Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most csak az én párom ilyen...

Most csak az én párom ilyen értetlen pénzügyekben?

Figyelt kérdés
Kezd idegesíteni.Egy ideje ő külföldön dolgozik egy darabig,én itthon.Keveset keresek,pont betakarja az egy havi kajámat,kutyát,cigimet(nem szívom agyba-főbe),háztartási dolgokat.Nem járok sehova,nem tudok venni semmi ruhát,vagy bármi pluszt,így is nagyon be kell osztanom mindent.Mivel ő jóval többet keres,így az albérletet(70 rugó összesen),neki kell állnia.Eddig ez oké volt.Most 2 hónapig még kevesebb pénzt kaptam,tehát ki kellett pótolnia azt is,hogy egyáltalán meg tudjak élni.Leírom neki pontosan mindig hogy minden egyes csekk mennyi,mennyit költök a boltban,mindig mire mennyit,és állandóan kiakad,hogy én elverem a pénzt,meg mennyit küldött.Miközben én még így is alig tudom összehozni,hogy alapdolgokra jusson,mindenből az olcsót veszem,semmilyen luxuscikkem nincs.De ugyanúgy dolgozok én is,megyek,nem a hasamat süttetem.Most egy darabig ez a helyzet fog fenn állni,míg vagy ki nem megyek én is,vagy nem találunk más megoldást.De addig is,hogyan értessem meg vele hogy ne hőzöngjön nekem,nem haverok-buli-fanta van itthon,térjen észhez.Még a pénzügyi levezetés ellenére,amik tények,nincs mismásolás,miből gondolja hogy pár ezer ft elég egy személynek a megélhetésre havonta ?
2015. nov. 20. 22:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%
Höhöhö! Szerintem a kérdezőnek van igaza. Láttam nemrég egy Dalailámás Brettpittes filmet, és volt benne egy mondat. Miszerint a szabadsághoz vezető út a másik ember szolgálata, vagy valami ilyesmi. Tehát akinek nője van, az mindent adjon oda neki, tegye le az életét érte. Ha ezt nem csinálja meg, akkor minek neki társ. A társas dolog lényege, hogy a másiknak legyen jó. Aki ezt nem vállalja, az maradjon egyedül. Tudom hogy ez csúnya volt, de sajnos igazam van.
2015. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező! Miért nem a párod kérdezed erről, hogy ő ezt mégis hogy gondolja? Mi nem látunk a fejébe. Plusz a másik azt írod beszélsz nyelvet(nyelveket) akkor mit keresel még itthon? Miért függsz ettől a férfitől ennyire ha elmondásod szerint még talpraesett is vagy? Amiből nekem nem ez jön le mivel ő ad pénzt a lakásra is, tehát ő tart el. Ha beszélsz nyelveket mit dolgozol itthon 12 órában? Akkor tudnál irodán dolgozni ahol 8 óráznak és még a fizetés sem olyan rossz, hogy ne tudj megélni belőle.

25/N

2015. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is az lenne a kérdésem, ha ő kifizeti az albérletet és a rezsit is, akkor neked a kajára és azokra az egyebekre marad az összes pénzed, amire állításod szerint nem telik, sőt néha kajára sem elég. 5000 Ft-ot keresel???
2015. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de nem értem. A kiadások:

- albérlet, rezsi - ezt ha jól értem a párod fizeti, ez a havi 70.000

- szórakozás, ruhák - nem költesz rá


Marad a saját ennivalód, a cigid meg a kutya költsége. Ezekre nem elég a fizetésed? Valamit nagyon rosszul csinálsz.

2015. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
67%

Ami nekem furcsa...

A párod fizeti az albérleted ami oké, de hogy még így se bírsz megélni...

Napi kitudja mennyi cigit szívsz, meg mennyit költesz a kutyára meg ilyenekre.


Nem azért mondom de ha az én albérletem fizetnék és diákként egy hónapban csak hétvégén dolgoznék az is bőven elég lenne ahhoz hogy fenntartsam magam.

Azt mondod nem élsz nagy lábon, én meg azt mondom hogy nem tudsz bánni a pénzel.

Ingyen laksz valahol és keresel alsó hangon 80.000-t. Na ha a kajád nagyon jó minőségű akkor havi 30-40 elmehet rá. Tegyük fel a cigid 25-ből kijön. Ez olyan 60 ezer forint. Kutyádra költesz havonta 10.000-t tartunk 70-nél. Ha meg ilyen anyagi helyzetben vagy nem hiszem hogy havi 10.000-nél többet költenél ruhára.


Bőven ki lehet jönni. Jogos a párod felháborodása.

2015. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
63%

Ha lakhatásra nem kell költened és ruhát nem veszel, csak kaját, meg higiéniai és háztartási cikkeket, akkor még közmunkából is kellene maradnia annyi pénzednek, hogy enni adhass a kutyának és a maradékot elszórhasd olyan luxusdolgokra, mint a bagó. Valamit nagyon rosszul csinálhatsz, ha így nem tudsz kijönni, ráadásul az is alap lenne, hogy legyen annyi megtakarításod, amiből az ilyen szűkebb hónapokat ki tudd pótolni és akkor se halj éhen egy darabig, ha elveszted a munkádat.


Örülj neki, hogy még nem rúgott ki ezek után páros lábbal a pasikád és szedd össze magad. Állítólag beszélsz idegen nyelveket, simán utánamehetnél, még alja szállodatakarítással vagy mosogatással is jobban meg tudnál élni Nyugat-Európában, mint az általad leírtak szerint itthon.

2015. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ki ez az unatkozó vadbarom aki minden választ lepontoz?
2015. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

ezért döntenek úgy sokan, hogy elvegetálnak 30-50 e Ft-tal meg némi családi támogatással, mint hogy munkába járjanak. a munkábajárás közben többe kerül az étkezés is, és az egészségregenerálás is, mintha otthon ehetnél azt és akkor, amit akarsz. gondolom, emellett legalább 1,5-szer annyi az étkezés, mintha otthon ehetnél.

Ha 12 órát dolgozol, akkor kb. 13 órákat vagy távol. Szerintem így törvénybe ütköző kutyát tartani, ha a lakásban van egyedül ezalatt.

2015. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!