Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy nem gyászolok?

Miért baj, hogy nem gyászolok?

Figyelt kérdés

Miután nagyim meghalt, inkább megkönnyebbültem.

86 éves volt, a halála előtt fél évvel több áttétes daganatot találtak a szervezetében (szinte minden emésztőszervében volt).

Fájdalom nélkül ment el, ahogy ő mondta, lement az élete napja, itt az ideje aludni.

Testvérem hozzámvágta, hogy nem sírtam, nem gyaszoltam.

Mikor elmondtam, miért nem, akkor úgy nézett rám, mint valami szörnyszülöttre.


2015. nov. 17. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem baj. Te máshogy dolgozod fel. Ha még egyszer beszólna tesód, kérdezz vissza: "csak akkor lehet vkinek őszinte a gyásza, ha hangosan óbégat?"

29N

2015. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd, testvéred gyerek vagy gyerekes.

Mindenki máshogy gyászol és az is igaz, hogy máshogy gyászolunk egy fiatalon tragikusan elhunyt szerettünket és máshogy egy hosszú életet élt rokont akkor is, ha ugyanúgy szerettük őket.

Az ok: a fiatalnál leginkább őt sajnáljuk és csak utána magunkat, hogy elhagyott minket.

Viszont az idősnél, aki teljes életet élt és hosszú betegeskedés után hunyt el... tudjuk, hogy neki már így a jobb, "megváltás" volt.

2015. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Én meg tudlak érteni... Volt egy hosszú, remélhetőleg gazdag és valamelyest szép élete (nehézségek tuti voltak benne, megélt egy világháborút is s különféle rendszereket)... S már jobb volt így neki.

Én mindazonáltal sírnék, mert hiányozna, de azért ezt elég nyugodtan is fel lehet dolgozni, s nem vagyunk egyformák.

2015. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
72%
Szerintem nem baj. Ahogy mondtad, már hosszú ideje küzdött a betegséggel. Volt időd feldolgozni és felkészülni az elvesztésére. Gondolom, jobban megviselt az az időszak, amikor kiderült, hogy el fogod veszteni. Én is így éreztem a dédnagymamám halálakor. Szintén ebben a korban távozott, hosszú betegség után. Szerettem, de látható volt a távozása előre és ő sokat szenvedett. A halála megkönyebbülés volt, és az első gondolatom az volt, hogy végre nem szenved tovább. Lehet ezt mások érzéketlenségnek és önzésnek látják, de tényleg sokat szenvedett.
2015. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
A testvered egy erzeketlen primitiv taho. Bocsanat.
2015. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Lelki alkat kérdése is, meg hogy ki mekkora részt vett ki az ápolásból. A testvéred nyilván szereti a teátrális megnyilvánulásokat, ő kifelé, a "közönségnek" gyászol. És milyen érdekes, hogy egy hosszú ápolás alatt az addig érzett szeretetünk szép lassan csökken és amikor bekövetkezik a vég, akkor már érzelmileg olyan állapotba kerültünk, amikor az illető végleges elvesztését nem traumaként éljük meg. Egyébként számíts arra, hogy nálad majd hosszabb idő után jelentkezik a hiány, amikor a rossz emlékek már eltűntek, mert a jó emlékek tovább megmaradnak.
2015. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Asszem félreértettek.

Semmilyen fájdalmat nem okozott a halála.

Szerintem ez egy teljesen természetes folyamat volt.

Már előtte is voltak betegségei, A rák már csak hab volt a tortán.

Örülök, hogy nem fájdalmak közt, leszedálva halt meg.

Agyi érelmeszesedés volt a halál oka. Elzáródott egy ér, ő meg álmában "kikapcsolt."

Lehet ha a rák miatt halt volna meg, akkor jobban sokkolt volna, főleg ha kezelik.

Még, amikor tudatánál volt, mondta, hogy úgy érzi, mint mikor munka után kellemesen elfáradt, és zsírosan jól van lakva (alig evett és 18-20 órát aludt naponta).

2015. nov. 17. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
13%

Azert baj, mert a gyasz az egy lelki folyamat. Gyaszmunkanak is nevezik a pszichologiaban. Vannak lepesei, amin mindenkinek vegig kell mennie. Termeszetesen egy elore ismert halalos lefolyasu betegsegnel ez konnyebb lehet hiszen mar hamarabb vegigjarhatoak egyes lepesei.

De ha teljesen elmarad a gyaszfolyamat vagy kimarafnak lepesek vagy valahol megreked benne a gyaszolo akkor annak komoly lelki kovetkezmenyei lehetnek akar evek mulva is.

Ha szeretted nagymamad es kotodtel hozza akkor igenis baj ha nem gyaszolod. (Ez persze nem azt jelenti hogy latvanyosan sirnod kell...tehat a testverednek ez az elvarasa nem jogos, de a gyaszt te se tudod meguszni)

Olvass a neten mik a gyasznak a lepesei hatha rajossz hol tartasz benne vagy csak segit megtalalnod a valaszt.

2015. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha választanom kéne az öt szakaszból, az elfogadás az egyetlen ami stimmel.

De ezt éreztem rögtön.

2015. nov. 17. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:

A testvéred elég tahón viselkedett veled, de azt jól érzi, hogy ez nem normális, csakis akkor, ha semmiféle érzeémi kapcsolat, kötés nem volt a nagyiddal. Értsd: nem szeretted és nem jelentett semmit.


Ellenkező esetben sajnos az a helyzet, hogy azonnal elfojtottad a gyászt és ez később fog megjelenni bajként. Minden későbbi vesztség hozzáadódik a fel nem dolgozott gyászhoz és a végén maga alá temet, mint a hólavina.


Félre ne érts: nem arról van szó, hogy gyászolj évekig, hogy feketében járj hónapokig, de a halálra adott reakciód nem okés.


Nézz utána a gyásznak a neten - de kerüld a gyászcsoportokat, ha jót akarsz magadnak! - és utána gondolkodj el azon, hogy mi a gond nálad.

2015. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!