Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A héten meghalt a nagymamám....

A héten meghalt a nagymamám. Ennek ellenére elmenjek szerenádozni? (gyászolok)

Figyelt kérdés

Gondolom kiderült,hogy végzős is vagyok egyben.

Jövő csütörtökön temetik a mamámat,aki nagyon közel állt hozzám,félig-meddig ő nevelt fel,hiányzik nagyon.


Az utána következő héten lenne a szerenád ugye,amiről tudja mindenki,miről szól.


Én ebben most nem szeretnék részt venni. Ez baj? Ofőm azt,mondta,döntsem el én,mert ugye valakinek a gyászát mindenkinek illik tiszteleben tartani.


Szerintetek?


Csak értelmes válaszokat kérek,köszönöm!



2013. ápr. 20. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak de döntheted el.

Mindkét lehetőségre van érv és ellenérv is.


Csak azzal törődj, te hogyan érzel és mit tennél, ne érdekeljen, mit szólnak mások.


Fogadd őszinte részvétemet! :(

2013. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Döntsd el te, mindenkinek a gyászát illik tiszteletben tartani.
2013. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg ilyen részeges-ivós hajnalig tartó izék amúgy sem tartoznak az érdeklődési körömbe...
2013. ápr. 20. 12:33
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. ápr. 20. 12:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért ne menj el mert úgy gondolod nem illene, hanem azért, mert neked nem lenne jó. Ha te azt érzed el szeretnél menni, akkor menj. Nagymamád is azt szeretné, ha te jól éreznéd magad. Gyászolni mindenki magában tud csak. Nem kell hozzá fekete ruha, kisírt szemek, megváltozott életstílus. Csak felfogás.
2013. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jön le abból, amit írtál, hogy tényleg nincs kedved most menni, nem is tudnál jól szórakozni, meg iszogatni a többiekkel. Ha tényleg így érzel, akkor ne menj, nem szólhatnak a többiek egy rossz szót sem.
2013. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

nekem meg úgy jön le ebböl az írásból, hogy magadnak és másoknak is bizonyítgatni akarod, hogy te most gyászolsz, neked mennyire rossz.

Pedig ténylegesen nem tudsz mit kezdeni az érzéseiddel.


Èn mint ember azt kívánom, hogy engem senki ne gyászoljon, inkább boldogan emlékezzen vissza rám.


ìrod, hogy nem vagy az aki szeret bulizni, akkor ez a gyász szó egy jó ok is a kibújásra azalol amielöl most amúgy is menekülsz.


Ahhoz, hogy elmenjél szerenádra nem kell, hogy igyál, és nagy bulit sem kell csnálnod, nem kell hajnalig ropnod, csak egyszerüen ballagos, búcsuzos énekeket elénekelni a többiekkel.


De természetesen ne én vagy más döntse el ezt, hogy te mit teszel.

2013. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

A mi szerenadunk nem volt reszegedos, hanem inkabb bucsuzos, es nem ilyen daj daj.... Az olyanra mint a mienk siman elmentem volna...

Amugy mindenki maskeppen gyaszol, en eppen buliba indultam amikor megtudtam a szomoru hirt, elmentem jol berugtam aztan bogtem...de nem tudtam bulizni...van akinek tarsasag kell van akinek bezarkozas. En a helyedben nem hagynam ki, mert potolhatatlan elmeny, es nem hinnem, hogy a nagymamad ezt varna.... De neked kell erezned, hogy mi az amit tudsz vallalni masok velemenye ne erdekeljen...

2013. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én bulizni a halál eset után egy-két hónapig nem tudnék elvenni, de nem azért, mert nem illik, hanem mert én nem érzem helyesnek.

A szerenádunk viszont nyugis volt. Voltak akik iszogattak, voltak akik nem. Esetleg elmehetsz a szerenád részére, végigjárhatjátok a tanárokat, végigénekelheted, aztán szépen elmész haza és kész. Így ott is voltál, de nem vitted túlzásba. Szerintem a nagymamád is azt akarná, hogy jól érezd magad!

2013. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A te döntésed, te érzed. Több mint egy hét telik el a kettő között, a temetés pedig, nálam legalábbis, a gyász bizonyos szakaszának a lezárása. Nyilván utána azért még gyászol az ember, csak vissza kell lépni a hétköznapokba. A szerenád számomra óriási élmény volt és nem a piálás miatt. A temetés után azért gondold meg újra.
2013. ápr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!