Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy nem gyászolok?

Miért baj, hogy nem gyászolok?

Figyelt kérdés

Miután nagyim meghalt, inkább megkönnyebbültem.

86 éves volt, a halála előtt fél évvel több áttétes daganatot találtak a szervezetében (szinte minden emésztőszervében volt).

Fájdalom nélkül ment el, ahogy ő mondta, lement az élete napja, itt az ideje aludni.

Testvérem hozzámvágta, hogy nem sírtam, nem gyaszoltam.

Mikor elmondtam, miért nem, akkor úgy nézett rám, mint valami szörnyszülöttre.


2015. nov. 17. 13:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanígy vagyok most ezzel, nem tudom meggyászolni a szeretett nagymamámat, mert jobb neki így. Annyira szerettem, hogy nem zavar, hogy meghalt, inkább legyen halott, és ne szenvedjen, mint hogy éljen fájdalmak közt azért, hogy nekem ne hiányozzon.

Nem leszek népszerű, de szerintem aki gyászol, az csak magát sajnálja, és semmi gond nincs azzal, hogy kihagyom az önmarcangolást. Elvesztettem édesapám, dédnagymamám, és egy nagyon kedves szomszédot (olyan volt, mint egy pótnagyapa) már hosszú évekkel ezelőtt, egyiküket sem gyászoltam meg, és semmilyen mentális vagy fizikai problémát nem okozott, hogy kihagytam.

Attól se ájulok el, ha születik egy gyerek a családban, azon se borulok ki, ha meghal valakim. Ezek természetes dolgok, csak aki inkább érzelmes típus, az nem nyugszik bele ilyen könnyen.

2018. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!