Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vészeljem át a költözést?

Hogy vészeljem át a költözést?

Figyelt kérdés

A párom évek óta azért tanul, hogy jobb állást találjon. Most végre felvették egy külföldi céghez kezdőként, 4 órányira innen fog dolgozni, pár héten belül költözni kell. Eddig együtt éltünk az én családommal, átjártunk a határon dolgozni, szóval eddig is jól kerestünk, csak nem a szakmánkban dolgoztunk, hanem egy elég alja helyen, ami sokszor nagyon stresszes volt. Egy helyen dolgoztunk, egy beosztásban, együtt tudtunk dolgozni járni, így nagyon sok időt töltöttünk együtt. Én egy háromnegyed éve vagyok annál a cégnél, már épp kezdtem megszokni, erre most a páromat követve felmondtam én is. Viszont annyira félek az újtól, nem merek belevágni.

A páromnak valamennyivel könnyebb a költözés, egyrészt ő már így is rég elköltözött a családjától, nem fogja megszenvedni, ha 2 hétig nem beszél a szüleivel vagy a testvérével, mint én. Én eddig majdnem minden nap szinte mindent megbeszéltem a családommal, a szabadidőmben sokat voltam velük (bár sokat is veszekszünk), nem unatkoztam szinte sosem. Ideiglenesen nálunk laknak a testvéremék is a babájukkal, úgyhogy mindig történt valami a házban, még ha nem is mindig csak jó. A párom viszont jobban elvan egyedül is. Ő most boldog, hogy végre van fejlődési lehetősége, akárhol is legyen az. Én viszont kétkedve megyek el innen, sok fájdalommal. Tudom, hogy a párom egy jobb helyre kerül, de azt is sejtem, hogy nekem ezentúl nehezebb lesz. Nem lesz társaságom, nem lesz ott a családom, ha problémám lesz, nem segít senki (eddig is megoldottunk mindent egyedül, de maga a tudat...), és én még nem állok úgy, hogy jó állást találjak, úgyhogy végezhetek megint alja munkát, csak ezentúl nem heti 20 órában, hanem 40-ben, hogy fenn tudjuk tartani a kinti méregdrága albérletet (a párom nem sokkal fog többet keresni, mint most). Ráadásul ott majd nem magyarokkal végezhetem a bizonyos alja munkát, hanem kínaiakkal, afrikaiakkal (jártam már 1-2x a városban és dugig van velük, míg itthon a határ mellett szinte csak magyarokkal dolgoztunk). A kocsimmal sem tudom mi legyen, magyar rendszámmal sokáig ott nem járhatok vele, eladni nem akarom... 2 kocsink van, az egyiktől így is meg kell válnunk. A cicánkkal sem tudom, mi lesz így. 4 órányira van a város, 300 km, egy idegen helyen, külföldön... kicsit úgy érzem, túl nagy fordulat ez így hirtelen. 1 éve el akart a párom költözni 150 km-re innen egy másik magyar városba, lefoglalóztuk a lakást, de én meggondoltam magam és sírva kikönyörögtem, hogy ne menjünk. Nem bírtam itthagyni az otthonomat, előre hiányoztak a bútoraim, a szobám, a család. Most nem lehetek ilyen önző, a párom karrierjéről van szó.

A páromnak egyébként ebben a külföldi városban élnek rokonai, így neki ezért sem lesz annyira ijesztő a helyzet. Rokonok mellett, egy jó állással, végre megszabadulva a családomtól (:D), folyamatos fejlődési lehetőséggel. Én viszont ottleszek egyedül, a párom egész nap az irodában lesz, végezhetem ugyanazt a munkát, mint itthon, csak mikor hazaérek, senki nem fog várni egy teljesen idegen helyen. Még csak az sem valószínű, hogy egy időben fogunk tudni dolgozni, sőt, esélyesebb a váltott "műszak" (ő napközben, én este), így főleg állandóan egyedül leszek.

Hogy éljem túl ezt az egészet? Hogy lehet felfogni, hogy soha többé nem fogok a szeretett szobámban aludni, nem sétálhatok az udvaron, nem játszhat a cicám a szomszéd cicáival, nem ehetek a kedvenc éttermeimben, nem láthatom többé a kedvenc tv műsoraim?


2015. szept. 22. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyszer eljon az ido mindenki (nos, legtobbunk) eleteben, mikor le kell szakadni a csaladrol, ki kell repulnia feszekbol. Gondojl arra, hogy ha eddig is kint dolgoztal alja munkat, onnan ha Magyarorszagon laknal, nem lenne eselyed feljebb jutni mivel a nyelvet nem gyakorlod. Kint erre tobb lehetoseged lesz. Szerintem allj ra a nemetre, (gondolom Aussztriarol irsz amikor kulfoldot emlited), az eltereli a figyelmed a csaladrol, sok idot el is vesz ha minden nap munka utan tanulsz es ha jobb leszel a nyelvben, eselyesebb egy job allast megpalyaznod kesobb. A jobb jovore gondolj! Otthon nem nagyon jutnal sehova azzal, hogy csak egy bizonyos szintig van a nyelvtudasod. Hasznos lesz ha tanulsz, hidd el!

