Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most csak az én párom ilyen...

Most csak az én párom ilyen értetlen pénzügyekben?

Figyelt kérdés
Kezd idegesíteni.Egy ideje ő külföldön dolgozik egy darabig,én itthon.Keveset keresek,pont betakarja az egy havi kajámat,kutyát,cigimet(nem szívom agyba-főbe),háztartási dolgokat.Nem járok sehova,nem tudok venni semmi ruhát,vagy bármi pluszt,így is nagyon be kell osztanom mindent.Mivel ő jóval többet keres,így az albérletet(70 rugó összesen),neki kell állnia.Eddig ez oké volt.Most 2 hónapig még kevesebb pénzt kaptam,tehát ki kellett pótolnia azt is,hogy egyáltalán meg tudjak élni.Leírom neki pontosan mindig hogy minden egyes csekk mennyi,mennyit költök a boltban,mindig mire mennyit,és állandóan kiakad,hogy én elverem a pénzt,meg mennyit küldött.Miközben én még így is alig tudom összehozni,hogy alapdolgokra jusson,mindenből az olcsót veszem,semmilyen luxuscikkem nincs.De ugyanúgy dolgozok én is,megyek,nem a hasamat süttetem.Most egy darabig ez a helyzet fog fenn állni,míg vagy ki nem megyek én is,vagy nem találunk más megoldást.De addig is,hogyan értessem meg vele hogy ne hőzöngjön nekem,nem haverok-buli-fanta van itthon,térjen észhez.Még a pénzügyi levezetés ellenére,amik tények,nincs mismásolás,miből gondolja hogy pár ezer ft elég egy személynek a megélhetésre havonta ?
2015. nov. 20. 22:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%

mivel neki pénze van/lesz, így egy idő múlva a legtöbb ember elkeudi azt félteni és átmegy önzőbe és akkor már nincs barátság, meg szerelem...


én a párommal jártam így, neki jó munkahelye volt itthon én meg közölte kimegyek külföldre így felesben tudunk venni kéglit.

erre ő vérszemet kapva hogy mennyi pénzem lesz(ha lesz)rögtön döntött, hogy inkább ő megy ki és maradjak itthon, mert egy érfi többet tud kint keresni, így hamarabb meglesz.

ez így történt én itthon dolgoztam az itthoni bérért...

egy idő múlva azzal jött, hogy én azt akarom, hogy ő alám tegyen egy házat...meg amikor beteg volt és jobbulást kívántam meg kitartást, abból is azt hozta ki, hogy nem azt akarom hogy haza jöjjön pihenni, hanem hajtanám mint a tatárt magam miatt....a végén már csak azt szajkózta, hogy le akarnám húzni.

szóval ennyit a családtervezésről...

meg lett a kiűzött összeg(másik fele az én fundám lett volna kölcsönnel vegyítve) és kidobott..

2015. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
hiába a lepont, akik relatíve alulról kapaszkodik fel, az megrészegül a pénztől és a szeretet értékét veszti.
2015. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
11-es : ez egy igen tanulságos eset,én is sok mindent már átgondoltam ezzel kapcsolatban,sajnálom ami veled történt.Ez nem működőképes sokáig az biztos,sehogy sem.Félteni kezdi a pénzét az,aki többet keres,akaratlanul is.Vagy ha nem mutatja jelét,később jön a szöveg hogy ki mennyit keresett.Ennek a végét mindenképpen meg akarom előzni.Más megoldás nem lesz,mint hogy én is kimenjek,viszont nálunk abból lesz a konfliktus,hogy hova.Mert oda nem akarok ahol ő van.JóPár ezer km,se nem szép,se nem barátságos,de mivel neki ismert terep,azért van ott.Kb. 3ezer km-re tudok helyet ahol dolgozni tudnék jó pénzért,de ott meg neki nem biztos hogy lenne állása,más nyelvterület is számára.Ennél több km-re nem akarok menni a világ túlsó végére.Nyelveket tudok,talpraesett is vagyok,nem félek sehol sem,de hogy lesz ez összhangba hozva,azt nem tudom.Itthoni kereset nem ér semmit,előrelépni nem lehet,hiába szeretem a szakmámat,nem megyek vele semmire.Pedig egyszer már megfogadtam,hogy nem megyek többet külföldre dolgozni.Na mindegy,a lényeg az,hogy szinte nem jut semmi pénz semmire itthon,és még ezek után azt gondolja hogy elherdálom a pénzt,miközben örülök hogy meg tudok élni szerényen.
2015. nov. 21. 00:04
 14/28 anonim ***** válasza:
80%
Mik ezek az országok?
2015. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

nem akarok vészkárogni, csak mások vagyunk.

én jövőt el sem tudok képzelni olyannal, aki akkor szeret csak, ha vele vagyok egy szinten anyagilag. és mi lesz, ha gyeden leszel(lennél)...

szóval amit felvázoltál, az nekem nem tűnik megoldásnak.

2015. nov. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem lényegtelen ki mennyit keres, akkoris MINDEN közös dolgot felesben kellene fizetni. Nem érzed kínosnak, hogy pénzel?
2015. nov. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

utolsó, kérdező írta hogy voltak fordított helyzetben és kérdező nem akadt fent ilyeneken hogy enyém, tied..

egy komoly párkapcsolatban nem is normális

2015. nov. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen feleslegesen vagytok külön.

Ha nem tanulsz,vagy nincs semmi nyomós oka,ami ideköt,menj ki te is külföldre.

Az itteni albérletet felszámoljátok.

Feltételezem,itthon nem keresel sokat,kint szinte bármit csinálsz,a többszörösét kapnád.

Család,barátok, akárki,csak letudjátok rakni a cuccotokat valakinél,amit nem tudtok kivinni.

Úgy nem távkapcsolat,nem jön idővel az elidegenedés egymástól.

Szerintem gondold meg.

Jobb lenne,mint filléreken veszekedni állandóan.

2015. nov. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%
Egy valamit nem ertek. Ha a parod fizeti az alberlet+rezsi kombot, te pedig 12 orazol, mi a bubanatot dolgozol, hogy annyi penzed sem marad, hogy onmagadat eltartsd.
2015. nov. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%
Uttsónál a pont, ha a lakhatásodat fizetik, még minimálbér is elég kellene legyen egy embernek kajára, ruhára, alkalomadtán fodrászra, kozmetikumra, tisztítószerekre, egy-egy mozira, színházra, ha be tudja osztani a pénzt.
2015. nov. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!