Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem lehet börtönbe kerul,...

Férjem lehet börtönbe kerul, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Ez még nem teljesen biztos, mivel még nemzárult le az ügy. Eddig a büntetése 3tól 10évig volt, viszont az ügyvédje azt mondta, hogy ezt ellehet intézni, és hogy nemfenyeget börtön. Viszont a nő, aki vizsgálja az ügyet azt mondta súlyosbítani fogják, de hogy megpróbálnak mindent úgy csinálni, hogy jó legyen neki, ha a férjem segíteni fog. Érkezett egy levél, hogy már nem 3tól 10 évig hanem 10től 15 évig terjed a büntetés. Ki mit tenne? Mellette állnátok, vagy gondolkoznátok a váláson? Várni kellene a biztos ítéletig?
2015. nov. 4. 08:58
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
meg mit jottok allandoan a gyerekekkel? istenem. lehet en is hulye vagyok de ti ugyan ugy
2015. nov. 4. 10:35
 42/59 anonim ***** válasza:
76%

41: és azért, mert lehet alkoholt venni, akkor tegyünk újabb drogokat legálisság? Legyen még egy problémával több?

Nem ez a megoldás, hanem inkább a most kaphatókat kell szigorítani.

Sok helyen csak alkohol üzletben lehet vásárolni, mint nálunk a dohányboltok.

2015. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
70%

Az biztos, hogy itt köztünk te vagy a legnagyobb hülye :)

Hozzá mentél el pasihoz, akiről tudtad, hogy ilyen dolgai vannak és lehet, hogy x évre börtönbe kerül. Most meg nem tudod, hogy mit tegyél és idegenektől kérsz tanácsot.

Értem, hogy szereted, de a házassággal meg lehetett volna várni az ügy végét. Nem?

2015. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
75%
A hülyék nem mi vagyunk! Te mentél hozzá egy bűnözőhöz, aki ráadásul még annyira béna, hogy le is bukott. Akkor ki a hülye?
2015. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:
de en nem mondom hogy legyen illegalis egy szoval sem,csak amint latod rengetegen tamadnak, kozbe nem is ez a kerdes, es en ilyet soha nemfogyasztanek mert a szuleim nem igy neveltek ! pont ezert nemertem miert jonnek itt sokan a gyerekekkel is hogyha a gyerekemnek adnanak. erdekes nekem is volt hogy kinaltak mikor fiatal voltam, cigiztek is rengetegen korulottem, bulikba alkoholt fogyasztottak, en pedig semmi, szoval negyertek itt nekem a gyerekekkel
2015. nov. 4. 10:38
 46/59 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, de szerintem ebben a kérdésben rohadtul nem lényeg, hogy van, aki füvezik, és nem látszik rajta. Tegyük hozzá, hogy MÉG nem látszik, de mindegy, ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el dr. Freund Tamástól, mit csinál a marihuána egész pontosan, és mik a rövid- és hosszútávú következmények.

A lényeg a történetben, hogy a férjed a könnyű pénzszerzés reményében, abszolút tudatosan, törvényt is hajlandó volt sérteni. EZ a probléma az én szememben, és ezért nem is mentem volna hozzá a helyedben. Ha mégis infóhiányban megtettem volna, egy percig nem gondolkoznék, amikor tudomásomra jut, hogy mit csináljak, ez a fajta szemlélet - a morális aggályokon túl - alkalmatlanná tenné a szememben arra, hogy a gyerekeim apja legyen. Tökmindegy, hány évet sóznak rá.

2015. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
köszi a választ, tudom hogy nem ez a lenyeg, de nem én tértem ki erre a dolgokra, és kb olyan véleményekre vagok kivancsi mint a tied
2015. nov. 4. 10:42
 48/59 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, én rögtön olyan szemmel kezdtem el gondolkodni, hogy hogyan látná ezt valaki, akinek mondjuk a férjedtől vett drogok tették tönkre az életét. Tegyük fel, van egy srác, aki vett a férjedtől drogokat, rászokott, a családja nézte hogyan megy tönkre az élete, mert a férjed (ez tényleg csak szemléltető eset, hogy máshonnan is próbáld nézni, mert most annyira véded a férjed, hogy fel sem fogod, hogy mekkora bűn az, amit ő művelt) drogokat adott el neki, hogy neki pénze legyen. Mit éreznél a drogfüggő srác anyjának a helyében? Azt gondolnád, hogy "ugyan már, ez csak könnyű drog, és az állam...". Nem. A döntés a tiéd, hogy együtt tudsz-e élni egy ilyen rohadt lelkű bűnözővel. Én nem tudnék, és ha a férjem, ha nem, eszembe nem jutna védeni, mert bűn, amit tett. Ezt kell felfogni, és ez alapján végiggondolni. Ha a te erkölcsiérzékednek a könnyű drog semmi (akkor mondanám, hogy várd meg, amíg a börtönből kijövén saját bűnbandát alapít vagy embert öl), akkor maradj vele. Ilyen egyszerű.
2015. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
44%

Fellebbezni ameddig csak lehet, és jó ügyvéd kellene.

Sokszor van, hogy van egy nagy port kavart ügy, és valakinek el kell vinni a balhét. Rengeteg ilyen sztori van.

Itthon legalább az nincs, mint az USA-ban, hogy ártatlanul ül valaki 50 évet.

2015. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
59%
Igazából mindenki férjét le lehetne ültetni dorogok terèn ha jönne egy olyan törvény..mivel a legtöbbetek férje is egy függő beteg ember..mivel az alkohol is drog csak legális mert lassabban öl ,mint a kokó és társai ;)
2015. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!