd teljesen kiüt, és másnap boldogan és kipihenten ébredek fel, mindenkinek meg azt kamuzom, hogy bulizni voltam. Mondjuk ez is szánalmas, de legalább nem kell hallgatnom az egész esti-éjszakai petárdázást és házibulikat, se látnom a facebookos partyfotókat.


2015. nov. 21. 20:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Volt 1-2 évem,amikor rám szakadt az egész karácsony-szilveszter szindróma,mert egyedül voltam,nem tudtam mit kezdeni magammal.Karácsonyra eszembe jutott hogy szeretnék önkéntes lenni,kaját osztani a rászorulóknak például,vagy idős nénikénél-bácsinál felolvasni valamit ha egyedül van valaki,még a netre is kiírtam ezeket mindenhova,szerinted ki jelentkezett ? Senki :) Pedig még fórumokon is irkáltam,mindent csináltam,aztán a végén úgy voltam vele hogy akkor nem érdekel az egész,leszek egyedül,ha sehova sem kell segítség,vagy társaság.Bulik nem érdekeltek,úgy voltam vele hogy szeretnék valami jót tenni karácsony napjain,hogy valaki jobban érezze magát,hogy ilyenkor nincs egyedül.Nem jött össze.Utána szilveszterkor meg összeszedtem az összes párnát amit a fejemre raktam,inkább aludtam,hogy ne halljak még véletlenül se semmit.Én is szívesen meghívnálak magamhoz,csak jelenleg nem olyan helyzetben vagyok hogy ezt megtegyem,de átérzem amit érzel :)
2015. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is otthon "buliztam" a szüleimmel. Egyszer volt hogy eljött az akkori barátom és az egyik barátnőm is még középsuliban. Mini házibuli volt :D De sose gondoltam hogy ez szánalmas lenne. Nekem sincsenek igazán barátaim és nem zavar jobban szilveszterkor mint máskor. Akkor meg mit görcsölnék rá? A tüzijátékokat megnézem, a party fotókat meg pont lesz*rom.

Kinek akarsz megfelelni hogy gáz ha otthon maradsz szilveszterkor? Tényleg a gondolkodásod szánalmas nem a szilvesztered

23/L

2015. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
82%

Amikor magányos voltam, úgy éltem túl, hogy arra gondoltam, van olyan gyerek, aki ebben a percben a kórházból nézi a tüzijátékot, olyan ember, aki alig pár órája vesztette el valamelyik szerettét, és kábulatig sírta magát, és eszébe sem jut partizni. Hogy van aki az utcán didereg, és mit meg nem adna az én programomért, hogy a meleg szobában a tévét nézzem, miközben a hűtő tele van finomsággal.


És még hosszan lehetne sorolni. Ezek segítettek, mert megértettem, hogy az én helyzetem messze nem olyan rossz. Vannak nagyobb gondok annál ám, hogy mások bulizós képeit kell nézegetni a Facebookon. Ja, az sem kötelező ám.

2015. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen azokét, akik empatikusabban viszonyultak a dologhoz.
2015. nov. 22. 00:13
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
13: Lehet venni koriórát is szilveszterkor tanártól!
2015. nov. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
46%
Igazad van, szánalmas vagy.
2015. nov. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem empátia kérdése. Te most azt kéred, hogy erősítsünk meg abban, hogy szánalmas vagy. Szerintem ez a viselkedés, hogy szilveszterkor nem megy el valaki valahova, nem az, de szerinted igen. Emiatt vagy szánalmas inkább. Ez a gondolkodás. Mert téged nem az zavar, hogy nem mehetsz valahova. Téged az zavar, hogy nem mondhatod el senkinek, hogy hol voltál. Csak azért mennél el, hogy majd mondhasd a munkatársaknak, hogy itt, meg itt voltam, jaj de jól éreztem magam... Ezt akarod te. És ez szánalmas szerintem.
2015. nov. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%

Nekem első gondolatom az volt, hogy te nem egy dolgozó ember vagy, hanem egy hisztis általános iskolás.


Neked mindenre az a válasz hogy "ciki" meg "szánalmas"...igen az vagy...


Te nem teszel semmit hogy változzon a dolog, nem keresel senkit, meg alapból minek ezen görcsölni hogy nem mentél sehova? Akkor aztán mi van? Úgy teszel mintha a világ legnagyobb problémája az lenne hogy egyedül otthon szilveszterezel.

2015. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de a kérdés alapján azt hittem hogy egy 13-16 éves kis tini CSAJ vagy, kb olyan hangvételű volt.

1. Egyáltalán nem ciki, ha nem mész sehová. Ki nem szarja le, hogy ki mit gondol?

2. Tényleg senki, se egy munkatárs, se egyetlen egy haver, nincs akihez becsatlalkozhatnál?

3. Érdeklődj esetleg éttermekben, bárokban, hogy nincs-e szükség kiegészítő emberekre szilveszterkor, mosogatni, pincérkedni, bármi. Mikor én étteremben dolgoztam nagyon kellett volna valaki aki besegít szilveszterkor, de persze nem találtunk senkit, aki olyankor dolgozna. Még egy kis plussz pénzt is keresnél, lehet össze is haverkodnál valakivel.

4. Addig még van több mint eyg hónap, fejezd meg a nyivákolást és keress egy barátnőt, aztán vele mehetsz bulizni, vagy bulizhattok otthon kettesben és az biztos nem elsz ciki :)

2015. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

eu intezmenyek, korhazak, tuzoltok, mentok, rendorok es meg sokan mind mind dolgoznak.

Mit nem adnanak erte ha otthon lehetnenek..

2015. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!