Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem lehet börtönbe kerul,...

Férjem lehet börtönbe kerul, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Ez még nem teljesen biztos, mivel még nemzárult le az ügy. Eddig a büntetése 3tól 10évig volt, viszont az ügyvédje azt mondta, hogy ezt ellehet intézni, és hogy nemfenyeget börtön. Viszont a nő, aki vizsgálja az ügyet azt mondta súlyosbítani fogják, de hogy megpróbálnak mindent úgy csinálni, hogy jó legyen neki, ha a férjem segíteni fog. Érkezett egy levél, hogy már nem 3tól 10 évig hanem 10től 15 évig terjed a büntetés. Ki mit tenne? Mellette állnátok, vagy gondolkoznátok a váláson? Várni kellene a biztos ítéletig?
2015. nov. 4. 08:58
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
62%
Ne magadból indulj ki, uttsó.
2015. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
66%

A 47-es véleménnyel maximálisan egyetértek. Nálam ott indult volna a sztori, hogy hozzá sem megyek, ha ez kiderül, de minimum elválnék, ha utólag tudnám meg.

Nem csak az x év különélésről van szó, meg arról, hogy a börtön megváltoztatja az ember személyiségét. Eleve nem tudnék olyan emberrel élni, akiről tudom, hogy képes megtenni olyan dolgokat, ami az én biztonságra törekvő terveimet, jövőmet, életemet fenekestől felboríthatja. Nem lennék hajlandó azon izgulni, hogy mikor kerülnek elő a régi haverok, mikor viszik bele ismét valami nagyobb balhéba, mit csinál a banda, ha erre nem hajlandó, mikor áll meg a rendőrautó a ház előtt, és végső soron nem lennék hajlandó szégyenkezni amiatt, hogy a férjem jogosan a börtönben csücsül. Nekem ez nem fér bele az értékrendebe.

Az egyik válaszoló azt írta, hogy ennyi erővel mindenki férjét lecsukhatnál. Hát akkor nekem marha nagy szerencsém van, úgy tűnik, mert se nem alkoholista, se nem drogos, de még csak nem is dohányzik. Igaz, nálam ezek közül bármelyik tényező kizárta volna, hogy hozzámenjek. A droggal kapcsolatos véleményemet nem fejtem ki külön, már megtették sokan előttem. Annak viszont nagyon tudnék örülni, ha az összes terjesztőt jó sok évre leültetnék. Ne haragudj kérdező, ez neked biztos fáj, de így gondolom.

2015. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
53as köszi ez korrekt normális válasz
2015. nov. 4. 13:17
 54/59 anonim ***** válasza:
87%
Az én párom is bűnöző volt, csak súlyosabb dolgokért ül. Sokat. Amikor kijött, akkor ismertem meg. Teljesen megváltozott, megbánta. Azóta kétkezi munkából él, példás családapa lett. De nem tagadja, amiket tett, az élete része. De megváltozott. A párod is meg fog bent változni, és ha csak fele ilyen mértékben, akkor nem fogod tudni szeretni, ha kiengedik, mert olyan lesz, mintha más emberrel jönnél össze. De tanácsot nem tudok adni. Én nem várnám meg, ismerve magamat.
2015. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
75%
Elhagynám, és nem a marijuana miatt, mert a legalizálása mellett vagyok. De itthon nem legális, tehát bűncselekményt követett el. Ha Colorado-ban lenne kis füves boltja, lennék a pénztáros, de nem ez a helyzet.
2015. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
36%

nem olvastam a kommenteket. ha tudtam volna az illegális dologrol akkor is amikor csinalta, és jóvá hagytam, akkor nem hagynám cserben amikor bajba kerül.

de ha amíg árulta a drogot én ellene voltam és próbáltam lebeszelni, akkor nem hiszem, hogy kitartanek addig.

egyébként 10-15 év rengeteg idő. ha már legalább ennyi ideje lennénk együtt, akkor próbálnek kitartani. főleg, hogyha nem elleneztem amikor az illegális dolgot csinálta..

de ez kapcsolattol függ.. nyilván nehéz ügy. tudok olyat aki minden nap látogatta a párját évekig, és együtt maradtak utána is, hogy kijott a börtönből.

de nyilván nem itelnék el senkit, mert nem tudja ezt csinálni egy evtizedig.

2015. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
28%
Bakker, mennyi erkölcsös prédikátor van itt, azért remélem, egyikőtök sem szívott el egy cigit vagy nem volt részeg soha. 15 évet gyilkosságért adnak, b'sszus, azért nehogy már egy kis fűért ez járjon. Én se drogoznék soha, még a nikotinos cigit is elítélem, de ez akkor is túlzás.
2015. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
74%

Mindegy mi mit tennénk,Te mit akarsz tenni,az a lényeg.


Mindenesetre ,az ítéletet megvárnám a helyedben és utána ennek,tudatában döntenék....

2015. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
46%
Nem magamból indultam ki 51es az enyém egy kortyot nem iszik...ellentétben a tieddel ;)
2015. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!