Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza lehet utasítani a...

Vissza lehet utasítani a keresztanyaságot?

Figyelt kérdés
Sógoromnak gyermeke születik és esélyes, hogy férjemet és engem kér majd meg a keresztszülőségre. Ez nagy felelősség. Azon kívül van egy betegségünk (skizofrénia), de teljesen jól vagyunk, dolgozunk, szedjük a gyógyszereinket. Ha sógorom ne adj Isten meghalna idő előtt, akkor nekünk kellene felnevelni azt a gyermeket. Én ezért nem szültem, mert nem akarok vállalni egy terhet magamra. A fentiek figyelembevételével, szerintetek nem bunkóság, ha visszautasítom a keresztanyaságot? Férjem valószínűleg vállalni fogja.
2015. nov. 3. 06:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

NEm tudom, mennyire veszik komolyan, hogy a keresztszülö vallásos kell, hogy legyen, de az az eygetlen "értelme" a keresztszülöségnek, hogy a gyerek vallásos neveléséért vállal a szülövel együtt felelöséget.


Ahol a pap nem csak kényelmi okokból lett az, ott nem szokták engedni, hogy olyan ember, aki nem rendszeresen gyakorolja a vallást, keresztszülö legyen. Viszont kisebb helyeken sok esetben a környzet nyomására ezt nem veszik komolyan.


Szerintem ha nem vagy egyáltalán vallásos, akkor semmi értelme a keresztszülöségnek.


Mndettöl függetlenül, ha te meg a férjed pszichikai betegek vagytok, semmilyen esetben nem kaphattok gyámsági jogot egy gyerek felett, ez jogilag nem engedélyezett.

2015. nov. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!