Ja, a TV musorokat nem kel kihagynod, s csaladdal beszelhetsz nap, mint nap, hisz internet kint is van!

2015. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy még érett a felnőtt, saját életre.
2015. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolj arra néha a változás jó is lehet

nekem is nehéz volt először a szüleimtől eljönni és most pedig férjem katona akar lenni és ha ez igy lesz akkor én is sokat leszek egyedül ezt is nehéz lesz feldolgoznom .

2015. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A saját életre érett vagyok, teljesen ellátom magam, nem szorulok senkire, csak az nem megy, hogy egyik napról a másikra mindent hátrahagyjak és egyedül nekivágjak egy idegen ország idegen városának. A legtöbb ember erre nem is képes, úgy érzem, én sem. Más lenne, ha a szomszéd városba költöznék 20 km-re innen, akkor nem kellene mindenki életéből hirtelen kilépnem, még a sajátomból is.

A német nyelvet pedig jól beszélem, bevallom, sosem akartam Ausztriában élni, soha ki nem állhattam az osztrákokat (csak a fizetés hajtott minket ki), emiatt nem is erőltetném a még magasabb szintű elsajátítását, felsőfok bőven elég.

A párom egyébként úgy ment interjúra, hogy úgyis esélytelen, mondom, akkor max. kirándulunk egyet. Magam sem gondoltam bele, hogy oda is kellene költözni... :(

2015. szept. 22. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
telefon +internet segítségével ugyanúgy jelen lehetsz a csaladod eleteben. egyébként a parodat nem zavarja, hogy te nem akarsz elkoltozni ilyen messze? ilyen nagy dontest közösen kéne hozni, különben csak a vita lesz később
2015. szept. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én a helyedben nem mennék. Süt az írásodból, hogy mennyire nem akarod. Ez a párod jövője, nem a tied, csak mennél utána. Mindenkinek van egy közege, amit komfortosnak tart, nincs ezzel semmi gond. Nálad itt van ez a hely, nem külföldön. Ha leírtál volna csak egy olyan dolgot, amiért jó ötletnek tartod és mennél, akkor azt mondanám, hogy nyugodt szívvel vágj bele. Őszintén tedd fel magadnak a kérdést (félretéve hogy ijesztő a helyzet, hogy távol leszel mindenkitől): mennyire válna javadra, ha mennél? Külföld tele van lehetőségekkel, neked ez jobb életet adna? Az is az otthonod lenne, ha akarnád, el tudnál szakadni? El akarsz egyáltalán szakadni?
2015. szept. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem sokmindent tartogat az a hely, mert ha tanulnék még, azt is Magyarországon tenném, nem ott. Esetleg nyelvet tudok még ott tanulni (nem feltétel németet, de sok lehetőség van kint más nyelvek megtanulására is - kérdés, hogy munka, háztartás mellett mennyire marad energiám ilyenekre). Sok áldozattal jár az egész és csak a párom profitál belőle.
2015. szept. 23. 00:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Én és a barátnőm hasonló helyzetben vagyunk. Én azért tanulok, hogy legyen egy nagyon jó végzettségem, ami már lehet idén meglesz, és én mennék is ki vele Angliába. Nekem annyira nem zavar a távollét, de barátnőm még Egyetemen tanul pár évig ami kicsit nehezíti a dolgokat, na meg ő ragaszkodóbb. Én könnyen elmegyek, sőt örülnék is ha anyum néhány hétre jönne hozzám, legalább finomat ehetnék. De ha ő is jönne az ő szülei nem igazán tudnának látogatóba jönni, mert még gyereket nevelnek, míg én a családban utolsó vagyok.


Kitartás, gondol arra hogy csak egy boldog anyagi gond nélküli független élet várhat rátok.

2015. szept. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, miért ne használhatnád a magyar rendszámú autót akár évekig is külföldön? (Nem egyértelmü, hogy Ausztria vagy Némerország, de mindkét helyen akár 10-15 évig is járhatsz magyar - vagy más nem-odavalósi - rendszámmal)


Ezen kivül az nagyon látszik, hogy igen messze vagy a felmnöttségtöl, ha neked az egyetlen lehetöség szórakozásr,a kapcsolatokra, stb csak a régi családod jöhet szóba. Az is siralmas, hogy csak akkor érzed jól amgad egy munkahelyen, ha a barátod is veled van - egyedül képtelen vagy erre, és csak magyarok közt akarsz és tudsz meglenni.


Ha beszéled a nyelvet - márpedig ezt állítod, akkor ott is tudsz emberek közé menni, magadat képezni és normális munkát keresni. Éppen ebben a két országban igen sok lehetöség van jobb szakmát elsajátítani és megfelelö munkahelyet keresni.

2015. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azert irtam azt, hogy tanuld a nyelvet (elso valaszolo vagyok), mert hogyvan ez, hogy ugy kepzeled el, hogy kesobb is csak alja munkat vegzel kint? Ha olyan jol megy, jelentkezz batran jobb allasokra! Lehet, hogy talalsz egy olyan helyet, ahova szivesen jarsz be, baratokat szerzel!
2015. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!